Wpis z mikrobloga

@Ka4az: przeczytaj to do czego ja się odniosłem, naprawdę ja piszę o technologii a ty jakieś wywody na inny temat robisz. A to mój faworyt:

"Może jest to tańsze, ale w perspektywie skali wykorzystania jest droższe."

Niby tańsze a droższe, niby złote a skromne. Glapa to ty?
@Timmi_Timmi_1337: Używam* Premium Family, cena rośnie z 36 na 47 czyli o 11pln. Sam nie potrzebuję, ale żona na iphone nie ma tak wielu możliwości ominięcia reklam, a dodając do rodziny znajomych wychodzi po niecałe 10pln miesięcznie. Niby dużo, ale niektóre osoby na prawdę ciągle używają youtube w drodze do/z pracy i na codzień, więc te 10pln jest do zaakceptowania jeśli alternatywą jest natrętne wbijanie się reklam. Sam sobie radzę z
@asdfghjkl no to niech wprowadzą opłaty od wrzucania treści, a nie od ich oglądania, w czym problem?

kilka lat temu google wydał jakis raport pokazujący, że przechowują na swój koszt eksabajty danych z których nie mają ani centa zysku a wrecz koszty to generuje, bo wiele osób korzysta z yt jak z darmowego hostingu do swoich prywatnych fimów z wakacji etc. które w porywach zobaczą dwie osoby z prywatnego linku. Wiele treści
@oisis: ty głupi jesteś? Bo widzę, że masz ogromny problem z czytaniem i rozumieniem. Zresztą już się pożegnałeś to po co komentujesz dalej?

Naprawdę masz problem zrozumieć, że owszem transfer/hardware i wszystko było kiedyś sporo droższe, ale teraz kosztuje to Google znacznie więcej kasy, ponieważ YouTube rozrósł się gigantycznie? I od początku o tym pisze, a ty porównujesz to jakbyśmy gadali o 1 filmiku teraz vs 1 filmiku wtedy.

Ja już
@Timmi_Timmi_1337: problem w tym, że wymyśliłeś sobie tezę, że ludzie, którzy płacą za YT premium, wyzywają ludzi od biedaków i złodziei. Ja płacę 23.99 zł (teraz będzie to 25.99) i uważam, że to nic w porównaniu z tym, do jakiej ilości treści mam dostęp. Niech sobie ludzie robią co chcą - płacą, oglądają z reklamami lub używają aplikacji do obejścia tego wszystkiego. Mam to w dupie, nie oceniam czy są zamożni,
i wyzywają innych od biedaków i złodziei.


@Timmi_Timmi_1337: Bo to zlodziejstwo. Placisz albo ogladasz reklamy i tyle. Przyjmij na klate po prostu odpowiedzialnosc za swoje czyny. Tez przegladam internet z adblockiem i wiem, ze nie dostarczam tworcom tyle zyskow ile oczekuja. Podobnie jak czasem cos pozycze z netu.
@Ka4az: pisałem już o tym ale napiszę jeszcze raz: wiesz co to deduplikacja? Wiesz co to światłowody, lepsze encodery i decodery, dyski SSD i hdd itp, itd? YT rośnie wraz z technologią, jak by się zatrzymał dawno temu, to by już go nie było. Śmieci jest coraz więcej to fakt ale przechodzą na cold storage albo coś w tym stylu co jest znacznie tańsze w przechowywaniu. Radzę najpierw poczytać o technologii