Wpis z mikrobloga

@sirgorn: Ja tez tak robie, bo mnie wkurza jak piosenki znikaja z playlisty. No ok rozumiem ze nielegalna dystrybucja, ale w takim razie skoro tworca ma wlasny kanal na YT i jest na nim ta piosenka, to czemu po wyszukaniu pierwsza wyskoczyla jakas piracka dystrybucja zamiast z tego kanalu?

A jak juz usuwacie to moglibyscie chociaz podmienic w playlistach na oficjalna, a nie po prostu #!$%@? z playlist
można podobne pytanie zadać googlowi w kontekście omijania płacenia przez nich podatku w Polsce.


@Kryspin013: xD Jakiego omijania płacenia podatków w Polsce? Czemu w ogóle ma płacić jakieś podatki w Polsce? Jak informatyk robi dla spółki duńskiej to też ma płacić podatki w Danii?

Podatki płacisz w miejscach gdzie masz substancje biznesową a nie tam gdzie są twoi klienci.
może to właśnie idealny moment na powstanie konkurencji, dobry timing to podstawa


@texasranger92: moment na konkurencję która miałaby szanse zawalczyc z yt minął tak gdzies dekade temu.
Teraz bez miliardowych inwestycji nie miałbys szansy zawalczyć. Prawdopodobnie łatwiej byłoby odkupic YT od Google pod warunkiem, że chciałby sprzedać.
Zobacz jak z konkurencja dla Twitch było. korporacje z miliardami rady nie dały a Twitch przy YT to dziecinna igraszka jeśli mówimy o generowanym
@asdfghjkl no to niech ta większość treści zniknie, albo twórcy płacą. I tak jest za dużo syfu na tej platformie, pozwolili wrzucać jakiekolwiek gówna na swoją platformę, a teraz płaczą, że muszą je utrzymywać. Chcesz wrzucić godzinny gameplay z jakiejś gówno gierki, który obejrzy kilkaset osób? Płać albo #!$%@?, kiedyś na YT długi film to był powyżej 10 minut, dzisiaj pół godzinny materiał na nikim nie robi wrażenia, coś poszło nie tak
@Ka4az: A dlaczego to ja mam dawać porównanie? Sam zacząłeś mówić że teraz to drogo a kiedyś kurła to było. Nie mówię że nie kosztuje tylko że teraz przechowywanie/wysyłanie np: 10GB jest o wiele tańsze niż kiedyś 10MB. Coś się tam styka niby ale chyba się kabelki.
edyne czego raczej nie uda mi sie przeniesc w inne miejsce to mail


@Sterling_Archer: Outlook.com nie jest tragiczny, choć idealny też nie, ale zawsze to inne korpo niż google.
Ja mam wszystko w M$ jeśli chodzi o mail
@oisis: a kto ma dać? Ja podałem jaki odsetek % jest teraz i ile h materiału się dodaje. Skoro YT teraz próbuje chociaż trochę odzyskać środków to znaczy, że jest droższe skoro wtedy nie pobierał. Ty nie podałeś żadnych danych. A teraz już kończę bezsensowną gadkę, bo tylko szczekasz, a nic nie udowadniasz.
Poproszę o komentarz tych, którzy bronią płacenia temu złodziejskiemu monopoliście i wyzywają innych od biedaków i złodziei.


@Timmi_Timmi_1337: ja jeszcze dwa tygodnie temu broniłem, nawet tu pisałem, że rezygnuje ze spotify na rzecz yt premium (bo to 2w1), ale już rozumiem gdzie to wszystko zmierza. Na szczęście, jestem jeszcze na darmowym miesiącu testowym.