Z racji tego że jestem ciekaw czy ten serwis naprawi tagi przez te lata to sobie ustawiam przypomnienie za 50 lat. Jeśli ktoś zainteresowany i chętny to można się podpiąć.
#dogecoin wlasnie zainwestowalem na górce teraz w tego memcoina i dostaje z jednej opcji stakingu giełdy 1 doge dziennie. Jak skoczy to 30 usd to nie muszę pracować bo wtedy będzie pensja z doge ( ͡°͜ʖ͡°) zawołam pulsujących za 20 lat albo szybciej jak zrobi 30usd i powiem co z tego będzie ( ͡°͜ʖ͡°)
Czy ktoś chętny pograc czasem w cska? Na tym dc mozna zgarnac skrzynki za darmo za kazdego zaproszonego znajomego więc przy okazji gram z randomami i zbieram te 5 skrzynek dziennie ale przydalaby się ekipa stała ( ͡°ʖ̯͡°)
W Polsce statystyki „wiernych” Kościoła są trochę przekłamane, bo najczęściej liczą wszystkich ochrzczonych, a nie osoby faktycznie wierzące czy praktykujące. Problem w tym, że chrzczeni są często jako dzieci, bez własnej zgody, a później nawet po apostazji dalej figurują w księgach chrztu — tylko z dopiskiem, że wystąpili z Kościoła.
Czyli formalnie możesz zrobić apostazję, ale „usunąć się” całkowicie ze statystyk już praktycznie nie. Kościół uważa chrzest za nieodwracalny sakrament, więc raz wpisany
@AndreWayda: Podobnie jak z wagą głosu wyborczego. W praktyce brak korekty liczby głosów przypadających na jeden mandat powoduje, że w tym kraju mieszkańcy wyludniających się peryferii wybierają władza bardziej niż ci z obszarów gdzie gęstość zaludnienia rośnie.
Dzisiaj w nocy może się wydarzyć coś naprawdę grubego dla programu Starship — około 00:30 startuje Flight 12, czyli pierwszy lot Starshipa V3 🚀
Hehe kolejna rura Elona wybuchnie, test wersji, która ma docelowo robić regularne loty, tankowanie na orbicie i wynosić nową generację Starlinków. SpaceX wrzuca tam masę zmian względem poprzednich lotów, więc będzie co
Mam na lodówce wydrukowane firmy i marki nestle i staram sie nie korzystać z ich marek, wolę kupić np podróbkę niemieckiej produkcji nutelli 2x taniej bez oleju palmowego #zdrowie i lepsza ekonomia kraju bez takich marek #ekonomia
Tyler Oliveira opisuje, jak odmówiono mu wjazdu do Izraela i został deportowany. Nagranie pokazuje jego doświadczenia na granicy i budzi pytania o procedury wobec turystów. Co naprawdę się wydarzyło i dlaczego?
@ZionOfel: Znaczy się z jednej strony tak, ale tekst o lekcji, że to jest lekcja dla wrogów Żydów jest śmieszny. Koleś wygrał niezależnie czy go wpuściliby czy pogonili ( ͡°͜ʖ͡°)
TIL, że w prawdziwym świecie istnieje sport inspirowany quidditchem z Harry Potter i ludzie serio grają w to na turniejach xD
Dyscyplina nazywa się dziś głównie „quadball”. Biega się z „miotłą” między nogami, są ścigający, pałkarze, obrońca i szukający, a zniczem jest… człowiek z piłeczką tenisową przypiętą do spodenek 💀
Najciekawsze jest to, że złapanie znicza nie zawsze oznacza wygraną — bo wygrywa drużyna z większą liczbą punktów po zakończeniu meczu.
Ile naprawdę mamy prawa i czy dałoby się je uprościć kilkukrotnie? (ciekawostka systemowa) Czy można „policzyć” prawo jak system informatyczny i sprawdzić, czy da się je drastycznie uprościć? Okazuje się, że w przybliżeniu tak — choć to bardziej eksperyment myślowy niż oficjalna statystyka.
Obecnie system prawny Polski + UE to: 👉 ok. 20–40 tysięcy aktów prawnych (ustawy, rozporządzenia, akty lokalne itd.)
"Zapłaciliśmy w podatku pirackim na netflix" "Zapłaciliśmy w podatku socjalnym na facebook, meta" "zaplacilismy na odszkodowania dla artystów polsat/tvn/tvp1" "dofinansowania od pierdzenia w stolek dla ppolitykow i ich rodzin"
Wiele osób kojarzy anonimowy internet głównie z siecią Tor, ale istnieją też projekty typu P2P jak np. Patchwork/Scuttlebutt, które działają zupełnie inaczej niż klasyczne strony WWW 🌍
Czym jest taki „Patchwork”? To bardziej zdecentralizowana sieć społecznościowa/aplikacja P2P niż zwykła strona internetowa. Dane nie siedzą na jednym serwerze jak Facebook czy Reddit, tylko są rozproszone
#konfitura wywalac pety pod przedszkolem na chodnik przeciez max pouczenia dają tylko a petunie można zasadzić. Dobra lepiej nie ale Edytka by tak zrobiła a potem ogoliła głowę na łyso w ramach wybielenia ( ͡°͜ʖ͡°)
źródło: 13470
Pobierz