Wpis z mikrobloga

#ja2 #jaggedalliance2 #gry #grypc #nostalgia #pcmasterrace

Kto pamięta grę Jagged Alliance 2? Powspominajmy trochę fajnych rzeczy które tam były. Jaka to była złota gra na tamte czasy. Pamiętam do dzisiaj przechodzenie jej Shadowem(chyba? tym z kamuflarzem) z nożem i tylko akcjami nocnymi.

Pamiętam jak zaczynałem i wybrałem sobie kilku cienkich łebków żeby dostać #!$%@? zaraz w pierwszym mieście z lotniskiem. A potem jak już ogarnąłem i lepiej dobrałem team - to pamiętam zamówienie "Magic'a" na jeden dzień bo w bazie lotniczej były mega trudne zamki i pułapki.

No i jak się okazało, że można latać helikopterem albo znaleźć samochód. Skonstruować robota który był bardzo OP - twardy i dobry dmg. No kozak giera!
Pobierz
źródło: comment_1655287007bonLXVLEXAgTfQdcwRQ1sp.jpg
  • 86
@ImbaJakichMalo: jakiego robota? Samochód? ()
Helikopter miałem. Pamiętam, że w tym początkowym obozie najemników była Ira, i jak dobrze pokierowałeś rozmową to dołączała do Twojej grupy.
Grając w ten wariant fantastyczny najpierw zabiłem tą złą babę, a później w kopalni był kolejny i kolejny loch, i w ostatnim była królowa tych kosmitów.
Jak się ją zabiło to gra się kończyła, nie można było wrócić (
@ImbaJakichMalo: o i jeszcze
Lubiłem po całej jatce na planszy to łażenie i szukanie bo tych budynkach fantów, otwieranie szafek, jakieś klucze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Później jak się wracało na planszę z trupami to na truchłach siedziały wrony i można było do nich strzelać i nie było tury przeciwnika.
Jeszcze fajnym przeżyciem były te potwory, nie spodziewałeś się czegoś takiego a
tam były questy! - jakiemuś małżeństwu pomogłeś idostawałeś OP pistolety na początek


@Fearaneruial: Jak im pomogłeś i zaimportowałeś sejwa do JA 2.5 UB to zamiast TEXa miałeś Johna do rekrutacji (tego dziadka co uratowałeś, staty ma słabe oprócz chyba 97 celności)
Mega rozbudowana gra, pewnie jeszcze nie wszystkie smaczki wyczaiłem, mimo że przeszedłem ją ze 20 razy.
Marzy mi się remake serii w stylu X-COMa, bo te próby reaktywacji przez studia-krzaki
@ImbaJakichMalo: XEP624 albo GP97SL, pamiętam do dzisiaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tworzyło się postać w IMP, w Omercie chyba przy Dimitrim jak pilnował drzwi w skrzyni był dynamit i grindowało się materiały wybuchowe do 100 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potem przejmowało się drassen, na bagnach szukało się skyridera, po zrobieniu questa ze śmigłowcem szło się do rakiet z-p na wschód od drassen i
@ImbaJakichMalo: to jest jedna z tych gier do których co jakiś czas wracam. Raz na dwa lata odpalę sobie JA2 lub 2.5 i przechodzę. Szkoda że po niej już nie powstała żadna godna kontynuacja. Wszystkie następne na silnikach 3D i innych bajerach to już potworne gówna.
niech nam dadzą pełnoprawny remake, remaster w ostateczności


@Camel665: ale ta gra tego kompletnie nie potrzebuje, z modami i w odpowiedniej rozdziale ciągle wygląda świetnie i właśnie idealnie na ile taka gra może wyglądać. Nie daj Bóg jeszcze znowu kolejne 3D tam wpakują i znowu będzie gówno w nocniku z krzywą kamerą i kiczowatymi efektami. Gra była też niesamowita przez te szczegóły- krafty, przedmioty (no #!$%@?, od zwykłej sprężyny z łóżka
@ImbaJakichMalo: Ja nigdy nie potrafiłem przejść tej gry, przerastał mnie jej złożoność. Nawet raz jak grałem na cheatch z maks kasą to i tak w pewnym momencie wrogie wojsko atakowało mnie z obu stron na raz i nie dawałem rady