Wpis z mikrobloga

@ChwilowaPomaranczka: To że takie paszkwile uwłaczające ludzkiej inteligencji są umieszczane na niby poważnym portalu jak bankier pokazuje kompletny upadek współczesnego dziennikarstwa. Jak ktoś zauważył ta pani tam uwzględniła opłaty za seks sprowadzając samą siebie do roli zwykłej #!$%@?. Z pozytywów to fajny test dla swojej kobiety mimo wszystko. Polecam każdemu pokazać to i zobaczyć reakcje. Każda inna niż kompletne wyśmianie tego czegoś -> baba do wyrzucenia.
@peszek_leszek No ale tutaj to autorka artykułu sama wystawia się na strzała. Ja w marketingu mając doświadczenie, studia i biegłą znajomość 2 języków obcych 29 k nie wyciągnę. A ona pisze, że taka pensja należy się za nastawianie pralki i zmywarki. Sorry, ale takie czynności może wykonywać debil bez podstawówki. Ja chętnie robiłbym to w domu nawet za minimalną, gdyby różowa znalazła w innym domu zatrudnienie za te 29 k xD
Mama miala czas zeby usiasc i wypic sobie kawe, poczytac ksiazke, gazete, pojsc pochodzic do lasu. Co wiec sprawilo, ze ze wszystkim sie wyrabiala i miala sporo czasu dla siebie


@good: myślę że w kontekście tego tego artykułu czy całego tego absurdalnego ruchu spod szyldu "niewidzialny etat" kluczowe jest też co innego - mama to robiła w ramach swoich świadomych decyzji życiowych i działając w ramach swoich interesów życiowych. To ona
@kropla_bez_kitu_benc: Bo kobiety realnie zapracowane to byly moze 80 lat temu kiedy nie bylo dostepnego przedszkola pralki zmywarki, obsługa kuchenki to nie bylo "odkręcić gaz" tylko caly proces zaczynajacy sie od przyniesienia drzewa, a dzieci bylo x. Teraz połowa obowiązków odpadla przez technologię zakupy przywozi się autem pod sam dom i trzeba je tylko mniej lub bardziej udolnie połączyć.
@uriel_ck: Dla mnie (podkreślmy jako osoby bardzo często gotującej) mówienie, że gotowanie w domu to ciężka w czasach kiedy czegoś nie umiesz i wpisujesz nazwę w wyszukiwarkę YouTube i masz krok po kroku jak coś zrobić + większość robisz z pół produktów bo nie wierzę, że ktoś co niedzielę robi makron do rosołu to tak jakby ktoś ze mnie debila próbował zrobić. Jestem w stanie na święta rano pojechać/pójść po zakupy,
@ChwilowaPomaranczka: no wiesz bo jak sie rodzisz z para oczu czy nerek to masz je za darmo ale jakbys chcial przeszczep to juz trzeba by z 25k zaplacic

jakby obca babe wynajac na godziny to by to tyle kosztowalo ale wtedy to kupuje sie po prostu niewolnika ktory zyje dla ciebie 24h