Wpis z mikrobloga

Hej motoryzacyjne mirki. Jest sprawa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kumpla siostry koleżanka (nie znam jej) chce kupić autko do 26 koła.

Pracuje w Szwajcarii i musi być to auto z napędem na cztery buty.

Kumpel zaproponował Suzuki - patrz na grafikę - https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-sx4-jeden-wlasciciel-4x4-nowe-hamulce-serwis-aso-2-kpl-kol-ID6Ey6f8.html

Ja zaproponowałem Audi A3 - jedno z ogłoszeń: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a3-2-0-tdi-8v-quattro-po-wymianie-rozrzadu-ID6EySWN.html

Dziewczynie się pali, ja obecnie nie siedzę w runku aut, a już z napędem na cztery buty, to już wcale. Polecam czterobutowce Audi oraz Subaru i tyle.

Auto ma być tanie w serwisie, dlatego marka Audi jest dla mnie w tym lepsza od marki Suzuki, bo jest w cholerę zamienników. Zastanawiam się też czy nie lepiej benzynę, która nie choruje na wtryskiwacze czy pompę wysokiego ciśnienia, a i turbosprężarka wymaga opieki.

W grę wchodzą tylko raty.

Macie jakieś propozycje czy przemyślenia?

#motoryzacja #samochody #mirekhandlarz #audi #suzuki
Pobierz StaryWedrowiec - Hej motoryzacyjne mirki. Jest sprawa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kumpla siostry ...
źródło: comment_16507678940o4E9W5k5pFWLEuTykyJlF.jpg
  • 176
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pan_fenestron: latają tym bo to tanie auto i jak się rozwali to trudno, to nie ma nic wspólnego z niezawodnością, każde inne auto z benzynowym wolnossącym silnikiem zrobi to to samo, czyli będzie jeździć ( )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@StaryWedrowiec: japoniec wg mnie lepszy, niż kaudi, on serio daje rade w terenie. Wiadomo, to nie Wrangler, rubicon czy inny crd na wysokim tłoku i do lasu tym może i wjedziesz, ale z powrotem będzie problem. Natomiast na jakieś śliskie trawie, małym błotku czy drodze bitej sobie spokojnie poradzi.
I każdy wie, że benzyna >diesel, jak się coś spsuje. Im nowsze silniki, tym większa korzyść dla benzyny. Powodzenia w wymianie piezoelektryka,
@StaryWedrowiec: W tym budżecie to bym po prostu wyfiltrowal oferty 4x4 i wybrał coś możliwie najmłodszego, z małym przebiegiem w najlepszym stanie - bez zwracania uwagi na model czy markę. Oczywiście tylko bezwypadkowe.

Idąc tropem powyżej znalazłem:
Grand Viatara z 2007 przebieg 120k
Skoda Octavia z 2009 przebieg 160k
Subaru impreza z 2008 przebieg 160k
SX4 2011 przebieg 165k

I osobiście wziąłbym SX4 bo jest najtańsze w utrzymaniu.
a siłę potrzebujesz potwierdzenia swojej propozycji? Nie ma darmo myśliwi latają takimi Suzuki po lesie. To ma działać.


@pan_fenestron: Latają ale nie sx crosem. Smam mam sx4 all grip z 2014 i wiem, że ten samochód nadaje sie na bardziej zaśnieżone drogi, może na Szwajcarię będzie ok ale w las bym nim nie wjechał.