Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 303
Tak serio, powie mi ktoś co ta Elka II dokonała? Bo wszyscy się zesrali, jak by wydarzyło się niewiadomo co, a tak naprawdę to "tylko" ikona wysp, żyjąca prawie 100lat, jeździła po świecie a na koncie ma z 200 orderów/medali czy innych łańcuchów za to że żyje.
Rozumiem że na wyspach to żal, ale jak mi ktoś w Polsce mówi "ale Elke to ty szanuj" to aż mnie skręca, bo niby za co? ( ͠° °)
źródło: comment_1662684781HBy2hcu3q4GUjxMYj4LzeL.jpg
  • 93
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@0x686578: poczekaj, jeszcze to usłyszysz, ja już mam w głowie rigcz

no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli
@dizzy126: https://historia.dorzeczy.pl/177531/operacja-catapult-masakra-w-mers-el-kebir.html
Poczytaj.

Myslisz, że on do końca życia nie miał rozterek z tym związanych? Za pewne mial koszmary, kazał własnej marynarce zabić setki marynarzy Francuskich, którzy byli po tej samej stronie, ale niestety, w zwiazku z Francuską polityka, była pewność, że inaczej okręty te przeszły by na stronę Rzeszy i zabiły by setki Brytyjczyków

Wybrał "mniejsze zło" z racji jego kraju

Od miał setki takich decyzji
@Comboman monarchia brytyjska jest świetnym dowodem na to jak stałość autorytetów w państwie prowadzone do jego dobrobytu i siły. Monarcha nie musi rządzić dekretami, wystarczy że samym swoim autorytetem porządkuje polityków, dlatego poziom debaty publicznej i odpowiedzialność rządzących w UK bije na głowę nasze piekiełko. Zobacz za jakie głupoty Boris podał się do dymisji, u nas nikt by nawet nie zwrócił uwagi na takie blachostki
@dizzy126: to stary cap z Ciebie :p

Ja 35. Cała edukacja to koszmar. ale odkąd stałem się ludem pracującym, było coraz lepiej. 7 lat w rodzinym mieście, było dobrze.

Ale teraz 4 rok żyje sobie w stolicy, mieszkam w lesie pod stolicą na kredycie, i niby powinienem wlosy rwać, bo kasa, a jestem happy, bo zawsze miałem wywalone i żyje chwilą.
@dizzy126: powiedzmy, że Cię rozumiem - ale to takie #!$%@?, bo nie przeżyłem tego co Ty, więc gówno o tym wiem jak to jest.

Ale sam mam problem z bratem, co został z rodzicami i hleje vódę i ja mam z nim spiny ostre o to.

Sam święty też nie jestem, bo też lubię pifko napić z kumplami. Tylko ja mam jakieś wenetrzne opory i staram się ogarniać świat.

Cały problem
Ale sam mam problem z bratem, co został z rodzicami i hleje vódę


@KrzaczekPl: mój brat poszedł w stronę ojca, mieszka ze mną i matką, czemu sie nie wyprowadzę? To nie takie proste mając ciężką depreche. Trzymaj się, idę spać. I miło, że uszanowałeś moje odmienne zdanie co do tego chlejusa (xD) Churchilla, dla mnie zrobił to co we własnym cytacie, wybrał hańbę(dla Polaków nie był dobrym sojusznikiem), nie wiem czy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@0x686578:

ale Elke to ty szanuj

@Comboman: nie powiedzial nikt nigdy


Boże, chroń naszą miłościwą królową! Niech długo żyje nasza dostojna królowa! Boże, chroń królową! Obdarz ją zwycięstwem, szczęściem i chwałą, długim panowaniem, Boże, chroń królową. O Panie, Boże nasz, Ukarz Twych wrogów I spraw, by upadli. Pomieszaj im szyki, Obnaż ich podłe sztuczki; W Tobie pokładamy nadzieje. Boże, zbaw nas. Twe szczodre dary na nią zlej, niech długo panuje.
powie mi ktoś co ta Elka II dokonała?


@Comboman: przez ostatnie 20 lat to może i nic, więc za młodyś żeby pamiętać, ale skoro umiesz napisać tu jakiś wpis, to równie dobrze możesz przeczytać na wikipedii o jej osiągnięciach - bardziej krótko się nie da, jeśli to przerasta Twój millennialsowy rozum, to przykro mi. Powodzenia!
@JJOkocza @metalowy_pasterz @Comboman nie potraficie tego zrozumieć że reprezentacyjna figura w polityce jest trudniejsza do ocenienia pod względem rzeczy, które się wylicza, że względu na charakter tej roli? Jak zmierzyć zmianę nastrojow społecznych czy polepszenie stosunkow dyplomatycznych? Można brać pod uwagę ekonomię np. ale jak zmierzyć zależność? Elżbieta była najlepsza reprezentacyjna głową państwa w nowożytnej historii, ilość rzeczy zrobionych poraz pierwszy, dających UK mocniejszą pozycję jest szokująca. Mowila w kongresie USA, odwiedziła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@Comboman: @LadyRaspberry
oNa zNaŁa cHuRChilLa!! mA sEriaL nA NeTfliXie!!
Tak, serial na Netflixe to swietne i obiektywne zrodlo wiedzy XD

45 komentarzy i oczywiscie zero konkretow co do zasług wiec ja przytocze dlaczego NIE zasługuje na szacunek:

- bycie twarza monarchii i systemu ktory doprowadzil do licznych tragedii w skolonizowanych krajach: https://historyindoors.co.uk/britains-dark-past-the-atrocities-of-the-british-empire-and-its-legacy-today/
- pozwolenie na dalsze opresje w Jemenie, Kenii, Indiach i innych krajach - w czasie jej panowania: https://slate.com/technology/2022/09/queen-elizabeth-dead-twitter-jokes-memes-british-colonialism.html
-
źródło: comment_1662708205wCd5nEcalBWqQAxoc96kvC.jpg
@Pentylion dałem plusa ale cofnąłem przy Borysie. Czy właśnie usprwiedliwiles PiS bo u nas nie ma monarchi czy jesteś ignorantem i nie zauważasz zachowania jak w UK w innych krajach?
Chyba w Austrii minister czy tam premier podał się do dymisji bo było podejrzenie wykorzystania mediów publicznych w kampaniI wyborczej