Wpis z mikrobloga

Naród odkrywa jak działa kredyt hipoteczny na wysokiej stopie. Na przykładzie: użytkownik fb odkrył, że ok. 2000 zł miesięcznie płaci samych odsetek, a spłata kapitału mu się prawie nie rusza. Te pieniądze (podobne do czynszu najmu) zwyczajnie przepala w bankowym piecu i one służą wyłącznie utrzymaniu przy życiu kredytu.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #ekonomia #gospodarka
Pobierz mickpl - Naród odkrywa jak działa kredyt hipoteczny na wysokiej stopie. Na przykładzi...
źródło: comment_1647514141mrydg7WTojXP2wpbdInkCV.jpg
  • 39
@mickpl: beka jest z tych co brali kredyty 500k zarabiając po 5tys na osobę. Ale alternatyw innych nie ma - ceny wynajmu #!$%@? fikołki a ilość ogłoszeń drastycznie się zmniejszyła (Warszawa) mirki wchodzące w dorosłość są w dupie over 5000% nie wezmą kredytu bo nie mają zdolności ani nie nazbierają na wkład własny bo wynajem i inne koszty życia lecą w górę wszędzie.

Nieciekawa sytuacja dla wszystkich - i kredyciarzy i
No to sprzedaj mieszkanie, skoro można to czemu tylu ludzi panikuje? Jak raty będą wzrastać to coraz więcej osób zacznie mieć problemy z hajsem, będą zmuszeni sprzedawać mieszkania a jak będzie ich więcej to i cena mieszkań będzie leciała w dół skoro podaż wzrośnie drastycznie. Ludzie z gotówka w ręku się ucieszą.


@Mathas: Ludzie z gotówką w ręku to garstka, a jeszcze kilka podwyżek stóp procentowych i po prostu włożą kasę
@mickpl dodam jeszcze 1 tezę bo pewnie się pojawi. Sytuacja zmusi ludzi do wyjazdu za granicę bo tam wynajem jest tani. Ja za granicą nie mieszkałem to nie wiem ale z kolorowych opowieści znajomych przebija mi się info: mieszkaliśmy w 10 osób a dojazd do pracy 1h dziennie. Nagle w PL każdy chce mieć mieszkanie 80m2 w centrum Warszawy żeby mieć do roboty 5 min spacerkiem. Coś mi się tu nie klei
@Adki: tu chodzi o to, że będziesz płacił zbliżone pieniądze za coś, co powoduje odruch wymiotny po powrocie z roboty. Jakbyś mieszkał ze starymi - nikogo nie zaprosisz, nie odpoczniesz, powiększony stan depresyjny. Sam zobacz mieszkania w gdańsku centrum, będziesz wiedział o co mi chodzi. Tu nawet styl ikea jest wyśmiewany, a mieszkania w gdańsku nie mają nawet takiego wyglądu.
Ale jak stały procent wpłynie na stosunek kapitał / odsetki?


@Bluszcz102: Raty malejące wpływają, które wraz z odsetkami na stałym oprocentowaniu pozwalają precyzyjnie zaplanować spłatę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No to sprzedaj mieszkanie, skoro można to czemu tylu ludzi panikuje?


@Mathas: No nie wiem, bo zainwestowali w remonty/wyposażenie tych mieszkań duże pieniądze, bo nie maja się gdzie wyprowadzić, bo stracą na tej całej operacji mnóstwo czasu i pieniędzy?