Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaki pasywny dochód by Was zadowolił w wieku 35 lat? Ja mam 5200zł na czysto po kredytach z dwóch mieszkań, plus 1500zł z konta oszczędnościowego miesięcznie. Razem 6700zł. Niby dużo, ale z drugiej strony zarabiam 25k na rękę w #it i to 6700zł ginie. A jak to jest u Was? Sam się dorabiałem jak coś, wziąłem dwa kredyty 10 lat temu i są już spłacone.

#nieruchomosci #gielda #dywidenda #inwestycje #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: tylko tyle? 25k to ja mam z samych dywidend. Nie dziwię się, że piszesz z anonimowych

Edit: dopiero zauważyłem, że podajesz kwoty w złotówkach, myślałem, że mówimy o USD xD
  • Odpowiedz
@Filem00n: Ze go nie odczuwasz z racji wysokich zarobkow. Cos jak zgarnianie 300 zl miesiecznie z odsetek na koncie gdy zarabiasz ponad srednia krajowa. Niby cos, ale jednak nie odczujesz
  • Odpowiedz
  • 7
Ja miałem 30k pasywnego miesięcznie z giełdy w 2023 - wszystko reinwestowane agresywnie. W tym roku podchodzi jak na razie bliżej 50k.

Czy mnie zadowala? Nie, bo zarabiam sporo więcej w IT, więc może nie ginie, ale nie czuję tego, bo wszystko zostaje na kontach maklerskich i nie w PLN. O emeryturze nawet na razie nie myślę, bo nie wiem, co bym na niej robił.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim w wieku 35 lat to przynajmniej trzy miliony w akcjach i obligacjach dające 7 procent rocznie czyli jakieś 15k pln po podatku miesięcznie. oczywiście mówię tu z mojej perspektywy, czyli kontraktora w IT z niezla jak na PL warunki pensją, żeby ktoś nie pisał, że mnie #!$%@?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie chce nic mówić, ale w wieku 35 lat to rozkręcałem trzecią firmę od zera, z samych wynajmów od hiszpanii po maroko spływały ok. 50- 60k pln i wieczorowo miałem czas jeszcze medycyne studiować. 6.7k to nawet nie pokryje 0.5 raty lamborghini urusa
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: cześć, ja bym się wstydził zarabiać tak mało, ale rozumiem że możesz być jeszcze nastolatkiem więc wszystko przed tobą. A 6700 dolarów to moja ostatnia dywidenda z jednej amerykańskiej spółki ale nie poddawaj się, jeszcze wszystko przed tobą!
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ale ludzie mają jakąś fazę na ten cały dochód pasywny. Gówno się tak dorobisz, dobrobyt bierze się z pracy. Dlatego na mnie pracuje 3000 roboli w moich fabrykach. 6700 po tych podwyżkach minimalnej to mnie kosztuje pensja jednego, nie wiem, jak takie śrubki można nazywać dochodem xD Teraz sobie negocjuję zakup software house'u, różne małpy będą dla mnie klepały kod za 20k na fakturze, a za dochód z tego
  • Odpowiedz
  • 11
Ja mam 5200zł na czysto po kredytach z dwóch mieszkań

wziąłem dwa kredyty 10 lat temu i są już spłacone


@mirko_anonim: Ten gówniany bait się nie spina.
  • Odpowiedz