Wpis z mikrobloga

Część trzecia mojej epopei z nielegalnie założonym światłowodem nad moją działką.

Na miejsce przyjechał przedstawiciel podwykonawcy co montował ten przewód. Dostałem ofertę 5000zł i ewentualnie mogą mi pomóc z wycinką drzew, gdzie ten światłowód przeszkadza. W zamian mam dać bezterminową i nieodwołalną zgodę na te kable. Zaznaczył, że w razie sprzedaży nieruchomości ta zgoda zostanie i nowy właściciel będzie musiał z nią żyć.

Dowiedziałem się, że kabel ten jest magistralą zasilającą pół osiedla. Na jakikolwiek abonament miesięczny, roczny, ulgę na prąd czy internet nie ma opcji. Tylko jednorazowa opłata. Na zgodę, którą w jakikolwiek sposób, w jakichkolwiek okolicznościach będę mógł odwołać też nie ma szans. Albo bezterminowo i nieodwracalnie, albo wcale.

Spytałem co w momencie gdybym nie wydał zgody i nakazał rozbiórkę, dostałem szczerą odpowiedź że zleją mnie i zostawią tak jak jest, samemu nie będę mógł tego zlikwidować. Jak pójdę do sądu i sąd nakaże im likwidację to pozbawię internetu kilkadziesiąt rodzin i o powodzie odcięcia od internetu zostaną poinformowani i jeszcze wrócę prosić o przywrócenie przewodu :) Groźnie.

Podsumowując, opcje mam 3:
1. Zgodzić się, dostać 5k do łapy i liczyć że nigdy mi ten kabel nie będzie wadzić.
2. Nie zgodzić się i sądzić się żeby kabel zlikwidowali i mieć pewność że nie będzie mi wadzić.
3. Nie wydawać zgody, ale niech kabel zostanie, jak mi zacznie wadzić to zlikwiduję.

Co sądzicie? O ile sam kabel mi teraz nie przeszkadza, tak śmierdzi mi ich podejście ostrą januszerką, przedstawione groźby też mnie nie zachęcają.

#pytanie #sieci #swiatlowod #budowa #kiciochpyta #zalesie

Co robić?

  • Wziąć kasę, nie robić problemu 12.6% (324)
  • Nie dawać zgody i olać do póki mi nie przeszkadza 14.5% (373)
  • Nie dawać zgody i nakazać rozbiórkę 73.0% (1882)

Oddanych głosów: 2579

  • 163
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurix: Dziwne, ze dzierzawy nie zaproponowali... W sumie nie dziwne, do konca zycia komus placic XD
Tylko sprawa do sadu i chcesz dzierzawic teren za X zl miesiecznie albo niech zwijaja kable.
  • Odpowiedz
@Jurix tak szczerze to pomijając fakt mało kulturalnej rozmowy przedstawiciela, to rzucanie jakiś nierealnych kwot czy wydziwianie z jakimiś wymaganiami wobec nich nic Ci nie przyniesie, bo po prostu dogadają się z gminą i przeniosą ten słup i tyle. Setki tysięcy domów w Polsce masz swoje działki poprzecinane liniami czy to światłowodowymi czy energetycznymi, bo wszyscy chcą mieć dostęp do usług, ale jak nagle kawałek kabla wisi kilka metrów nad ziemią
  • Odpowiedz
@Jurix: masz odpowiedź z Tauronu z jakiejś imiennej skrzynki, imię nazwisko? Jeśli tak to można spróbować poszukać na LinkedIn odpowiedniego dyrektora i w tym samym szablonie stworzyć adres email do niego i dodawać go DW swojej korespondencji
  • Odpowiedz
@Jurix: Nie czytałem poprzednich części, ale jak ci ktoś zamontował kabel bez zgody i teraz za zgodę chce ci zapłacić 5k a do tego ci grozi to powinieneś zawołać 500k a potem i tak go przeciąć XD
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 3
@Jurix Weź 5k ale niech przebudową magistrale tak aby przez twoją posesję szła ziemią. Wilk syty i owca cała.
  • Odpowiedz
@Jurix: Jako, że robię w branży to zawsze uwielbiam te przypadki, a dokładnie ich zakończenie. Zawsze się znajdzie jakaś alternatywa, a zazwyczaj i tak osoba zostaje czarną plamą i nie ma możliwości na przyłącz, nawet jak inny dostawca w ramach sieci ogólnodostępnej będzie chciał podłączyć to dostanie brak możliwości od operatora infrastruktury XD Jeszcze lepiej jak komuś nie pasuje dodatkowy kabel na istniejącej trasie kablowej na jego działce, wstawiamy mu
  • Odpowiedz
@ZdeformowanyKreciRyj: no o------i manianę no i co teraz? Mają cofnąć czas? Zapłacą za szkody i jest git. Przecież op wyraźnie napisał że mu ten kabel nie przeszkadza. Weź pod uwagę to, że ten kabel dostarcza neta do iluś domów, gdzie mieszkają ludzie, którzy są bogu ducha winni, są skazani na neta od januszexu a jak op go odetnie to swoją frustrację i ostracyzm wyleją nie na firmę a na opa.
  • Odpowiedz
@Jurix tauron Cię w ogóle nie powinien odsyłać do podwykonawcy, takie sprawy kto to usunie/odda kasę reguluje umowa między nimi, a podwykonawcą i w tauronie powinni pilotować sprawę, bo są stroną - wezwać podwykonawcę do naprawy szkody pod rygorem aktywowania kar z umowy.
  • Odpowiedz
@Jurix: zadam Ci jedno pytanie, wyobraź sobie, że cofnąłeś czas przed budową tej linii. Wykonawca przyszedł do Ciebie i poprosił czy może zbudować światłowód na twojej działce. Czy zgodziłbyś się na to ? Jeżeli zgodził byś się wtedy to czemu miałby być to problem teraz. Tak jak pisałem wcześniej. Wykonawca z-----ł sprawę, niech zapłaci ale nie rób niewinnym ludziom problemów tylko przez swoją dumę i chęć pokazania i udowodnienia czegoś.
  • Odpowiedz
@Jurix: wez te 5k i nie wydziwiaj. myslisz, ze ile ugrasz kasy od nich? powiem ci ze niewiele. nie dosc ze chca podejsc do tego w miare normalnie (mogli cie po prostu olac) placac ci i pomoc z wycinka, to nagle doszukujesz sie wiecej problemow. owszem, gosc troche potraktowal cie jak smiecia, ale z drugiej strony powiedzial ci prawde bez owijania tego w ladne slowa. mozesz sie sadzic, ale po
  • Odpowiedz
  • 40
@ExtraPensja: Dzierżawa to opcja która by mi najbardziej leżała, ale przedstawiciel który był u mnie całkowicie wykluczył taką opcję. Zapytałem nawet czy mogę dać zgodę tymczasowo nawet za darmo, ale zastrzec sobie prawo do zmiany decyzji gdyby kabel kolidował mi np. z budową domu lub gdyby przepisy zmieniły się na mniej korzystne i musiałbym zachować np. 5m odległości od tego kabla z jakiegoś powodu. Może gdy będę tuptał nóżką to może zmienią zdanie.

W poniedziałek dostałem 1. maila od tego podwykonawcy, od tego telefonu 5 telefonów z pytaniami o moje oczekiwania, propozycja spotkania, więc chyba po 2 miesiącach trucia d--y Tauronowi podwykonawcy pali się d--a.

@Promets O tym też
  • Odpowiedz
  • 0
@xzxzz: Słupa nie przeniosą, bo żeby nie zahaczać o moją działkę to zahaczy o kanalizację. Sugerowałem gościowi wysięgnik który ktoś mi proponował ostatnio, mówił że rozważali to ale z przyczyn jakiś tam to nie wchodzi w grę. Przesunięcie słupa technicznie w tamtym miejscu nie jest możliwe.

@wuwuzela1 A co mi da prawnik na ten moment? Jestem jeszcze na etapie negocjacji.

Jeśli dadzą mi jakąkolwiek opcję, jakąkolwiek formę umowy, gdzie
  • Odpowiedz