Wpis z mikrobloga

Część trzecia mojej epopei z nielegalnie założonym światłowodem nad moją działką.

Na miejsce przyjechał przedstawiciel podwykonawcy co montował ten przewód. Dostałem ofertę 5000zł i ewentualnie mogą mi pomóc z wycinką drzew, gdzie ten światłowód przeszkadza. W zamian mam dać bezterminową i nieodwołalną zgodę na te kable. Zaznaczył, że w razie sprzedaży nieruchomości ta zgoda zostanie i nowy właściciel będzie musiał z nią żyć.

Dowiedziałem się, że kabel ten jest magistralą zasilającą pół osiedla. Na jakikolwiek abonament miesięczny, roczny, ulgę na prąd czy internet nie ma opcji. Tylko jednorazowa opłata. Na zgodę, którą w jakikolwiek sposób, w jakichkolwiek okolicznościach będę mógł odwołać też nie ma szans. Albo bezterminowo i nieodwracalnie, albo wcale.

Spytałem co w momencie gdybym nie wydał zgody i nakazał rozbiórkę, dostałem szczerą odpowiedź że zleją mnie i zostawią tak jak jest, samemu nie będę mógł tego zlikwidować. Jak pójdę do sądu i sąd nakaże im likwidację to pozbawię internetu kilkadziesiąt rodzin i o powodzie odcięcia od internetu zostaną poinformowani i jeszcze wrócę prosić o przywrócenie przewodu :) Groźnie.

Podsumowując, opcje mam 3:
1. Zgodzić się, dostać 5k do łapy i liczyć że nigdy mi ten kabel nie będzie wadzić.
2. Nie zgodzić się i sądzić się żeby kabel zlikwidowali i mieć pewność że nie będzie mi wadzić.
3. Nie wydawać zgody, ale niech kabel zostanie, jak mi zacznie wadzić to zlikwiduję.

Co sądzicie? O ile sam kabel mi teraz nie przeszkadza, tak śmierdzi mi ich podejście ostrą januszerką, przedstawione groźby też mnie nie zachęcają.

#pytanie #sieci #swiatlowod #budowa #kiciochpyta #zalesie

Co robić?

  • Wziąć kasę, nie robić problemu 12.4% (168)
  • Nie dawać zgody i olać do póki mi nie przeszkadza 13.9% (188)
  • Nie dawać zgody i nakazać rozbiórkę 73.8% (1001)

Oddanych głosów: 1357

  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurix nie mają prawa poinformować abonentów że Pan x kazal rozebrać niezgodnie z prawem zainstalowany przewod, jeżeli to zrobią to pozew cywilny na grubą kasę. 5k? Serio? A co to za kasa jest? Za 5k to możesz im dać zgodę na 5lat max.
  • Odpowiedz
tak śmierdzi mi ich podejście ostrą januszerką, przedstawione groźby też mnie nie zachęcają.


@Jurix: słusznie. Ale jak sam piszesz, rozmawiałeś z podwykonawcą. Pisz pismo do właściciela infrastruktury, w którym przedstaw sprawę i napisz to, co napisałeś tutaj nam: że byłbyś skłonny zawrzeć ugodę, ale nie podoba ci się forma ugody zaproponowana przez wykonawcy oraz groźby jako odpowiedź na pytanie, co jeśli się nie zgodzisz.
  • Odpowiedz
@Jurix: Bo podwykonawca dał d--y tylko i wyłącznie. Oni Ci dadzą 5k.. ale prawda jest taka, że w razie twojego braku zgody na kabel - oni dostaną kilkanaście tysięcy złotych kary jak nie więcej. Więc to dla nich dobry deal. Możesz im spokojnie kazać puścić kabel krawędzią działki i do tego ziemią i to na ich koszt i miej w pompie ich teksty o tym, że odetniesz pół osiedla -
  • Odpowiedz
  • 5
@illaddictyou: Ta, ale żeby ich pozwać będę musiał udowodnić że dowiedzieli się tak i tak i udowodnić jakie straty na mojej osobie to wywołało. Dużo zachodu, a na tej działce planuję się budować.

Na zgodę czasową, nawet na wiele lat do przodu nie ma opcji - tylko bezterminowa i nieodwołalna wchodzi w grę, z ich strony to nie podlega negocjacji, no ale próbować dalej mogę. To czy to będzie 5k czy 10k mi to różnicy nie zrobi. Wycinka drzew które mi mogą pomóc ściąć to kwestia zaoszczędzonych 1-2k.

Biorąc pod uwagę, że ta magistrala może zasilać kilkuset abonentów, a nie 10, to spodziewam się że wynegocjować więcej niż te 5k
  • Odpowiedz
@Jurix: Ja ci powiem inna historię jaki nasz klient miał z Orange'em.

Kupił działkę budowlaną z kanalizacją teletechniczną. Przez 4 lata prosił się o to, żeby przesunęli kanalizację o 5 metrów od miejsca gdzie chce budować dom. Nawet im zrobił wykop i udostępnił teren nieodpłatnie - nie chciał też od nich kasy. Zero odzewu.

To postawił budynek kanalizacji - centralnie w taki sposób, że rury przechodzą pod fundamentami a studzienkę
  • Odpowiedz
@Jurix: teraz za przyłącze wody o srednicy 10cm w chodniku( w pasie drogowym) liczą jak za 1m² i wychodzi to tylko 20zł rocznie ale już na zawsze. Także tylko jakąś opłatę roczną bym negocjował. Sprawdź jakie są stawki za instalacje napowietrzne. A ile metrów masz tej instalacji.
  • Odpowiedz
@Jurix: o hui ale wyszedł wsiocki i antyspołeczny mental w tej ankiecie xD przerabiałem ten case u nas, gdsie jeden wsiok zablokował budowę drogi i teraz mamy dziurę na 50m bez asfaltu xD ziom nie bądź wsiokiem weź 7 koła za ten kabel i poproś o przyłączenie do sieci a nie rób z siebie wsioka i innym problemów tam gdsie ich nie ma
  • Odpowiedz
Tauron jest właścicielem i Tauron odbił mnie do nich, oni to nadzorują i z nimi mam negocjować i rozmawiać.


@Jurix: odbij się z powrotem sygnalizując na piśmie (!), że z podwykonawcą negocjacja nie jest możliwa i prosisz o rozmową z kimś kompetentnym, kto podejdzie do tematu ze zrozumieniem, nie wysuwając przy tym gróźb jako opcji. Ważne tylko, byś nie rozmawiał z młodym na infolinii, tylko słał pisma jak najwyżej zdołasz.
  • Odpowiedz
@Jurix: skoro to taki strategicznie xD ważny kabel i Tauronu to nie interesuje to dlaczego powinno Ciebie? Nie odpuszczaj, twardo z jełopami.

@Xahil: mogę Ci rozkopać działkę i pościnać drzewa za pięć stów? Wsadzę tam tylko rurociąg do moich siedmiu działek dookoła, nie bądź aspołecznym wsiokiem.
  • Odpowiedz
@Jurix u------l ten kabel w nocy, jak coś to nic nie wiesz. Monitoringu na Twojej działce nie postawią. I do skutku, tylko nie przyznawaj się że to Ty. Ty się na tym nie znasz i tyle.
  • Odpowiedz
nie rób z siebie wsioka i innym problemów tam gdsie ich nie ma


@Xahil: skoro jawne grożenie nielegalnym ujawnieniem danych połowie osiedla przez przedstawiciela podwykonawcy spółki skarbu państwa nie jest dla Ciebie problemem to jedyną antyspołeczną osobą jesteś tutaj Ty xd. Pozwalanie losowej korporacji na robienie co im się żywnie podoba jest antyspołeczne bo tworzy niebezpieczny precedens, dzisiaj robią sobie co chcą na działce opa a jutro zrobią to samo
  • Odpowiedz