Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Usunąłem tu konto, więc nie wrzucę znaleziska, ale dla tematów demograficznych poświęcam się i wrzucam z anonima. Zanosi się, że na 2024 Polska będzie miała najgorszą dzietność w Europie. Obecnie jest to 1.1 jak widać. Ciekawe kiedy TFR tgeo narodu spadnie poniżej 1.0, może jak dopompujemy deweloperom to się polepszy?

#nieruchomosci #demografia #ekonomia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Usunąłem tu konto, więc nie wrzucę znaleziska...

źródło: total-fertility-rate-in-europe-2023-4-data-v0-75tkkqth5kzc1

Pobierz
  • 149
  • Odpowiedz
niech chociaż mają od życia nowy samochód, chwilę się nim pocieszą, poszpanują przed znajomymi i jakoś to życie zleci.


@gokotgo: co ty erdolisz, ziomek? Ze smutku ludzie sobie kupują nowy samochód zamiast dzieci? Coś ciekawego ćpasz czy stare dragi?
  • Odpowiedz
nasz system emerytalny akurat promuje bezdzietność wśród kobiet. Jak masz dzieci to dostaniesz mniej na emeryturze.


@Klimbert: ta, bo ludzie decydując się lub nie decydując na dzieci, patrzą na nasz system emerytalny i wpływ dzieci na wysokość emerytury. xD
  • Odpowiedz
@HaPe: to Ty napisałeś coś o 5-6% i ja się tylko do tego odniosłem, ja nigdy nie popierałem się żadnymi danymi.

Te twoje odp. są naprawdę infantylne, jak byś był jakimś dzieciakiem nie znającym realiów.


Wszystkie moje odpowiedzi są w tonie, że to realia sprawiają, że ludzie rezygnują z dzieci. A nie to, że nie chcą ich mieć, bo wolą łatwe życie bez zobowiązań w przeciwieństwie do poprzednich pokoleń bohaterów heroicznie
  • Odpowiedz
to Ty napisałeś coś o 5-6% i ja się tylko do tego odniosłem,


@gokotgo: xD, chodziło o zwrot z kapitału

Wszystkie moje odpowiedzi są w tonie, że to realia sprawiają, że ludzie rezygnują z dzieci.


@gokotgo: ja nie o tym, piszesz, żeby dobrze zarabiać to wystarczy to i to itp. jak by to bylo na wyciągnięcie ręki dla każdego, a tak nie jest wielu próbóje, a udaję się to nielicznym,
  • Odpowiedz
@HaPe: nigdzie nie napisałem nic o tym co potrzeba, żeby dobrze zarabiać. Twierdzę tylko, że to głównie zarobki powodują, że ludzie rezygnują z dzieci. Słowo klucz REZYGNUJĄ - nie nie chcą, są do tego zmuszeni przez realia.

kiedyś to dzieci się puszczało samopas, starsze wychowywalo młodsze teraz wychowanie dziecka zajmuje o wiele więcej wysiłku i czasu, obecne czasu do tych z sprzed 30 lat są nieporównywalne, już nie mówiąc o tych
  • Odpowiedz
głównie zarobki powodują, że ludzie rezygnują z dzieci


@gokotgo: to dlatego w najbogatszych krajach nie ma dzieci, a w Nigerii masz 6 dzieci na 1 kobietę? To nie kwestia zarobków.
  • Odpowiedz
@gokotgo: Ile znajdziesz takich kobiet? Będą to raczej kobiety z niższej warstwy, którym pieniądze robią aż taką różnicę - a więc "mezalians". Kobietom z klasy średniej to nie robi różnicy, one po prostu nie chcą rezygnować z lekkiego życia i brać na siebie odpowiedzialności - a w każdym razie nie aż takiej.
  • Odpowiedz
Rozwinięte społeczeństwa po prostu stają się antynatalistyczne mimo, że niewiele osób chce to przyznać. Nie jesteśmy zwierzętami i bardzo wiele ludzi dostrzega totalny bezsens reprodukcji, a teraz szczęśliwie na zachodzie człowiek.moze w dużym stopniu żyć tak jak mu się podoba a nie jak kościółek albo presją nakazuje. Żaden hedonizm czy motocykle nje mają tu nic do rzeczy: dzieciak jest takim samym hobby jak motocykl czy podróżowanie (No, motocykl chociaż nie cierpi hehe),
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: myślę, że trochę by się znalazło. A że to niby mezalians? Przecież to nikogo nie powinno obchodzić w kontekście ratowania polskiej dzietności. Kobiety ogólnie, niezależnie z jakiej klasy, głównie chcą nie musieć pracować i mieć wszystko to co zachcą. Nie chcą rezygnować z "lekkiego" życia, bo facet nie zapewni im takiego samego życia jeśli nie będą pracować i zajmować się dziećmi. Nie zapewni, bo jest za biedny. Zajmowanie się dzieckiem
  • Odpowiedz
  • 0
@irenicus30 Chodziło mi o to, że 20stolatkowie w Hiszpanii nie będą zarabiać tyle co ich rodzice, którzy załapali się na ciepłe posadki w budżetówce. Dla nich jest praca za minimalną u lokalnego Juana, albo dorywcza w turystyce. Nie bez powodu jest tam takie bezrobocie wśród młodych.

Kolejnym skutkiem ubocznym jest skostnienie urzędów i przerost biurokracji. Wyobraź sobie, że w urzędach pozostali sami ludzie pracujący tam ponad 20 lat, niechętni zmianom i otoczeni
  • Odpowiedz
@programista15cm Dawaj te miasta z 2,7k za m2 xD

I mam dla ciebie złe wieści - mieszkając w top 5 miast też potrzebujesz sprzątaczek które posprzątają ci chociażby biuro w twoim biurowcu gdzie twoja posada ma dłuższą nazwę niż twój siusiak. Robimy eksperyment i wywalamy z wwki ludzi którzy zarabiają minimalną i okołominimalną? Miałbyś wode? Żarcie z uber Eats? Po tygodniu by miasto utonęło w śmieciach? Czy z tych miast za 2,7k
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: #!$%@? mnie ten argument, że dzieci się nie rodzą bo ludzie chcą wygodnie żyć.
mocno wygórowane wymagania, że ktoś chce mieć gdzie mieszkać, zjeść #!$%@? coś zdrowszego niż najtańsze parówki i nie zastanawiać się czy jak zacznie boleć ząb to budżet się zepnie XD
  • Odpowiedz