Wpis z mikrobloga

Uwielbiam ten argument, że nie każdy musi mieszkać w dużym mieście. Jak cię nie stać biedaku to bierz na Zadupiach Górnych, tam jest taniej. XD

Dzisiaj np. byłem u fryzjerki (takiej zwykłej, nie barbera 200 zł), potem jechałem autobusem, który prowadził pan kierowca, po drodze mijaliśmy śmieciarkę, jakieś roboty drogowe, na rogu stała straż miejska, a z urzędu wychodzili pracownicy.

No i moje pytanie kochana braci "Nie Każdy Musi Mieszkać w Mieście". Gdzie mają mieszkać ci wszyscy ludzie? Rozumiem, że będziemy w tym IT się organizować jak szkoły w Japonii, tj. każdy będzie miał dzień w tygodniu, aby sprzątać ulicę czy siedzieć za biurkiem w urzędzie. XD

Brak tanich mieszkań, parcelowanie miejskich terenów do deweloperki, zero budownictwa komunalnego to jest dramat, który już niedługo odbije się na demografii i całej gospodarce. Zwykłe mieszkania powinny być powszechne i tanie. To jest racja stanu każdej zdrowej gospodarki.

Dziękuję za uwagę.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #przemysleniazdupy
  • 78
@mickpl: lol mieszkanie prawem nie towarem. I tak juz pis zrobil ludziom dobrze pozwalajc na wykup mieszkan za jakies grosze. Ja nie mam ochoty na skladanie sie na mieszkania dla innych przez co moje spadnie na wartosci. Nie po to moi dziadkowie, rodzice #!$%@? i kupili mieszkania zeby terez ich wartosc miala wynosic jakies grosze bo pobuduja duzo mieszkan za moja kase. No chyba, ze beda rekompesaty za zmniejszenie wartosci wynikajace
Ja nie mam ochoty na skladanie sie na mieszkania dla innych przez co moje spadnie na wartosci. Nie po to moi dziadkowie, rodzice #!$%@? i kupili mieszkania zeby terez ich wartosc miala wynosic jakies grosze bo pobuduja duzo mieszkan za moja kase.


@Bolololo00: "Niech inni zdychają bo chlip chlip moje mieszkanko straci na wartości pomimo że i tak go nigdy nie będę chciała sprzedać"
@L3gion: to ich sprawa i braku kompetencji ich albo rodzicow. Dlaczego to ja mam ponosic tego konsekwencje? to oczywiscie, nie dotyczy tylko ieszkania tylko tak wyglada sytuacja wszedzie tam gdzie wpierdziela sie panstwo bo chce zrobic dobrze.
@mirkowa1000: nie, moga tez tanie. Ale jezeli rzad chce tutaj ingerowac to rozumiem wlasnie, ze dostane jakas rekompesate jezeli w wyniku dzialania rzadu moj majatek zmaleje. Nie w wyniku sytuacji na rynku tylko w wyniku dzialania rzadu. Jak maja pomagac to niech pomagaja wszystkim
@Bolololo00 dlaczego nie potrafisz zrozumieć, że inwestowanie w różne aktywa wiąże się z odmiennymi ryzykami? Inwestowanie w nieruchomości daje dużo korzyści, np. poczucie bezpieczeństwa z powodu posiadania czegoś materialnego, co do zasady wzrost wartości w perspektywie długoterminowej itp. Jedna z wad tego aktywa jest to, że maczasz paluszki w dość istotnej dla całego społeczeństwa sferze, jaką jest mieszkalnictwo. Niestety dokonując takich inwestycji należy liczyć się z ewentualnym wprowadzeniem katastru czy fluktuacji na