Wpis z mikrobloga

@wykoppp: ALE NA WYKOPIE MU POWIEDZĄ, CI SAMI CO OGLĄDAJĄ FAME MMA I PATO STREAMY, CI SAMI CO WYZYWAJĄ SIĘ OD PISIORÓW LEWAKÓW W KOŁO BO KTOŚ ŚMIE SIE Z NIMI NIE ZGODZIĆ, NIC NIE ROZUMIESZ ONI MU POWIEDZO MORDO, ONI WIEDZO NAJLEPIEJ
  • Odpowiedz
@Nastawny_Klucz: zrób korekcję laserową i dopiero na gym. Zresztą co ma słaby wzrok do chodzenia na gym?XD
Że trafisz na kogoś czy, że nie zauważysz sztangi przed Tobą?Xxdddddd co ta #!$%@?
  • Odpowiedz
@DeoLawson: a powiedziałbyś czy da się z tym iść do okulisty chirurga na NFZ czy to tylko prywatnie? Mam wadę -5 w lewym oku i -3 w prawym i ćwiczę od prawie 7 miesięcy. Nic się na razie nie dzieje, ale wolałbym jednak iść do sprawdzić.
  • Odpowiedz
w momencie wypadku miałem 4.5, przeszedłem operację witrektomii i jednocześnie wstawili mi sztuczną soczewkę więc obecnie na tym oku mam wadę 0.25


@DeoLawson: od razu Ci zrobili "anty zaćmę"? zazdro, u mnie stwierdzili, ze na razie nie ma sensu, mimo, ze witrektomia byla z podaniem dekaliny:/
  • Odpowiedz
@Nastawny_Klucz mi mówili to samo, a mam sporą wadę, nie pozwoli mi biegać, jeździć na rowerze, nic trenować ino siąść i siedzieć. Ryzykiem było odklejenie siatkówki i ciśnienie przy dużym obciążeniu. Ale miałem to gdzies i 3 lata trenowałem boks a potem 2 lata siłownie i wsystko było git. Zacznij od ćwiczeń że swoją wagą ciała, fbw, i z mniejszymi ciężarami.
  • Odpowiedz
@knightress: Ta, inaczej się nie dało bo odwarstwienie było bardzo duże, chirurg stwierdził że mam bardzo duże szczęście że odzyskałem całość wzroku w tym oku po operacji, bo niemal dotykało plamki. Ale i tak miałem zaćmę wtórną :p mało tego oprócz zmętnienia tylnej torebki po latach zmętniała mi też przednia.
  • Odpowiedz
@Pedroo: Na NFZ nie dopuszczą cię do chirurga w ogóle będą cię oglądali stażyści/rezydenci bez pojecia. Niestety mam spore doświadczenie z takimi początkującymi lekarzami i jak najgorszą opinię. Siatkówka to. Bardzo wrazliwa rzecz, nie ma z nią żartów i miałem kilka razy sytuację że taki lekarz nie widział kolejnych zwyrodnień mimo odczuwanych przeze mnie objawów a szedłem do innego lekarza który ma expa i widział to bez problemu.Jak mieszkasz w wawie
  • Odpowiedz
@Nastawny_Klucz: prawidłowe oddychanie nie spowoduje zbyt dużego wzrostu ciśnienia, w tym ciśnienia w oku więc jeśli będziesz na siebie uważał wzrok może nie ulec pogorszeniu.
  • Odpowiedz
@wykoppp: xDDDDDD. Mam z 10 lat problemy z kolanem i pachwina. Kretyni, do których chodziłem właśnie te 10 lat temu, odradzali siłownię i zakazywali, a poszedłem do innych to przepisali fizjoterapię i siłownia wręcz pomaga, żeby rehabilitować kolano i pachwine. A nawet jeśli ma się takie problemy to przecież można robić górę, a dołu ciała nie ruszać.

Oczywiście, że to zupełnie inne sytuacje. Tylko stare konowały w Polsce z reguły siłownię
  • Odpowiedz