Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ja 32 lvl w tym roku. Moja #rozowypasek skończyła 28. Jesteśmy ze sobą od 2 lat. Mieliście już rozmowę o dzieciach? Jak przez to przebrnąć? Moja cały czas naciska, że ją już praca w banku męczy. Chce bachora, bo nie wie ile jej jeszcze placówka będzie działać, bo jej zegar biologiczny tyka, bo dziecko po 30 to będzie z downem itp. #!$%@? mnie to już, bo nie jestem na to gotowy i dla mnie to jeszcze nie czas na dziecko. Ciągle mi gada, że jest tak jak ja chce, czyli brak starania się o dziecko, że marnuje jej czas, że mi nie podaruje jak okaże się, że po 30 nie będzie mogła zajść w ciążę. Zapytałem jej wczoraj i co dalej? Co po dzieciach? Zrobimy 2 dzieci i masz wakacje na 4 lata. Ale co po tym? Ona oznajmiła, że zamierza pracować w mojej firmie. Mam w planach w ciągu kilku lat wybudować dom, zaoszczędzić trochę kasy itp. Mam swoje własne mieszkanie 40m2, ale jakoś nie wyobrażam sobie tam wychowywać dziecko, a co dopiero dwójkę. Na chwilę obecną to dzieciak tylko spowolni mnie finansowo. Może jednak rozstanie to najlepsze wyjście?

#zwiazki #dzieci #rodzina



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Rozejść się?

  • Tak 58.7% (1804)
  • Nie 7.7% (237)
  • Zrobić bachora 19.0% (585)
  • Zrobić bachora później i przetrwać gadanie 14.6% (449)

Oddanych głosów: 3075

  • 169
  • Odpowiedz
@kolejne_juz_konto: To każdy rodzic żałuję, że ma dziecko?
Sądzę, że skoro on jest przeciwny to nie ma co się zmuszać. Popatrz też na postawę jego partnerki... Wymyśliła sobie plan by nie pracować i to imo jest flaga ostrzegawcza.
  • Odpowiedz
To każdy rodzic żałuję, że ma dziecko?


Jak masz przez dwa tygodnie 12h czystego snu, to zdarza się myśleć o oknie życia dla swojej pociechy, uwierz mi ()

Sądzę, że skoro on jest przeciwny to nie ma co się zmuszać.


Tylko jego argumenty są głupie, jak je pominąć to nie ma przeciwwskazań. Tu nie ma co myśleć, diziecko to spory wysiłek fizyczny i psychiczny, im
  • Odpowiedz
@kolejne_juz_konto: A to nie jest tak, że taki noworodek powinien, mimo wszystko więcej spać?

Niby tak, ale zna babę 2 lata i imo to za szybko, żeby dziecko zrobić.

Dziecko i tak będzie musiała dać do żłobka po roku bycia na macierzyńskim, jest jeszcze wychowawczy, ale bez kasy. A do żłobka też są problemy z zapisem w większych miastach.
  • Odpowiedz
A to nie jest tak, że taki noworodek powinien, mimo wszystko więcej spać?


Pierwsze dwa tygodnie może tak być, ale to nie reguła. Mam dwie córy, jedna darła ryja całymi nocami a druga spała po 16 godzin, normalnie #!$%@? loteria ¯\(ツ)/¯

Niby tak, ale zna babę 2 lata i imo to za szybko, żeby dziecko zrobić.


Ja po trzech miesiącach znajomości zamieszkałem z moją żoną, po roku zaręczyny a po dwóch ślub.
  • Odpowiedz