Wpis z mikrobloga

#ja2 #jaggedalliance2 #gry #grypc #nostalgia #pcmasterrace

Kto pamięta grę Jagged Alliance 2? Powspominajmy trochę fajnych rzeczy które tam były. Jaka to była złota gra na tamte czasy. Pamiętam do dzisiaj przechodzenie jej Shadowem(chyba? tym z kamuflarzem) z nożem i tylko akcjami nocnymi.

Pamiętam jak zaczynałem i wybrałem sobie kilku cienkich łebków żeby dostać #!$%@? zaraz w pierwszym mieście z lotniskiem. A potem jak już ogarnąłem i lepiej dobrałem team - to pamiętam zamówienie "Magic'a" na jeden dzień bo w bazie lotniczej były mega trudne zamki i pułapki.

No i jak się okazało, że można latać helikopterem albo znaleźć samochód. Skonstruować robota który był bardzo OP - twardy i dobry dmg. No kozak giera!
Pobierz ImbaJakichMalo - #ja2 #jaggedalliance2 #gry #grypc #nostalgia #pcmasterrace

Kto pa...
źródło: comment_1655287007bonLXVLEXAgTfQdcwRQ1sp.jpg
  • 86
@Karbostyryl: widzę kolega ma rozpracowana grę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W ogóle co dawały punkty doświadczenia oprócz tego, że najemnik brał więcej kasy?

Odnośnie najemników, to lubiłem Reapera bo miał broń długą i dużo HP, dobra celność.
Lynx i Scope pomimo celności 99, to lecieci w bambus, czasem ciężko było im coś trafić
Grizzly był spoko z tanich.
Jeszcze kogoś z wytrychem taniego brałem.
Raidera brałem na
W ogóle co dawały punkty doświadczenia oprócz tego, że najemnik brał więcej kasy?


@Kexu: Większa szansa na przerwanie tury wroga/rozpoczęcie jako pierwszy tury przy spotkaniu, chyba też większa szansa na rozbrojenie ładunku

Jeszcze kogoś z wytrychem taniego brałem.


@Kexu: da się odstrzelić zamki, ktoś z wytrychami imo jest zbędny na początku gry

W ogóle mam wrażenie, że jak wybrało się skośnego z IRCa, to z automatu gość był dobry w
@Karbostyryl: no to wiem, że IRC dobierał względem odpowiedzi, ale skośnooki miał z reguły talent do karate :D

W którą wersję grałeś? Bo ja w dwie, a różniły się głównie jak wygląda Drassen, w starej to były 3 sektory, a w tej drugiej 4 sektory ułożone w literę L
no to wiem, że IRC dobierał względem odpowiedzi, ale skośnooki miał z reguły talent do karate :D


@Kexu: pewnie zawsze brałeś, że w młodości chciałeś zostać Brucem Lee ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W którą wersję grałeś? Bo ja w dwie, a różniły się głównie jak wygląda Drassen, w starej to były 3 sektory, a w tej drugiej 4 sektory ułożone w literę L


@Kexu: ło panie,
@Karbostyryl: o nie wiem czy jestem takim hardcorem, aby cisnąć na najtrudniejszym, mam jeszcze trochę gier do ogrania, np Wieśka kupiłem kiedyś w promocji i jeszcze nie odpaliłem.

W JA to chyba po to bym zagrał, aby czytać dialogi, zwiedzić całą mapę i porobić questy i czasem spróbować grę "oszukać", bo nie pamiętam już co się stało z minami w więzieniu dla najemników.
najemnik może mieć świra i strzelać serią bez rozkazu


@Karbostyryl: co pokazuje dosyć dobrze pewną durnotę w grze
kule strzelane pojedynczo zadają wyższy dmg niż w serii (wolniej z lufy wylatują?)
mój zwykle miał świra (hmm...) i normą było że jak już miał celność podbitą to strzelając dwie pojedyncze w głowę kładłem przeciwnika a jak się zaczynał śmiać i przestawiał na trzy-nabojową to ten najczęściej przeżywał (mimo przycelowania i trafienia w