Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 303
Tak serio, powie mi ktoś co ta Elka II dokonała? Bo wszyscy się zesrali, jak by wydarzyło się niewiadomo co, a tak naprawdę to "tylko" ikona wysp, żyjąca prawie 100lat, jeździła po świecie a na koncie ma z 200 orderów/medali czy innych łańcuchów za to że żyje.
Rozumiem że na wyspach to żal, ale jak mi ktoś w Polsce mówi "ale Elke to ty szanuj" to aż mnie skręca, bo niby za co? ( ͠° °)
źródło: comment_1662684781HBy2hcu3q4GUjxMYj4LzeL.jpg
  • 93
Zreszta patrząc z punktu dobra ludzkości, to lepiej by było jak by Hitler wygrał. Czystość rasowa, biały czlowiek by zapanował w najlepszych genach.

Tylko no ekhe, ja czy Ty byś się nie urodził, bo Polacy byli kolejni do krematoriów jako naród gorszy, po żydach.

Ale był by na ziemi ład, zero LGBT czy jakiś imigrantów z afryki i innych gówien.


@KrzaczekPl: Nie myślałem że trafię kiedykolwiek na tak jawnie przyznającego się
@aveniner twój jest post jest niestety mało rzeczowy bo każde z tych oskarżeń odnosi się do przeszłości kraju. Bycie twarzą Monarchii kraju, który 100 lat wcześniej trudnił się niewolnictwem xD imo Merkel powinna zrezygnować przez Hitlera.
Drugi link pisze o "podczas jej panowania" gdy również problemy w Indiach trwały głównie przed jej panowaniem. Może napiszesz też że mimo brytyjskich złodziejstw i opresji, Indie są teraz światowym mocarstwem, że względu na inwestycje i
@KrzaczekPl: Jakim cudem taki komentarz o monarchi ma tyle plusów? Naprawdę uważasz że Boris sie poddał do dymisji przez Królową? XD

A wiesz że w Polsce też była monarchia? I czasami sie zdarzył jakis dobry władca typu Kazimierz Wielki ale z jakiegoś niewyjaśnionego powodu praktycznie wszystkie monarchie na świecie upadły bądź nie mają żadnej władzy. Wyjątkiem jest na przykład taka Rosja albo Korea Północna, rozumiem państwa do których aspirujesz?
@ItsFine Borys się podał do dymisji przez duża presję opinii publicznej na władze i tejze efektywnosc. Taka sytuacja może mieć miejsce dzięki ogólnemu szacunkowi klasy politycznej do siły opinii, porządkowi panującemu. Jest za taki stan rzeczy częściowo odpowiedzialna Monarchia i jej historyczny wplyw na ksztaltowanie demokracji w uk. Jej krytyka czy pochwała jakiegoś czynu dodatkowo potęguje zdanie opinii publicznej bo duża częśc społeczeństwa szanuje monarchie dalej. Więc tak, cząstkowo jakiś wpływ istnieje.
@Krzakol: musze przyznać, że bardzo fajnie się czyta Twoje posty, ale niestety nie widze, tak naprawde żadnych konkretów, same ogólniki, „była najlepsza, najładniejsza, łagodziła nastroje społeczne, była mechanikiem i jeździła metrem(sic!)” @KrzaczekPl napisał, że rozwiązała BARDZO WIELE, konfliktów, więc zapytałem o konkretne przykłady.
Była królową przez ostatnie 70 lat więc, ciężko żeby porównać ją z jakąś inną postacią a tym bardziej z poprzednimi władcami UK.
Co do innego „wybitnego” dyplomaty, wynoszony
@Krzakol: Jak nie przedstawisz jakichś konkretnych dowodów na to, że monarchia ma ten wspaniały wpływ na demokracje w UK to równie dobrze ja mogę powiedzieć, że to monarchia sprawiła że doszło do Brexitu. Teraz już nikt nie kryję się z opinią że było to strzelenie sobie w stopę na dekady.

Albo ten wspaniały wpływ królowej sprawił że w ciągu ostatnich 6 lat były w UK cztery głowy państwa. Z tego co
monarchia brytyjska jest świetnym dowodem na to jak stałość autorytetów w państwie prowadzone do jego dobrobytu i siły.


@Pentylion: król Karol III rozmontuje monarchię. Chce zrobić z pałacu Buckingham muzeum. Jako ciekawostkę powiem, że Karol II został ścięty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JJOkocza dziękuję ale tak jak pisze, efekty dyplomacji ciezko ujac w liczbach. Dałem Ci dwa najmocniejsze przykłady, Irlandia Północna i RPA. Nie znam szczegółów jeśli chodzi o inne kraje afrykańskie. Kolejnym nieogolnikiem są przychody z turystyki w UK, które da się zmierzyć w związku z rodziną królewska i ich bezpośredni wpływ na przychody fundancji charytatywnych, na ten temat też są opracowania. Więcej nie mam :)
@ItsFine nie przeczytałeś słowa historyczny w moim poscie? Brexit był okropnie głupia i zmanipulowana decyzja, królowa nie mogła sobie pozwolić na zrobienie czegokolwiek w jego sprawie i pozostała neutralna politycznie mimo jakichś tam oskarżeń że go wspiera na temat interpretacji jednej przemowy. Duzo wiecej bylo glosow ze jest przeciwko.
Również nie widzę w jaki sposób miała cokolwiek zrobić w kwestii wyboru premiera w najbardziej niepewnym okresie w historii uk, podczas pandemii, wojen,
@Krzakol: ale czego ty ode mnie chcesz, stary? Ja się śmieję z wykopków, które krążą wokół tematu (albo i nie), szydzą z OPa, a żaden nie raczy gościowi odpowiedzieć na pytanie i go zwyczajnie uświadomić, skoro ma inne zdanie, albo czegoś nie wie. Dopiero teraz to zrobiłeś, choć musiałeś też wbijać szpileczki.
@Krzakol: w jaki sposób przyczyniła się do załagodzenia The Troubles? Nie reagowała na żadne prześladowania katolików, po pacyfikacji marszu w Burntollet czy zamieszkach w Bogside nie zrobiła nic, na poważnie zajęła się problemem dopiero w latach 90', gdy nasiliły się ataki prowizorycznej Iry w UK, wcześniej północ Irlandii jakoś ją mało interesowała.
@2_7_6 nie bede udawać że mam jakąś szczegółowa wiedzę historyczna i wiem co się w jakich latach stało. Wiem, że publicznie potępiła zamachy poraz pierwszy w historii, w przemowieniu. Udała się też na miejsca wybuchów, spotykała z rodzinami ofiar, co było w tamtych czasach przełomowe. Jeśli glowa państwa uważanego za część problemu robiącą takie rzeczy, nie jest tutaj załagodzenia konfliktu, to nie wiem.
@KrzaczekPl: za dużo naoglądałeś się dokumentów u churchilu na planet+, obejrzyj coś z innego źródła, to nie był złoty człowiek ratujący setki tysiące ludzi, to był polityk, dla którego liczyły się tylko interesy elit anlosaskich:
https://www.youtube.com/watch?v=_IXKfDlwJvY
https://www.youtube.com/watch?v=RnMIM2mFwWE
https://www.youtube.com/watch?v=up-w3oSOaeI
https://www.youtube.com/watch?v=Xv2hzcq-5TE
@Krzakol: mówisz pewnie o zamachu w Omagh, pojawiła się tam cztery lata później, w 2002. Szkoda, że nigdy nie pochyliła się nad ofiarami Wojsk Jej Królewskiej Mości oraz unionistycznych bojówek, gdyby chciała naprawdę załagodzić napięcia pomiędzy dwoma narodami to wywarłaby choćby nacisk na władze żeby przeprowadziły prawdziwy proces mający ustalić winnych Krwawej Niedzieli (a na ten przyszło czekać prawie 30 lat).
@Pentylion: Polityka jest odzwierciedlaniem mentalności, standardów społeczeństwa, dlatego w Rosji mamy Putina, w Europie Środkowej Kaczyńskiego i Orbana a w UK Elżbietę. Granica prawdziwej Europy, cywilizacji łacińskiej to nie kreska na mapie.
@KrzaczekPl: typical apologeta churchilla, #!$%@?ący o tym, że 'Hitler' miał rację XD

Jesteś obrzydliwy a twoje pojęcie o polityce i normalności jest na poziomie moich starych. Może gdyby mniej ludzi chciało 'bohatersko' poświęcać innych niż siebie, to może nie byłoby na świecie tyle wojen.

Churchill, tak jak powinien Kissinger, czy Bush, musiałby umrzeć w męczarniach (czym i tak nie odpłaciłby wystarczająco).
@MglawicaKraba
@ipkis123
@tsumazi
@bisu
@szwedes
@luky1234
@Latajacy_baleron
@AdamKarolczak02137 pozostanę przy swoim, oczywiste jest że te same rozwiązania dają różne efekty w innych miejscach, to że monarchia daje jakieś rezultaty w GB nie znaczy że jeśli w Niemczech jej nie ma to tam od razu będzie źle. Wydaje mi się że esencja działania dworu w polityce jest to że o nim nie słyszymy, pewnie w czasie zebrań rządu pada pytanie "a jak pałac
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Myslisz, że on do końca życia nie miał rozterek z tym związanych? Za pewne mial koszmary, kazał własnej marynarce zabić setki marynarzy Francuskich, którzy byli po tej samej stronie, ale niestety, w zwiazku z Francuską polityka, była pewność, że inaczej okręty te przeszły by na stronę Rzeszy i zabiły by setki Brytyjczyków

Wybrał "mniejsze zło" z racji jego kraju

Od miał setki takich decyzji


@KrzaczekPl: jesteś durny jak stara baba. Zakładasz
Ja się teraz pogubiłem, o co chodzi w tym wykopie...

Drogie wykopki, przede wszystkim, moje posty nie możecie traktować osobno, były wymianą zdań z drugim mireczkiem i tam powinno zostać, przeczytajcie jako całość, a nie wyrwacie z sedna.

Pożegnałem się grzecznie z ziomeczkiem, dając mu nadzieję na lepsze jutro, a nie jak kolega @srogie_ciasteczko:

Ale jako że 15 powiadomień mi zrobiliście, to się odniosę:

@JJOkocza: Ona przeszła z etapu jak