Wpis z mikrobloga

nie znam się na prawie, znam się za to na zdrowym rozsądku. Coś co jest zgodne z prawem nie musi być mądre ani logiczne. I vice versa. Nie wszystko co jest nielegalne musi być złe
  • Odpowiedz
i co z tego, że na smyczy.


@CzaikaRuchaika: To, że nasze prawo wymaga jedynie kontroli nad psem (smycz albo porządne wyszkolenie), nie kagańca. Tu masz smycz, wszystko OK.

Po h-j mialbym z psem jechac do castoramy ?


@19216811: Żeby pies poznał nowe miejsce i nowych ludzi - to element socjalizacji zwierza.
  • Odpowiedz
sznur ze śmietnika zamiast smyczy


@xqwzyts: xD

Na oko to smycz z materiału na końskie uprzęże lub podobny materiał, do tego porobione supły żeby można była porządnie skrócić. Coś znacznie pewniejszego niż te pedalskie smyczki z tasiemki, któe utrzymają najwyżej spokojną wiewiórkę.
  • Odpowiedz
nie potrafi zaakceptować w swojej głowie pewnych rzeczy


@wisniowySz: psiarze, madki, palacze... To ta sama grupa ludzi.

P.S. Nie mam psa, moja partnerka ma. Ale nigdy by nam nie wpadło do głowy, żeby iść z nim na zakupy do Castoramy czy innego Leruła. Psa to raczej nie bawi, a męczy. Ale nie, Wy musicie z tymi zwierzakami łazić wszędzie. Do sklepu, do restauracji, do parku, gdzie jest zakaz, a na dokładkę wyjecie nimi i szczekacie pół
  • Odpowiedz
Jakim kryterium się kierujecie, bo podejrzewam, że nie rasą.


@Richtig_Piwosz: Ja bym się kierował kryterium wielkości psa, większy pies to mocniejsze szczęki i ewentualnie większe obrażenia przy ugryzieniu. Jest różnica w nacisku szczęki między ratlerkiem a np. owczarkiem niemieckim, prawda? Dlatego duże psy obowiązkowo powinny mieć kaganiec ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz