Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 650k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 300k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 2 lat oszczędzając.

Zarabiam około 25000 zł miesięcznie odkładam 20000zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 1 rok oszczędzania na wykończenie i w wieku 24 lat będę miał swój własny domek.

#nieruchomosci
Tippler - Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 650...

źródło: temp_file5981232855387355692

Pobierz
  • 38
@Tippler: Ile? Nie chcę nic mówić, ale przepłaciłeś grubo stary. Ja dwa razy większą chatę postawiłem za 350 tysięcy 3 lata temu. Działka po dziadku, a ojciec ma firmę budowalną, to było trochę łatwiej. Pracuję jako kurier, zarabiam średnio 4,5 tysiąca złotych miesięcznie i co miesiąc odkładam mniej więcej 15 tysięcy co najmniej. Śmiać mi się chce, jak widzę, jak ludzie narzekają, że nie mają kasy na dom, albo cisną się
@Tippler: mordo za 950 tys zł to ja mam 10 działek ROD zabudowanych 69m2 i wynajmuje za 1500zl. 15tys zl miesięcznie. Rocznie 180tys zł. Z tej inwestycji po roku kupiłem działkę na obrzeżach miasta 15ar. Teraz jestem prawie na ukończeniu stanu deweloperskiego. Potem pewnie znów jakaś inwestycja. Chyba będę wyprzedawać RODy bo czarne chmury nad nimi i pójdę w jakieś kawalerki 15m2. Dobrze, że mam dziadka który jest zarządca ROD to
@Tippler: wygląda to niezbyt atrakcyjnie, małe okna jeszcze mocno dzielone, bryła jak sprzed 20 lat… bez okien narożnych. Okna polaciowe tylko w 1 pomieszczeniu krycie też jakaś blachodachówka. Jak tyle za to wydałeś to masakra.
większość rodziców ma jakieś ziemię


@Tippler: Raczej mocno przesadzone stwierdzenie.... 1000m działki w miasteczku do 20k mieszkańców to koszt 200k. Dolicz to sobie do tego domku i wyjdzie ponad milion. To, że ty dostałeś działkę to nie znaczy, że nie jest to kosztem.... Ja dostałem dom, przecież większość rodziców ma jakieś domy, nie wiem na #!$%@? ty budowałeś swój....
@Tippler:
Za co tyle dałeś?
Chyba nie jestem na czasie bo wygląda budżetowo - dałbym za to góra 400k
Czeka mnie podobna inwestycja, możesz ogólnie rozpisać co ile?
Na oko 100 m2?
@Tippler nie kumam gdzie jest bait szczerze za każdym razem jak to widzę 25k i taki dom to kabaret, ale biorąc kredyt lepiej takie coś postawić i wykańczać pokój po pokoju niż kupować mieszkanie w mieście