Wpis z mikrobloga

Hej motoryzacyjne mirki. Jest sprawa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kumpla siostry koleżanka (nie znam jej) chce kupić autko do 26 koła.

Pracuje w Szwajcarii i musi być to auto z napędem na cztery buty.

Kumpel zaproponował Suzuki - patrz na grafikę - https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-sx4-jeden-wlasciciel-4x4-nowe-hamulce-serwis-aso-2-kpl-kol-ID6Ey6f8.html

Ja zaproponowałem Audi A3 - jedno z ogłoszeń: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a3-2-0-tdi-8v-quattro-po-wymianie-rozrzadu-ID6EySWN.html

Dziewczynie się pali, ja obecnie nie siedzę w runku aut, a już z napędem na cztery buty, to już wcale. Polecam czterobutowce Audi oraz Subaru i tyle.

Auto ma być tanie w serwisie, dlatego marka Audi jest dla mnie w tym lepsza od marki Suzuki, bo jest w cholerę zamienników. Zastanawiam się też czy nie lepiej benzynę, która nie choruje na wtryskiwacze czy pompę wysokiego ciśnienia, a i turbosprężarka wymaga opieki.

W grę wchodzą tylko raty.

Macie jakieś propozycje czy przemyślenia?

#motoryzacja #samochody #mirekhandlarz #audi #suzuki
Pobierz
źródło: comment_16507678940o4E9W5k5pFWLEuTykyJlF.jpg
  • 176
@StaryWedrowiec: Cześć, mieszkam w Szwajcarii i jedyne co chciałbym podpowiedzieć, to to, żebyś auta szukał koleżance na szwajcarskim rynku aut używanych, nie na polskim (ani unijnym). Z jednego prostego powodu, otóż ona będzie musiała to auto potem przerejestrowywać, a to dodatkowy niepotrzebny koszt, który wyjdzie na 99% wyższy niż choćby różnica w cenie, jeśli taka wgl istnieje. Oprócz kosztów podatkowych i administracyjnych, jest tutaj poważne ryzyko w postaci przeglądu technicznego, który
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zapsu28: miałem kiedyś auto z tym silnikiem, też piło olej jak to miało w zwyczaju, lekki dziadkowóz ale za to nie do zajechania - chyba że nie pilnowało się poziomu oleju ( )
@StaryWedrowiec: tl, dr: Niech szuka lepiej auta na miejscu. Sprowadzenie auta z Polski nie jest proste i tanie, a Szwajcarzy oczekują wysokiego poziomu utrzymania auta - wyższego niż polskie stacje diagnostyczne. Auto z ważnym badaniem technicznym w Polsce może spowodować kolejne koszty przed przejściem MFK w Szwajcarii.

Po pierwsze, auto trzeba będzie oclić i przerejestrować w Szwajcarii. Trzeba doliczyć jakieś ~12% ceny - 4% akcyzy i 7.7% VAT. Ewentualnie dochodzi cło
Ogarnij jeszcze pandę 4x4 da się ją kupić za zdecydowanie mniej a auto mechanicznie jest proste do bólu a części są w cenie złomu. Owszem pandy są z reguły słabo wyposażone ale jeśli chodzi o koszty zakupu i użytkowania to wyjdzie zdecydowanie taniej niż wspomniana przez ciebie Suzuka. W cholerę Włochów popierdziela tym jako autem po bułki w Alpach.

Panda 4x4


@StaryWedrowiec: Tutaj masz faktycznie dobrą propozycję od @CoJaNaTo i
@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mithrindil: Octavia nawet jako scout to się nie nadaje na offroad XD
Ale z tego co napisałeś i tak najlepiej wygląda, o dziwo, suzuki. To na pewno dowód, że trzeba kupić wypierdziane a3 xddd
nie wiem jak w Szwajcarii ale np w UK jest coraz więcej stref typu low emission zone,( za wjazd dieslem do strefy trzeba płacić )


@gumon: Jak na razie tylko Genewa. W Alpach tym bardziej nie ma, tam są mniejsze miejscowości i bardzo konserwatywne społeczeństwa.

A jeśli koleżanka nie mieszka w właściwych Alpach i te strefy byłyby problemem, to sam pomysł kupowania 4x4 jest błędem.

https://www.green-zones.eu/de/blog-news/luzern-zweite-umweltzone-der-schweiz
do Szwajcarii stare audi w gnoju z normą max EURO4? No brzmi jak #!$%@? pomysł.


@efek: To akurat najmniejszy problem - diesle z EURO4 są zwolnione z testu emisji spalin. W samej Szwajcarii jest zaś tylko jedno miasto z strefą ograniczonego wjazdu, w dodatku nie w Alpach.

Personenwagen und leichte Nutzfahrzeugen bis 3,5 Tonnen Gesamtgewicht mit Dieselmotor:

Keine obligatorische Abgaswartung, wenn die Fahrzeuge mindestens der Abgasnorm Euro 4 entsprechen. Die exakte
co z tego, że pracuje w Szwajcarii? Tam dróg nie ma, czy jak?


@FELIX90: Nie, w wysokich Alpach napęd na cztery koła może być niezbędny gdyż dużo domów jest położonych na wąskich, prywatnych drogach odbiegających od centrum wsi, które są dość strome i słabo odśnieżane w zimie. W praktyce ten napęd może być konieczny przez kilka miesięcy w roku - dlatego preferuje się tam tanie w utrzymaniu i obsłudze samochody typu
w Szwajcarii pozwalają takimi starymi trupami jeździć? No ciekawe


@blisko_kebab: Tak i nie. Auto musi spełniać wymogi techniczne z dnia pierwszego dopuszczenia do ruchu, dlatego nie eliminuje się starszych aut z dróg. Natomiast auto musi być w dobrym stanie technicznym, a kontrole techniczne są bardzo szczegółowe i dokładne.
@v1lk: no dostał taką odpowiedź, ale inne już były konkretniejsze. Myślę, że najlepszą radę, o ile jest prawdą, jest usłyszenie "kup coś tańszego, bo Cie nie stać".

@CocoMalone2000: z prymium, to jest oczywiście żart wzięty z tego, że wiele osób dokonuje takiego wyboru na podstawie znaczka.
Na tym to właśnie polega, brać auta na które Cie stać. Jak Cie stać na dużą pojemność oraz awarie, które mogą, ale nie muszą
@Kolarzino: Masz dziwny sposob rozumowania: "kupiwanie dla znaczka" "chce sie pokazać"

Jeżdze merolem, bo a) jest stylowy b) w dwudziestoletnim aucie :D mam tyle gadżetów, ze mało ktore premium jest tak wyposażone. Mam nawet lodówkę :DDD

4.3 - ma takie #!$%@?ęcie że zwija asfalt.
@wrocilem_bo czy ja wiem? Ludzie zostawiają sporo aut w rozliczeniu za symboliczne kwoty, przez co można naprawdę dobre sztuki kupić za mniejszą kasę jak w DE (nie wszyscy chcą się bawić w sprzedaż do EU, bo dochodzą papiery do ogarniania). Gdyby nie to, że mam mojego używanego opla 2 lata i nie płaciłam cła (bo Umzugsgut), to bym kupiła używkę tutaj. Ubezpieczenie auta jest tańsze niż np. w DE (zamiast tysiaka ojro
@StaryWedrowiec: coś mi mówi że mieszkasz na wschód od wisły, albo srogie Podkarpacie albo Lubelszczyzna. Tutaj lubują stare gruzy audi robione na zamiennikach xD

Jedź do kraju gdzie auto nie przechodzi przeglądu =łatwiej sprzedać nic naprawić - kup starego trupa i rób na częściach z aliexpress.

Tu chyba nie ma żadnej koleżanki, brata, szwagra czy kogo sobie ubzdurałeś. Auto zapewne dla ciebie co by można było podjechać do miasta powiatowego i