Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ja 32 lvl w tym roku. Moja #rozowypasek skończyła 28. Jesteśmy ze sobą od 2 lat. Mieliście już rozmowę o dzieciach? Jak przez to przebrnąć? Moja cały czas naciska, że ją już praca w banku męczy. Chce bachora, bo nie wie ile jej jeszcze placówka będzie działać, bo jej zegar biologiczny tyka, bo dziecko po 30 to będzie z downem itp. #!$%@? mnie to już, bo nie jestem na to gotowy i dla mnie to jeszcze nie czas na dziecko. Ciągle mi gada, że jest tak jak ja chce, czyli brak starania się o dziecko, że marnuje jej czas, że mi nie podaruje jak okaże się, że po 30 nie będzie mogła zajść w ciążę. Zapytałem jej wczoraj i co dalej? Co po dzieciach? Zrobimy 2 dzieci i masz wakacje na 4 lata. Ale co po tym? Ona oznajmiła, że zamierza pracować w mojej firmie. Mam w planach w ciągu kilku lat wybudować dom, zaoszczędzić trochę kasy itp. Mam swoje własne mieszkanie 40m2, ale jakoś nie wyobrażam sobie tam wychowywać dziecko, a co dopiero dwójkę. Na chwilę obecną to dzieciak tylko spowolni mnie finansowo. Może jednak rozstanie to najlepsze wyjście?

#zwiazki #dzieci #rodzina



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Rozejść się?

  • Tak 58.7% (1802)
  • Nie 7.7% (236)
  • Zrobić bachora 19.0% (584)
  • Zrobić bachora później i przetrwać gadanie 14.6% (449)

Oddanych głosów: 3071

  • 168
  • Odpowiedz
Co po dzieciach? Zrobimy 2 dzieci i masz wakacje na 4 lata.


@mirko_anonim:

Bajt, albo nie bajt, ale i tak udowania, że to nie bieda wstrzymuje Polaków przed robieniem dzieci. Dzieciaki dzisiaj po prostu nie są do życia potrzebne, w szczególności gdy jesteś młody i masz cały świat dla siebie. A na starość twoje życie będzie dokładnie takie samo z dziećmi jak i bez nich, bo dzisiaj więzy rodzinne to już
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Faceci nigdy nie są gotowi na dziecko, ta decyzje zawzyczaj podejmuje kobieta. Poza tym jak juz dzieciak będzie to nie będziesz mógł sobie wyobrazic ze można żyć inaczej. 32 lata to dobry wiek dla faceta zęby zostać ojcem, ja mialem 31 .
  • Odpowiedz
bo nie jestem na to gotowy i dla mnie to jeszcze nie czas na dziecko.


@mirko_anonim: ja Ci powiem tylko tyle że nigdy nie będziesz na to gotowy i nigdy nie będzie dobrego czasu na dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co ty z tym zrobisz to już twoja sprawa.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: życie to nie schemat. Jak Ci komputer się zepsuje to po szczególnym opisie problemu otrzymasz uniwersalną odpowiedź, która na ten problem pomoże wszystkim, nie tylko Tobie.

W Twoim przypadku musiałbym nie tylko siedzieć Ci w głowie, co jeszcze mieć kryształową kulę i widzieć wszystkie wariacje Twojej przyszłości, żeby doradzić. Chcesz mieć smarka teraz to rób smarka, nie chcesz to rzuć pannę, bo ona jest zdesperowana na bachora.

Jedyne co mogę
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Wiem, że to bait, ale tylko coś dopowiem.
Pierwsze dziecko żona urodziła jak mieliśmy po 30 lat. Teraz jedynymi starszymi od nas rodzicami dzieci z jego klasy są ci, którzy mają już dorosłe dzieci starsze od rodzeństwa o co najmniej 10 lat.
Mamy też drugiego syna ,urodzonego gdy mieliśmy 35 lat, pod przedszkolem rozmawiam z rodzicami o 8-15 lat ode mnie młodszymi.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: brakuje mi odpowiedzi 5: dorosnąć. I podjąć dorosłą decyzję. Wykop tego za ciebie nie zrobi. Bo tu nie ma klarownej wersji. Ty masz swoje racje, ona ma swoje racje, jedne i drugie są sensowne i całkowicie słuszne. I to wy musicie zdecydować, wy, nikt inny. Jeśli nie potraficie, to znaczy, że coś w tym związku nie bangla.
  • Odpowiedz
  • 1
@mirko_anonim paaaanie, no jak żywisz do niej uczucie i jest Wam dobrze, to robić bachora. Nie ma nic wspanialszego w życiu dla chłopa, niż bycie ojcem i wychowywanie dzieci.
  • Odpowiedz
O ile uważam że ten bejt jest napisany nawet dobrze to co ma zrobić ta dziewczyna? Niby płodna będzie jeszcze ponad 20 lat ale szanse na choroby są coraz większe. I nawet jak się rozstaną to jak zwiąże się z kolejnym to i tak musieliby ze sobą pobyć przynajmniej kilka lat żeby się zdecydować na dziecko, ja nie wyobrażam sobie poznać się z dziewczyną i tylko dlatego że ma 2 lata do
  • Odpowiedz
#!$%@?ąc od treści wpisu, serio wszyscy rodziliście w wieku 28 lat? Z wykresu nie wynika żeby gwałtownie do 30 wzrastało ryzyko Downa, nie wypowiem się o płodności ale może rok czy dwa dla opa coś zmienią? Mnie urodzono w wieku 35 lat xd.
  • Odpowiedz