Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaki pasywny dochód by Was zadowolił w wieku 35 lat? Ja mam 5200zł na czysto po kredytach z dwóch mieszkań, plus 1500zł z konta oszczędnościowego miesięcznie. Razem 6700zł. Niby dużo, ale z drugiej strony zarabiam 25k na rękę w #it i to 6700zł ginie. A jak to jest u Was? Sam się dorabiałem jak coś, wziąłem dwa kredyty 10 lat temu i są już spłacone.

#nieruchomosci #gielda #dywidenda #inwestycje #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Takie pieniądze to ma mój młodszy syn, który chodzi do 3 klasy szkoły podstawowej. Może nawet trochę większe. Tak przynajmniej pisze na forach internetowych bo w domu ma ode mnie 10zl tygodniowo i to jak czegoś nie przeskrobie. Podobno jego koledzy z klasy też piszą takie bzdury w internecie. Może się znacie?
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Wiem, że ten wpis to bejt, ale poważnie posiadam 3 mieszkania. Czekam kiedy 0% je podpompuje i tuż przed spadkami puszczę za tłuściutką cenę. W niecałe 9 lat około 70% zysku, jak wjedzie pompa na pełnej, może i do 100% dobije. nie wspominając, że wynajmuchy je częściowo spłacili xDDD Żałuję, że nie kupiłem więcej

  • Odpowiedz
@mirko_anonim zajebista kwota. W moim przypadku życie kosztuje nas max 10-12k miesięcznie i gdybym w wieku 35 lat miał pasywnie połowę tego byłoby super.

Obecnie w wieku 30 mam ciut lepszą kwotę ale nie chce tu rozgłosu
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja w wieku 35 miałem z dywidend średnio 25k miesięcznie. Do tego robiłem OE 3x po 30k. Teraz żyję z akcji, które mi się zvestowały. Nawet nie chce mi się myśleć o nieruchach. Za dużo z tym gonienia. Tylko akcje.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: naczy poniżej 17 milionów miesięcznie (brutto) przy takiej inflacji z dochodu pasywnego to raczej kiepski wynik

przecież wystarczy kupić z 7 mieszkać w Zurychu, dwa domy w Zagrzebiu + przy tej koniunkturze na krypto to naprawdę nie jest wyczyn

pomijam że w IT zarabiam kwotę no już ośmiocyfrową to ten pasywniak mi ginie - ale to zawsze na spokojnie się deponuje w banku szwajcarskim (chociaż ja zawsze przynajmniej 20%
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: serio pisząc dla mnie to #!$%@? tak kasę blokować.
500k położyć i mieć z tego 3k miesięcznie przecież to śmieszne.
Lepiej taką kasę zainwestować w firmę i mieć 10x tyle.
Oczywiście to już nie będzie pasywne, ale dla menie to zmarnowany kapitał.
Mam jakieś tam pare K z wynajmu jednej chaty, ale tylko dlatego, że mam bo mam i że dla dzieci trzymam.
Wielokrotnie lepiej wychodzę na pakowaniu kasy
  • Odpowiedz
Jaki pasywny dochód by Was zadowolił w wieku 35 lat?


@mirko_anonim: ale jak "jaki"? Skoro w wieku 35 lat nie jesteś jeszcze wolny finansowo, to kiedy chcesz być? Jesteś przegrywem i tyle.

Zamykam temat.
  • Odpowiedz