Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Usunąłem tu konto, więc nie wrzucę znaleziska, ale dla tematów demograficznych poświęcam się i wrzucam z anonima. Zanosi się, że na 2024 Polska będzie miała najgorszą dzietność w Europie. Obecnie jest to 1.1 jak widać. Ciekawe kiedy TFR tgeo narodu spadnie poniżej 1.0, może jak dopompujemy deweloperom to się polepszy?

#nieruchomosci #demografia #ekonomia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Usunąłem tu konto, więc nie wrzucę znaleziska...

źródło: total-fertility-rate-in-europe-2023-4-data-v0-75tkkqth5kzc1

Pobierz
  • 149
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szalom: włącz sobie otodom, naprawdę jako takie mieszkania do generalnego remontu sa od 2700.

Ze sprzątaczka nie zalapales. Sprzątaczka zarabia przynajmniej 50zl h i jest bardzo daleko od minimalnej tylko to trzeba pracować, a nie picowac
  • Odpowiedz
@HaPe: Bo zarabia się najniższą krajową? I to jeżeli masz plecy i szansę na spokojną pracę. Inaczej #!$%@? na minimalnej za godzinę, na zleceniu, 6 dni w tygodniu i 3 zmiany. No nic tylko dokładać sobie kolejne osoby do wykarmienia.
  • Odpowiedz
Bo zarabia się najniższą krajową? I to jeżeli masz plecy i szansę na spokojną pracę.


@Bertoos: do, ktorego wpisu się odnosisz? obecnie bezrobocie jest najniższe w historii, a w dużych miastach to już wogóle zupełnie inny świat, minimalna tam to 4K ale na rękę
  • Odpowiedz
mocno wygórowane wymagania, że ktoś chce mieć gdzie mieszkać


@DzonyDzony: zmienilty się standarty, jeszcze 20-30 lat temu rodzice z dziadkami mieszkali w jednym domu/małym mieszkaniu
  • Odpowiedz
Dawaj te miasta z 2,7k za m2 xD


@Szalom: pewnie coś się znajdzie, ja widzałem mieszkanie za okolo 1K za m2 w wiosce ale PGR 2-3 bloki 1 piętrowe i nic więcej, nawet sklepu
  • Odpowiedz
@Klimbert:

konsumpcjonizm i przyjemne życie to ich cel. Po co ma mnie boleć kręgosłup i mam być notorycznie nie wyspany? Po co mam jeździć starym samochodem skoro mogę mieć nowy z salonu (zamiast wydawać na dziecko kupię nowy samochód)? Po prostu wygrywa łatwe życie.


Ale kocopoły - gdzie ty widzisz to łatwe życie jak ponad połowa dorosłych Polaków odczuwa depresję i przepracowanie? Nie rozumiesz, że dzisiaj nawet praca za minimalną
  • Odpowiedz
@HaPe: I co z tego, że jest najniższe bezrobocie? Szukałeś kiedyś pracy w mitycznej Polsce B i C gdzie mieszkania za pół darmo oddają? Powiem Ci jak to wygląda. Na pracę za biurkiem albo na państwowym, możesz liczyć tylko po znajomości. Przy braku znajomości i wykształcenia pozostaje Ci #!$%@? na produkcji, na 3 zmiany 6 dni w tygodniu na umowie zlecenie. Umowę o pracę dostają nieliczni i to w nagrodę.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim codziennie wyświetlają mi się tik toki - jak to dobrze móc wydawać kasę na drinki i podróże a nie na pampersy. Posiadanie dzieci to duże wyzwanie i obowiązek. Prościej jest mówić że „wybrało się” podróżowanie, tak jakby to była jakaś alternatywa. Inwestujcie w domy starców i wszelakie biznesy związane z pieskami i kotami, bo każda z tych teraz szalonych, no może nie każda, ale 85%.. szalonych podróżniczek dopadnie samotność. Będziemy
  • Odpowiedz
Ale kocopoły - gdzie ty widzisz to łatwe życie jak ponad połowa dorosłych Polaków odczuwa depresję i przepracowanie? Nie rozumiesz, że dzisiaj nawet praca za minimalną to jest ciężka praca, która nie daje ani środków ani przestrzeni na życie rodzinne?


@cyk21: powiedz to moim znajomym/rodzinie którzy zarabiają po 20k, mają własne mieszkania/domy ale za to nie mają dzieci bo te by ich ograniczały :D Mega bogata Szwajcaria ma dzietność na
  • Odpowiedz
Zanosi się, że na 2024 Polska będzie miała najgorszą dzietność w Europie


@mirko_anonim: No jesteśmy liderami ratowania planety, która płonie! Naprawiamy przeludnienie, ratujemy świat, redukujemy CO2 i metan wypierdziany, robimy miejsce do życia dla uchodzców z afryki itd..
  • Odpowiedz
@Klimbert: Praca za minimalną czy za 20k jest dzisiaj podobnie wyczerpująca, przy czym do tej za 20k trzeba się uczyć do 30tki i spełniać większe wymagania, czyli masz mało czasu na coś innego niż praca. Wysokie zarobki to niekoniecznie łatwe życie, i niskie tym bardziej.

I jeszcze podajesz Szwajcarię, czyli miejsce gdzie ludzie żyją tylko pracą, i gdzie po usunięciu imigrantów będziesz miał taki sam wskaźnik jak w Polsce.
  • Odpowiedz
Najbardziej mnie rozbawia jak ktoś piszę że w PL jest dobrobyt i większa kasa i dlatego Polacy nie mają dzieci xD, problem jest taki że pokolenie 90' nawet nie dostało szansy na godne życie w Polsce, nawet własnego mieszkania nie mają a koszty życia sprawiają że imigrują albo się poddają, w 2030 dzietność będzie 0.0, cześć, giniemy xD


@Vampire007: im większa bieda tym większa dzietność. Osiągnęliśmy pułap, że ludzie mając
  • Odpowiedz