Wpis z mikrobloga

Chorujesz na dystrofię mięśniową, która sprawia, że jesteś przykuty do łóżka/wózka i praktycznie w 100% zależny od swoich opiekunów? Zaplanuj se zrobić dwójkę dzieci; w końcu jakie są szanse, że przekażesz im wadliwe geny, zapewnisz ojca półwarzywo, którym w przyszłości same będą musiały się opiekować a przy okazji dodatkowo obciążysz tych, którzy się Tobą zajmują? Twój egoizm jest przecież najważniejszy.
#antynatalizm #dzieci
splinter96 - Chorujesz na dystrofię mięśniową, która sprawia, że jesteś przykuty do ł...

źródło: comment_1661837812ppmYn1y4jj843OWPgJsLj7.jpg

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@splinter96: nie znam specyfiki tej choroby, ale wydaje mi się że wcale nie musi przekazać wadliwych genów, matka jest zdrowa więc wiesz... Niemniej średnia opcja płodzić dzieci będąc tak poważnie chorym.
  • Odpowiedz
@splinter96: @miauczar : Ja się uczyłam o tej chorobie, jest straszna... Jest to choroba, że tak napiszę typowo męska i jest duża szansa na chorego syna, natomiast kobiety bardzo rzadko chorują, a pewnie będzie nosicielką i jeśli ona będzie zdrowa, to jej dzieci niestety już zdrowe nie będą. I z pewnością on ostatnim chorym na tą chorobę w rodzinie nie będzie.
  • Odpowiedz
@splinter96: Sam fakt, ze on sam siebie nie jest w stanie ogarnac, tylko wymaga opieki 24/7, a co dopiero dzieciaka. No i nawet jeśli dziecko będzie zdrowie, to od małego będzie mieć chorego ojca, którym się będzie trzeba zajmować prędzej, czy później.
  • Odpowiedz
@splinter96: czyli gościu ma temat ograny z genetykiem, czyli specem od przekazywania genów, ale wykopki jak zwykle spinają poślady, żeby połaskotać swoje ego. Dzień jak codzień.

Dla niego samego szacun za zdejmowanie tabu z niepełnosprawności.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@splinter96: @miauczar : Ja się uczyłam o tej chorobie, jest straszna... Jest to choroba, że tak napiszę typowo męska i jest duża szansa na chorego syna, natomiast kobiety bardzo rzadko chorują, a pewnie będzie nosicielką i jeśli ona będzie zdrowa, to jej dzieci niestety już zdrowe nie będą. I z pewnością on ostatnim chorym na tą chorobę w rodzinie nie będzie.

@Neko-chan51: Widze ze i on i ty jestescie bardzo
  • Odpowiedz
szansa że ta babka będzie chciała z nim mieć chociaż jedno są bliskie zera

@Cierniostwor: Przecież ta babka jest bardziej odjechana od niego, to pewnie przez nią uznał, że pomysł z płodzeniem dzieci nie jest taki zły.
  • Odpowiedz
czyli gościu ma temat ograny z genetykiem, czyli specem od przekazywania genów, ale wykopki jak zwykle spinają poślady, żeby połaskotać swoje ego.


@ciemnienie: A tego nie wiemy. Może też w ślad za innymi "mądrymi" z instagrama po prostu być ekspertem z genetyki po fakultecie na grupach FB.

Jak jest - nie wiadomo ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 251
@splinter96 co za typ. Albo moje wnuki będą chore albo moja córka będzie musiała zrezygnować z własnego potomstwa ze strachu przed urodzeniem takiego bakłażana, ale to już nie mój problem i mam #!$%@?, przecież ja CHCE być ostatnim w rodzinie z tą chorobą xDDD
  • Odpowiedz
@xfin: myślę jednak, że biorąc pod uwagę ilość lekarzy z którymi ma do czynienia jako osoba chora oraz generalnie jego poziom, mozna założyć że zna zasady dziedziczenia obciążenia, które go dotknęło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@splinter96: Szybka renta dla dzieci ma martwego starego i brak starego na chacie by potem szukać chada. Nawet nie trzeba go wysyłać do pracy za granicę. Same profity. ( ͡°͡° ͜ʖ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°͡°)
  • Odpowiedz