Wpis z mikrobloga

@Morf: z jednej strony się z Tobą zgadzam, ich serwis, ich koszty utrzymania, ich koszty infrastruktury, pracowników czy dzielenie się zyskami z reklam z twórcami

z drugiej strony jednak - to pozycja monopolistyczna, mają bardzo dokładne statystyki - gdzie, co i kiedy ludzie oglądają, ba - mogą sterować co i kiedy kto zobaczy, dodatkowo te statystyki pozwalają im dokładnie określić "próg bólu", po którym użytkownik ma dosyć reklam i kupuje usługę
Tak na bezczela, tydzień po cyrkach z Adblockiem xd


@RedBulik:

Tydzien po tym, jak na bezczela lamali prawo europejskie, zaczynaja na bezczela podnosic ceny... no niemozliwe xD

Na tv i telefonie mialem przez w uj czasu ich apke, normalnie ogladajac materialy z reklamami. No ok, gdzies tam co jakis dluzszy czas jakas krotka reklama, niech bedzie, mozna przezyc... jak w pewnym momencie zorientowalem sie sie ze potrafili wrzucic nawet ponad 8
Poproszę o komentarz tych, którzy bronią płacenia temu złodziejskiemu monopoliście i wyzywają innych od biedaków i złodziei


@Timmi_Timmi_1337: No to przecież nie płać i oglądaj z reklamami w czym problem, przecież nie można im zabronić brania pieniędzy za swój produkt
@Timmi_Timmi_1337
„Poproszę o komentarz tych, którzy bronią płacenia temu złodziejskiemu monopoliście i wyzywają innych od biedaków i złodziei”
a to YT to towar pierwszej potrzeby że ma być za darmo i dla każdego? Rozumiem że jak ty stworzysz firmę to wszelkie jej produkty będziesz rozdawać za darmo. Nie mi ocenić czy to dobra czy zła decyzja, to decyzja danej firmy czy jest dobra pokażą słupki finansowe. Zobaczysz z wiekiem człowiek nabiera jakiejś
@asdfghjkl oni są korporacją, chcą zarobić, ok. To jest w ich interesie. W moim interesie jako użytkownika jest by mi się przyjemnie oglądało za darmo tak jak robiłem to tyle lat, chciałbym uczciwe reklamy, a nie patoreklamy (niech zaczną od ich weryfikacji bo ludzie często już widziałem się skarżą na to, że YouTube im puszcza po prostu scam w postaci AI Muska czy kogoś innego reklamującego krypto). ¯\_(ツ)_/¯ Zakładam adblocka,