Wpis z mikrobloga

Chorujesz na dystrofię mięśniową, która sprawia, że jesteś przykuty do łóżka/wózka i praktycznie w 100% zależny od swoich opiekunów? Zaplanuj se zrobić dwójkę dzieci; w końcu jakie są szanse, że przekażesz im wadliwe geny, zapewnisz ojca półwarzywo, którym w przyszłości same będą musiały się opiekować a przy okazji dodatkowo obciążysz tych, którzy się Tobą zajmują? Twój egoizm jest przecież najważniejszy.
#antynatalizm #dzieci
Pobierz
źródło: comment_1661837812ppmYn1y4jj843OWPgJsLj7.jpg
  • 121
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@splinter96: @miauczar : Ja się uczyłam o tej chorobie, jest straszna... Jest to choroba, że tak napiszę typowo męska i jest duża szansa na chorego syna, natomiast kobiety bardzo rzadko chorują, a pewnie będzie nosicielką i jeśli ona będzie zdrowa, to jej dzieci niestety już zdrowe nie będą. I z pewnością on ostatnim chorym na tą chorobę w rodzinie nie będzie.

@Neko-chan51: Widze ze i on i ty jestescie bardzo
@xfin: myślę jednak, że biorąc pod uwagę ilość lekarzy z którymi ma do czynienia jako osoba chora oraz generalnie jego poziom, mozna założyć że zna zasady dziedziczenia obciążenia, które go dotknęło.
Chorujesz na dystrofię mięśniową, która sprawia, że jesteś przykuty do łóżka/wózka i praktycznie w 100% zależny od swoich opiekunów? Zaplanuj se zrobić dwójkę dzieci; w końcu jakie są szanse, że przekażesz im wadliwe geny, zapewnisz ojca półwarzywo, którym w przyszłości same będą musiały się opiekować a przy okazji dodatkowo obciążysz tych, którzy się Tobą zajmują? Twój egoizm jest przecież najważniejszy.


@splinter96: Zawsze można wyskrobać - to będzie takie nieegoistyczne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wioslarz-umyslow: Sam sobie znajdź, mi się nie chcę by jakiegoś randomowego Mirka z wykopu przekonać. A źródła pisane pewnie i tak Cię nie przekonają ;)

@Neko-chan51: fajnie sobie widze w glowie budujesz obraz rzeczywistosci. Polecam czasem sprawdzac czy sie nie rozmijasz za daleko ze swoimi wyobrazeniami. Choc pewnie tego nie zrobisz bo randomowe mirki tego nie robia.
@wioslarz-umyslow: Zwykła genetyka. Choroba dziedziczna poprzez chromosomy X. Mężczyzna ma XY, więc jeśli matka jest zdrowa/jest nosicielką, ale syn dostanie 'zdrowy' X, to syn jest zdrowy. Nawet jeśli ojciec jest chory, to Y od ojca nie przenosi tej choroby.

Jeśli matka jest nosicielką i syn dostanie 'chory' X, to syn w 100% jest chory.

Jeśli matka jest nosicielką i ma córkę, to córka ma 50% szans otrzymać 'chory' X. Jeśli otrzyma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
@ciemnienie: no tak ale nawet jeśli dzieci będą zdrowe to on sam nie będzie mógł się nimi zajmować bo sam wymaga opieki. Nie wspominam już o kwestii takiej jak utrzymanie takich dzieci, które swoje kosztuje. Wyobraź sobie, że dzieci będą powoli nabierać świadomości i zamiast beztroskiego dzieciństwa będą miały zapewniony stres i cierpienie. Później zaraz będą musiały pójść do pracy po szkole średniej bo ich nikt nie utrzyma na studiach. Poza
@splinter96: Sam fakt, ze on sam siebie nie jest w stanie ogarnac, tylko wymaga opieki 24/7, a co dopiero dzieciaka. No i nawet jeśli dziecko będzie zdrowie, to od małego będzie mieć chorego ojca, którym się będzie trzeba zajmować prędzej, czy później.


@somskia: tak samo samolubni są ludzie, którzy w wieku 50 i więcej lat mają dzieci. Pomijam już, ze po 30 roku życia jak ma się dziecko to szansa
Właśnie jak kolega wyżej wspomniał, też mi ta babka z wypadającymi oczami przyszła na myśl. Bardzo bardzo przykra sprawa dla dziecka. Skazywanie na brak normalnego życia towarzyskiego, podarowanie kiepskiego zdrowia.. To zupełne przeciwieństwo do "zapewnienia dziecku wszystkiego co najlepszego". A wszystko przez egoizm. Inaczej nie mogę tego nazwać niż właśnie egoizm. "Miłość" do samego siebie i spełnienie zachcianki bo "chce mieć dziecko" , bo prawdziwie kochać dziecko to zapewnić mu nie tylko