Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ja 32 lvl w tym roku. Moja #rozowypasek skończyła 28. Jesteśmy ze sobą od 2 lat. Mieliście już rozmowę o dzieciach? Jak przez to przebrnąć? Moja cały czas naciska, że ją już praca w banku męczy. Chce bachora, bo nie wie ile jej jeszcze placówka będzie działać, bo jej zegar biologiczny tyka, bo dziecko po 30 to będzie z downem itp. #!$%@? mnie to już, bo nie jestem na to gotowy i dla mnie to jeszcze nie czas na dziecko. Ciągle mi gada, że jest tak jak ja chce, czyli brak starania się o dziecko, że marnuje jej czas, że mi nie podaruje jak okaże się, że po 30 nie będzie mogła zajść w ciążę. Zapytałem jej wczoraj i co dalej? Co po dzieciach? Zrobimy 2 dzieci i masz wakacje na 4 lata. Ale co po tym? Ona oznajmiła, że zamierza pracować w mojej firmie. Mam w planach w ciągu kilku lat wybudować dom, zaoszczędzić trochę kasy itp. Mam swoje własne mieszkanie 40m2, ale jakoś nie wyobrażam sobie tam wychowywać dziecko, a co dopiero dwójkę. Na chwilę obecną to dzieciak tylko spowolni mnie finansowo. Może jednak rozstanie to najlepsze wyjście?

#zwiazki #dzieci #rodzina



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Rozejść się?

  • Tak 58.7% (1802)
  • Nie 7.7% (236)
  • Zrobić bachora 19.0% (583)
  • Zrobić bachora później i przetrwać gadanie 14.6% (449)

Oddanych głosów: 3070

  • 168
  • Odpowiedz
  • 646
@mirko_anonim: Wciągasz dziewczynę w wiek. Ty sobie możesz strzelać do starości i robić dzieci, ona nie. Biologii nie oszukasz. Po 30 jest trudniej. Jedyne czego żałuję w związku z ojcostwem to, że nie zostałem ojcem wcześniej, przed 30stką. Miałbym już odchowanego dzieciaka i nadal byłbym w sile wieku.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim macie totalnie inne podejście do fundamentalnych spraw w związku. Nie da się iść na kompromis i trochę mieć dziecko, a trochę nie... w tej sytuacji rozwazalabym albo rozstanie, albo wstrzymanie się z dzieckiem do czasu, gdy poczujesz, że to już dobry moment.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: #!$%@?, baba Ci wprost mówi, że jej się robota znudziła, chce siedzieć w wyrku przez 4 lata a pot ciepła posadka i darmowy hajs u ciebie w firmie a Ty się jeszcze zastanawiasz co zrobić XD
  • Odpowiedz
  • 51
@HuGho Podepnę się, że nie tylko trudniej, ale i prawdopodobieństwo urodzenia dziecka chorego zaczyna wzrostać po 30r. życia. Ciąża też może być dużo trudniejsza, a to jednak całe 9 miesięcy noszenia
amefox - @HuGho Podepnę się, że nie tylko trudniej, ale i prawdopodobieństwo urodzeni...

źródło: 1000105490

Pobierz
  • Odpowiedz
Może jednak rozstanie to najlepsze wyjście?


@mirko_anonim: oczywiście że tak.
Mimo że nie mam dzieci i ich mieć nie będę to odpowiedź "jestem jeszcze niegotowy" jest wyjątkowo gówniana z perspektywy drugiej osoby.

Ja postawiłem sprawe jasno na drugiej randce - żadnych dzieci nigdy - i jesteśmy bardzo szczęśliwi razem od 19 lat. Polecam ten styl życia.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: dziecko po zaledwie 2 latach związku, na dodatek w tak młodym wieku i na małym metrażu? Słabo to widzę.
Skoro ma na to takie parcie to jej postaw racjonalny warunek: niech zapewni odpowiednie oszczędności by w razie czego być w stanie utrzymać dzieciaka i zakupi nieruchomość, w której komfortowo pomieścicie się we trójkę. Ciekawe, jaka będzie reakcja. Bo to trochę wygląda tak, jakby ona miała sobie urodzić dzieci, a wszystko
  • Odpowiedz
  • 50
@goferek 28 lat to w żadnym wypadku nie jest tak młody wiek na dziecko, zwłaszcza dla kobiety.
I to nie jest chomik, dziecko to wspólna decyzja na następne 18 lat, która kosztuje bardzo dużo, na którą oboje powinni się zgodzić i oboje być w stanie razem je utrzymywać, aktywnie wychować i zapewnić bezpieczną poduszkę z połączonych razem środków, więc warunek bez sensu. To nie może być jednostronna decyzja, nie może być też
  • Odpowiedz
  • 20
@mirko_anonim: Jej się spieszy to naturalne. Jej pozostaly czas na 1 ciążę to jakieś 4 lata, potem już zaczyna być kaszanka. Oczekuje deklaracji, bo jak nie chcesz dzieciaka w najbliższej przyszlosci, to musi szukać nowego partnera. Biologii nie oszukasz.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jesteście ze soba już dwa lata i nie omówiliście tak bazowej rzeczy w związku? To czy chce się mieć dzieci to powinna być jedna z pierwszych rzeczy jaką powinniście omówić zanim w ogóle zdecydujecie się zamieszkać razem. Po zamieszkaniu razem to już plany kiedy to dziecko robić i planować życie pod tą decyzję. Dla kobiety chcącej dziecka czas jest bardzo ważny i jeśli masz Zamiar ją wpędzać w lata dalej nie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: chłopie, jak nie chcesz dziecka to go nie rób, bo skończysz jako sfrustrowany alkoholik. A do tego panna pewnie po dzieciach znajdzie sobie kogoś kto ją naprawdę kręci,a nie kto jest "rozsądnym wyborem". Sorry, ale tak to wygląda,z tego co piszesz.
  • Odpowiedz