Wpis z mikrobloga

@asdfghjkl bo YouTube nie daje żadnego powodu by użytkownik który przychodzi tam filmy oglądać płacił. Od kilkunastu lat więcej zabrali funkcjonalności niż dodali. Żadna z treści na stronie nie jest autorstwa YouTube'a tylko innych osób/firm, które zazwyczaj i tak nie zarabiają z adsensa większość kasy tylko lokowań w obrębie swojego materiału. YouTube po prostu nic nie oferuje od siebie dla użytkownika co ogląda, jest monopolistą jako przechowalnia treści i tyle. Jak mają
@rzeznia22


Wow. A wiesz czemu? Zobacz sobie ile miejsca wtedy zużyły te wszystkie strony, filmy. A zobacz ile teraz się zapisuje GB danych na sekundę, jaki jest potrzebny ogromny transfer. Jeśli ktoś myśli, że Google na YouTube zarabia (przy podwyżkach YT Premium) to jest debilem. Google chyba od zawsze do YT dokładało, ale na to ich stać. Nic dziwnego, że próbują zminimalizować straty.

Zresztą straszne jest to #!$%@? ludzi, że “hehe 50
@Sterling_Archer: Uciekłeś od jednego giganta technologicznego do drugiego, winszuje. Apple też stosuje praktyki monopolistyczne, mimo braku innowacyjnych rozwiązań od wielu lat winduje ceny cały czas w górę.

Nie wiem czemu tak jest i nie znam profilu ich typowego klienta Apple. Słyszałem jedynie, że może to być podyktowane chęcią stworzenia złudzenia marki premium oraz produktu high-end gdzie w rzeczywistości jest to dobry bo dobry ale wciąż masowy produkt dla masowego odbiorcy.

Oczywiście
@Merdarion_PL: jest monopolistą, bo jest najlepszy. Przeciez sa inne platformy ¯\(ツ)/¯ To, że maja swego rodzaju monopol to wina twórców który publikują tylko na YT.
Ja rozumiem, że ktos nie chce płacić. Nie rozumiem natomiast tego, że skoro jest tak źle i jak niektórzy twierdzą "google ich okrada" dlaczego nie przestana korzystać lub zwyczajnie nie pogodza sie z ograniczeniami wersji darmowej
Google to spólka akcyjna a nie instytucja charytatywna. Jej obowiązkiem
@Ka4az to nie jest żadne moje jączenie, tylko stwierdzenie faktu. Google jest monopolistą w sieci, a to są skutki do czego to prowadzi, on tutaj rozdaje karty bo nie ma konkurencji, a to juz nie jest zdrowe. Nie chodzi o samo płacenie, co nie jest czyms zlym, za wiele rzeczy w sieci płace. Chce podkreślić tutaj kilka faktów jak zmienil sie Internet, niekoniecznie na dobre.

Sporo w tym wina samych użytkowników, dla