Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eugeniusz_geniusz: nie zgadzam się. Przeisy nie sa dokladne, czesto opisuja skladniki co do grama ale nie wiadomo kiedy i co dodac, co jak cos sie #!$%@?, czym ratowac.

Beka z przepisów.

@Tigermass: szczerze to tylko raz jadlem pierogi ruskie ktore mi leiej smakowaly niz biedronkowe xD
  • Odpowiedz
Sprawdź sobie kiedyś ile soli zawierają te gotowe produkty. Maksymalne zalecane dziennie spożycie to 5g. Spożywając te produkty regularnie, można się już witać z nadciśnieniem xd


@Mumbaj: To nie jest żadna reguła... Teraz jest coraz więcej różnego rodzaju produktów bio eko, które mają dobre czy nawet bardzo dobre składy... Można kupić np. zupy bez konserwantów itp. Nie wszystko, co "gotowe" musi mieć w sobie jakikolwiek dodatek soli w ogóle -
  • Odpowiedz
Lol @keuaiBKonczylNocnomWartem widzę, że usunąłeś komentarz ale zdążyłem wcześniej przeczytać. Jeśli w umiejętności gotowania widzisz jedynie oszczednosc to spoko. Według mnie to umiejetnosc zyciowa tak jak jazda na rowerze czy samochodem. Pozwala Ci na możliwość bycia niezależnym i zrobienia czegoś dobrego o wiele szybciej. Jest również socjalna umiejętnością bo gotować można z kimś badz dla kogoś. Wyobraź sobie że gotować można też duże ilości, zamrażać i trzymać w lodowce, układać sobie
  • Odpowiedz
@Krzakol:

widzę, że usunąłeś komentarz ale zdążyłem wcześniej przeczytać.

Modek usunął, strzelałem że to Ty zgłosiłeśxDD

A co do reszty to no cusz, ja tu tylko chciałem wyrazić głębokie rozczarowanie hejtem na ludzi którzy nie gotują jakby od tego zależało powodzenie
  • Odpowiedz
Tyle, że niektóre wykopki co mieszkają u mamy jeszcze tego nie rozumieją, bo obiad mają podstawiony pod nos i wymyślają cuda o tym jak to fajnie spędzać nad garami 2 godziny dziennie by jeść przez 5 minut.


@AssRock: Po prostu niektórzy lubią to robić, niektórzy redukują koszty, bo muszą, lubią swoje preferencje smakowe, pewność co do składu i sposobu robienia. Też bywało, że żywiłem się gotowymi produktami, ale nie ciągle bo a) przejada się b) smak jest akceptowalny, ale nic więcej. Ugotowanie obiadu na 2 dni dla 2 osób to tyle samo czasu co ugotowanie go na 1 dzień xD Niemniej obecnie jadę na diecie pudełkowej, bo nie mam czasu na zakupy i gotowanie, choć smak jest imo jedynie akceptowalny i brakuje mi pewnych dań (szczególnie śniadaniowych), których nie da się dostarczyć w pudełku.

Jest również socjalna umiejętnością bo gotować można z kimś badz dla
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak już wspomniałeś o pudełkach to dodam tylko, że istnieją również takie do przechowywania żywności

@breslau98: niby tak, ale ile można jeść to samo. Co prawda można mrozić jedzenie, no ale tak jak napisałem, to się opłaca jak masz rodzinę, a jak nawet mieszkasz w 2 osoby, gdzie jedna je mięso, a druga nie, albo gdzie jedna musi mieć specjalna dietę to już się nie opłaca. Z drugiej strony kwestia
  • Odpowiedz