Wpis z mikrobloga

Ale się szambo na dziewczynę wylało w komentarzach, tylko dlatego, że zrobiła to co uważała za słuszne i dla niej ważne. Że jak to tak, jak można sobie robić co się chce i posiadać wyższe wartości, takie jak wiara. Że lepiej tylko żreć, srać i pisać coś o ludziku na chmurcę, bo to takie zabawne jest. Ależ ci gimbo ateiści muszą mieć, puste i smutne życie. Ale nawet mi ich nie żal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na szczęście były też komentarze, że spoko, gratulacje etc. i to z dużą ilością plusów, co przywraca trochę wiarę w ludzi.

@tesknilam_: Mirabelko!!! Rób w życiu to co czujesz i uważasz za wartościowe. Życzę Ci miłej soboty i nie zwracaj uwagi na idiotów w internecie ;) #wiara #katolicyzm #bekazwykopkow #bekazpodludzi #takaprawda
https://wykop.pl/wpis/70821027/wlasnie-ukonczylam-swoja-pierwsza-ekstremalna-drog
zenek-stefan1 - Ale się szambo na dziewczynę wylało w komentarzach, tylko dlatego,  ż...

źródło: Screenshot_20230325-203317

Pobierz
  • 142
@zenek-stefan1: Zawsze nam łatwiej kiedy robimy coś dla kogoś, podświadomie liczymy na wynagrodzenie, jeśli nie realne to dla siebie, czyli tak czy siak jesteśmy egoistami, tacy po prostu jesteśmy. Wiara właśnie ma z nas wykorzenić, piętnować ego, chociaż jak napisałem jest tu nasze pole.

Są ludzie mądrzy, są i przemądrzali ale piętnować kogoś w sumie za słuszność? przez internet? To widocznie ludzie słabej psychiki, zamknięci w narastających problemach sami ze sobą.
natomiast nazywanie wiary wyższą wartością, to chyba musi być jakiś żart


@fuechsinn: Dlaczego? W jaki sposób gorsze od innych wartości jak np. rodzina? Czy jak ktoś jest z patologicznej rodziny to dlaczego musi to być rodzina? Lub naród? Co mnie niby łączy z innymi przedstawicielami tego samego narodu, że to musi być koniecznie wyższa wartość niż wiara? Moralność? Kogo moralność? bo każdy ma inną i wcale to nie jest uniwersalne pojęcie.
natomiast nazywanie wiary wyższą wartością, to chyba musi być jakiś żart


@fuechsinn: Ja na przykład twojej niewiedzy nie traktuję jako żart, bo wiem, że największą liczbę użytkowników wykopu stanowi młodzież gimnazjalna - świadczy o tym najczęściej brak głębszej wiedzy, charakterystyczna postawa i zachowanie.
No ale do rzeczy: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aksjologia
Jak dobrze pamiętam każdy ma swoją indywidualną hierarchię wartości i osoby głęboko wierzące mogą mieć na jej szczycie wiarę w Boga. Z kolei
@zenek-stefan1: "Że lepiej tylko żreć, srać i pisać coś o ludziku na chmurcę, bo to takie zabawne jest"

Dokładnie tyle samo zmieniło się na świecie po jej spacerze i po "jedzeniu, sraniu i pisaniu" wykopka, który na taki spacer nie poszedł. Nie wniosło to nic dobrego do świata. Gdyby ten czas został poświęcony na pomoc komuś, wtedy by tak było, a nie na święte spacery
Zawsze nam łatwiej kiedy robimy coś dla kogoś, podświadomie liczymy na wynagrodzenie, jeśli nie realne to dla siebie, czyli tak czy siak jesteśmy egoistami, tacy po prostu jesteśmy. Wiara właśnie ma z nas wykorzenić, piętnować ego, chociaż jak napisałem jest tu nasze pole.


@neoklasyk: wiara ma za zadanie wykorzenić egoizm w ludziach?