Wpis z mikrobloga

Skoro ludzie zostali stworzeni do biegania po sawannie, przemierzania ogromnych dystansów
A ptaki do latania, ryby do pływania, dziki do rycia, krety do kopania itd i one to robią bo nie mają wyboru bo by zdechły.

To się nie dziwię że ludziom pojawia się depresja, choroby psychiczne, itd gdy tego nie robią, a 99% populacji nie robi tego długookresowo,

Mój najlepszy rok w życiu, mentalnie, fizycznie był wtedy jak przemierzyłem cały kontynent amerykański rowerem, w upale, w pocie, od rana do wieczora opalając się bez koszulki, vit d3 w perfekcyjnym poziomie naturalnie zdobyta, wypite tysiące litrów zwykłej wody,
jadąc średnim tempem z przerwą na śniadanie obiad i pogawędki z ludźmi po drodze.

Ciało jak żyleta, atletyczna sylwetka,same mięśnie opięte w opaloną skórę, serce niczym 1.9tdi na mapie silnika, aż czuć tą moc było na podjazdach i rytmicznych pagórkach coś nie do wyobrażenia dla przeciętnego człowieka który tego nigdy nie spróbował, dokonał.

Niczym 1.9tdi po rozgrzaniu w pełnym zakresie obrotów, po ostrej jeździe po lekkich górach po kilku godzinach kilkuset kilometrach gdy staniesz nad klifem i słyszysz jak ta kupa metalu stygnie pstrykając, coś do czego zostala stworzona.

I mam też porównanie bo żyje czasami po kilka miesięcy tak jak zwykły człowiek przeciętny i to jest dramat, na szczęście tylko w tym roku nie mogłem wyjechać tak regularnie jak kiedyś,to jest wegetacja a nie życie, bez solidnego pierd***iecia na kilka tygodni co najmniej takiej wyprawy to się nie da żyć na przyzwoitym poziomie, szczególnie jak zima trwa około 6 miesięcy właściwie w Europie.

#przemyslenia #bikepacking #kolarstwo #rower #meksyk #oswiadczenie #wyprawyrowerowe #depresja #gruparatowaniapoziomu #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #takaprawda #medycyna #lekarz #filozofia #mirkokoksy #silownia #mikrokoksy #wychodzimyzprzegrywu #chadowezycie
adamsowaanon - Skoro ludzie zostali stworzeni do biegania po sawannie, przemierzania ...

źródło: Baja-Divide-tour-1024x682

Pobierz
  • 35
Atletyczna sylwetka od jazdy długodystansowej na rowerze? Coś mi się tu nie klei ;)


@In_thrust_we_trust: do tego hiking, pływanie w jeziorze i oceanie, pompki na plaży podciąganie
Ogólnie 5-6 dni jazda, i dzień odpoczynku i wtedy 1-2 dni tening siłowy 1 godzinę lekki na górę ciała jak się gdzieś zatrzymuję, u kogoś lub w mieście
@Saddam_Husajn: ale jak chcesz jechać w podróż i nie wracać codziennie do domu to potrzebujesz bagaż, a biegając z plecakiem to słabo na dłuższy okres,
A na rowerze pyk na ramę w stylu bikepacking lub na bagażnik i masz wolne plecy, a i stawy nie tak obciążone na wyższej kadencji

Do tego jadąc w nieznane miesiącami rowerem w mózgu się dzieją przedziwne piękne rzeczy
@AlienFromWenus: Jak chce zrobić trening to pedałuje szybko żeby się zmęczyć i spocić. Są to trasy znane i ustalane tak żeby było wcale przejść na światłach czy skrzyżowań na światłach żeby nie musieć się zatrzymywać. Taka jazda to 20-30km/h ale ja mam rower górski więc on mniejsze prędkości osiąga w porównaniu z kolarzówkami. A jak chcę pozwiedzać to wolno jadę i sobie oglądam. Powolna jazda taka 10km/h jest mega relaksująca
@Saddam_Husajn: no właśnie ja wolę trasę relaksującą nastawioną na zwiedzanie a co poznaję niebieskiego to jeździ byle gdzie byle natrzepać kilometrów. Ja tak nie chcę i nie mogę się z żadnym dogadać xD tym bardziej że ja lubię zboczyć z kursu, zjechać kilkaset metrów w łąkę w stronę mostku, wziąć lornetkę i poobserwować ptaki, czy aparat i porobić im zdjęcia. Nie potrafię zrozumieć jak oni mogą tak po prostu jechać by
@adamsowaanon: Rower da ci endorfiny z wysiłku i wit D od słońca pobierzesz, ale siedzieć kilka h w nienaturalnej dla kręgosłupa pozycji to jest głupota. Bieganie to jest nadsport razem z treningiem siłowym jako dopełnienie. Ale masz ogólnie rację, człowiek powinien mnóstwo czasu w tygodniu spędzać na wysiłku fizycznym, bo jesteśmy ewolucyjnie do niego przystosowani, a ewolucja nie przewidziała tego, że nagle nasz tryb życia zmieni się na siedzący
@AlienFromWenus:

czy aparat i porobić im zdjęcia. Nie potrafię zrozumieć jak oni mogą tak po prostu jechać by się zmęczyć.


Przecież to oczywiste, oni robią po prostu trening. Jazda 10 km/h i stawanie żeby się popatrzeć przez lornetkę to nie jest trening. To jest rekreacja połączona z wypoczynkiem.

Uwierz mi, nic nie daje takiego kopa hormonalnego i zdrowotnego, co trening. I właśnie dlatego niebiescy jeżdżą

Tobie też to polecam, poprawi Twoje