Wpis z mikrobloga

raczej chodzi o to, ze wlasnie hipoteki w polsce sa zlodziejskie


@gazozaur no tak, bo istnieje nakaz brania hipoteki. Złodziejstwo występuje wtedy, jak ktoś zabiera ci pieniądze wbrew twojej woli (lub inne dobra). Biorąc kredyt, jeśli występuje przymus, umowa nie jest ważna. Więc w czyn problem?

Na kredycie można zarobić, stąd odsetki. Jeśli bierzesz kredyt na 30 lat bez zamiaru nadpłaty po 5latach, to nie stać Cię na taki kredyt i chcesz
@Mistrszzz: produkujesz się tyle, a nic z tego na temat, dałem porownanie do ofert bankowych za zachodnią granicą. No jednak większość jest zmuszona brać hipoteki, bo obecna sytuacja do tego ludzi zmusza, bo wynajem w Polsce i jego ceny to żart, a mieszkać gdzieś trzeba. Mówienie obecnym młodym, że nie muszą brać lichwiarski kredyt na o wiele gorszych warunkach, niż ich rówieśnicy z zachodniej Europy, albo nie iść wynajem też o
raczej chodzi o to, ze wlasnie hipoteki w polsce sa zlodziejskie. porownaj sobie oferty na zachodzie


@gazozaur: Nie są złodziejskie. Kapitał kosztuje. Poza tym Polacy nie chcieli i nie chcą Euro. Nie rozumiem więc dlaczego narzekają na stopy procentowe? Przecież własna waluta to potęga. ;))))
@Mistrszzz: Nie przetłumaczysz. Głupek nie rozumie procentu składanego i w ogóle idei oprocentowania, spłaty odsetek i kapitału. Tak już jest w raju trzech godzin WF i dwóch godzin religii.
@gazozaur: ja nie twierdzę, że jest łatwo. Sam brałem kredyt, ale taki na jaki mnie stać. W życiu nie pakowałbym się w zobowiązanie na więcej niż 5 lat, bo to dla mnie niewyobrażalne ryzyko. To prawda, że najem też nie jest super opcja, i między innymi Excel został stworzony, żeby móc sobie wyliczyć co w perspektywie długofalowej opłaca się bardziej: najem czy kredyt czy zbieranie kasy uwzględniając inflację. Przy braku wprawy
@gazozaur: IMO to nie banki są problemem, a kilka czynników. Fundusze inwestycyjne wykupijace całe bloki, coraz większy odsetek ludzi mieszkających osobno, fatalne prawo najmu, wysoka inflacja skłaniająca ludzi do trzymania pustostanów. Zauważ że 5 lat temu mieszkania dalo się kupić za 1/3 obecnej kwoty.