Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Usunąłem tu konto, więc nie wrzucę znaleziska, ale dla tematów demograficznych poświęcam się i wrzucam z anonima. Zanosi się, że na 2024 Polska będzie miała najgorszą dzietność w Europie. Obecnie jest to 1.1 jak widać. Ciekawe kiedy TFR tgeo narodu spadnie poniżej 1.0, może jak dopompujemy deweloperom to się polepszy?

#nieruchomosci #demografia #ekonomia· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Usunąłem tu konto, więc nie wrzucę znaleziska...

źródło: total-fertility-rate-in-europe-2023-4-data-v0-75tkkqth5kzc1

Pobierz
 • 149
 • Odpowiedz
nie ma za bardzo gdzie mieszkac XD


@Norskee: mieszkania w polsce sie zaczynaja od 2700zl / m2

uwielbiam te fikolki, ze nie ma gdzie mieszkac (w top 5 miast polski przy absolutnym braku kwalifikacji aby zostac chocby sprzataczka z olx)
 • Odpowiedz
via mirko.proBOT
 • 17
✨️ Autor wpisu (OP): @chromypies: Nie wiem jak Finowie, aczkolwiek mają ten współczynnik o 0,18 lepszy od nas, to dość dużo.

W Hiszpanii prawie 1/3 młodych jest bezrobotna a pozostali w gównopracach, często na część etatu za pensje niewiele wyższe niż w Polsce.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
 • Odpowiedz
@mirko_anonim: po wuju lepsza, grubo poniżej zastępowalności pokoleń, Szkocja jeszcze gorzej. Czempioni dzietności Czesi też nie imponują. Białe narody nie chcą się mnożyć, temat jest o wiele bardziej skomplikowany niż tylko sprawa rynku nieruchomości i deweloperów.
 • Odpowiedz
W 2023 było to 272k, ale z tego tylko 257k Polaków


@pamareum: nie do końca, gus podaję narodowość matek, a ukrainki dość często wchodzą w związki z polakami, można spr. dane GUS ile było małżeństw polaków z ukrainkami dodać do tego 30% (bo tyle średnio rodzi się dzieci w nieformalnych związkach) i mamy przybliżony wynik dzieci, ktore są na ogół będą Polakami

tak na szybko - W 2021 roku zawarto 1839
 • Odpowiedz
może jak dopompujemy deweloperom to się polepszy?


@mirko_anonim: wytłumacz mi czemu na #!$%@? gdzie m2 kosztuje 1-2K nie ma o wiele większej dzietności? Zarabia tam się minimalną krajową, ale mieszkanie i tak kosztują 5 razy mniej w stosunku do minimalnej pensji w WWA.
 • Odpowiedz
 • 25
@chromypies W Hiszpanii jest wyjątkowo duże bezrobocie wśród młodych, a ci pracujący zarabiają zwykle mniej od swoich rodziców. Wzięło się to stąd, że najwięcej dobrze płatnych miejsc pracy jest w budżetówce, a ta nie zwiększa zatrudnienia i promuje trzymanie na ciepłych posadkach ludzi po 40stce. W ogóle ten kraj to dobry przykład czym się kończy budowanie dobrobytu na pożyczkach i konsumpcji.
 • Odpowiedz
@Norskee:

@mirko_anonim: ciezko miec dzieci jak sie nie ma za bardzo gdzie mieszkac XD

ba, jak tu sie ruchac zeby w ogole miec szanse na dzieci jak sie u mamy mieszka( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie trafiłeś, bo nawet ludzie, którzy mają po kilka mieszkań mają 0, max. 2 dzieci.
 • Odpowiedz
Ciekawe kiedy TFR tgeo narodu spadnie poniżej 1.0, może jak dopompujemy deweloperom to się polepszy?


@mirko_anonim: Oligarchia wraz z politykami na usługach wbija w to PENIS. Będą sobie sprowadzali wkładkę mięsną z Azji i Afryki. Tamci przynajmniej nie będą pyskowac.
 • Odpowiedz
@mirko_anonim: Najbardziej mnie rozbawia jak ktoś piszę że w PL jest dobrobyt i większa kasa i dlatego Polacy nie mają dzieci xD, problem jest taki że pokolenie 90' nawet nie dostało szansy na godne życie w Polsce, nawet własnego mieszkania nie mają a koszty życia sprawiają że imigrują albo się poddają, w 2030 dzietność będzie 0.0, cześć, giniemy xD
 • Odpowiedz
@cyk21: gdyby to zawsze bylo takie 0 1

rozumiem ze wszyscy co maja kilka mieszkan maja 0 max 2 dziecia jak maja mieszkanie po dziadkach to maja dzieci bez nog?

to ze ktos ma warunki bo ma 2 mieszkania nie znaczy ze z automatu chce dzieci

natomiat nie majac warunkow szansa na to ze nie chcesz dzieci jest znacznie wieksza(z uwaga, ze dotyczy to krajow rozwinietych)
 • Odpowiedz
@mirko_anonim
Ja mam hipotezę, że po prostu na każdy stały związek przypada inna dwójka ludzi która nie ma partnera lub jest w nietrwałym związku.
System nie tyle promuje bezdzietność ale życie w pojedynkę, przygody, krótkie przelotne związki itd.
 • Odpowiedz