Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 650k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 300k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 2 lat oszczędzając.

Zarabiam około 25000 zł miesięcznie odkładam 20000zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 1 rok oszczędzania na wykończenie i w wieku 24 lat będę miał swój własny domek.

#nieruchomosci
Tippler - Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 650...

źródło: temp_file5981232855387355692

Pobierz
  • 38
@Tippler: Marna zarzutka ale Ci odpowiem jak to zabawnie wygląda. U kumpla na malutkim, kameralnym osiedlu mieszkają głównie byli sędziowie, prawnicy, agenci nieruchomości, programiści i ...deweloperzy. Ci ostatni to są niezwykle ciekawi, cały czas powtarza się jeden motyw. Wszyscy mają w opór siana, każdy miał ogromną działkę, las, staw/jezioro. I każdy to sprzedał zamieniając na mieszkanie ;) Ciężko było to zrozumieć, ale po latach mają serdecznie dosyć dbania o dom i
@Tippler: 650k? Coś przepłaciłeś, bo ciocia Renia ostatnio mówiła mi jak to z wujkiem Staszkiem w 92 roku wybudowali dom za 100k, a ziemię dostali od prababci Heli w spadku

Proszę Cię - nie siej fermentu i nie strasz młodych ludzi, bo spokojnie można za 100k domek wybudować
@Tippler: zapomniałeś dodać koszty doprowadzenia mediów, jakieś grosze no ale warto pisać szczegóły.

Działka po dziadku, a ojciec ma firmę budowalną, to było trochę łatwiej.


@Sangreal: błagam, jak bardzo takie rzeczy pomóc? Marginalnie. Nie warto nawet o tym wspominać.

Problem z Polakami, szczególnie tymi młodymi jest taki, że są roszczeniowi i do tego leniwi. Najgorsze połączenie. Chcieliby wszystko na już, jak najniższym kosztem ale zapracować im się na to nie
@Tippler: Drzwi we wnęce nie sa umieszczone symetrycznie względem wnęki, co niszczy wyglad całej frontowej elewacji budynku. Zburz to i wybuduj od nowa bo nie da sie na to patrzeć.