Wpis z mikrobloga

Naród odkrywa jak działa kredyt hipoteczny na wysokiej stopie. Na przykładzie: użytkownik fb odkrył, że ok. 2000 zł miesięcznie płaci samych odsetek, a spłata kapitału mu się prawie nie rusza. Te pieniądze (podobne do czynszu najmu) zwyczajnie przepala w bankowym piecu i one służą wyłącznie utrzymaniu przy życiu kredytu.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #ekonomia #gospodarka
mickpl - Naród odkrywa jak działa kredyt hipoteczny na wysokiej stopie. Na przykładzi...

źródło: comment_1647514141mrydg7WTojXP2wpbdInkCV.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@estetka: No to sprzedaj mieszkanie, skoro można to czemu tylu ludzi panikuje? Jak raty będą wzrastać to coraz więcej osób zacznie mieć problemy z hajsem, będą zmuszeni sprzedawać mieszkania a jak będzie ich więcej to i cena mieszkań będzie leciała w dół skoro podaż wzrośnie drastycznie. Ludzie z gotówka w ręku się ucieszą.
  • Odpowiedz
Mieszkanie też można sprzedać


@estetka: O ile trafisz w odpowiednie okienko rynkowe. Jak kupiłaś w 2015 to tak, bez problemu sprzedasz po cenie, którą spłacisz cały kapitał. Jak kupiłaś w 2021 to powodzenia ze znalezieniem teraz kupca. A zegar tyka, 3 miesiące nie zapłacenia raty, wypowiedzenie umowy kredytu i komornik.
  • Odpowiedz
@Mathas: ok, miesiąc i zwijasz wroty... i co dalej? pod most? bo jakoś nie wydaje mnie się żeby Twoje potrzeby mieszkaniowe odparowały wraz z kasą. Dwa: możesz natrafić na problem jak w mojej okolicy - tyle ludu się zjechało że raczej nie znajdziesz nic do wynajęcia.
  • Odpowiedz
@mickpl: Od miesiąca powtarzam, że każdy kto wziął pożyczkę na full pod dom, mieszkanie w czasie ostatnich 2 lat prawdopodobnie będzie spłacał ją do końca życia.
  • Odpowiedz
@mickpl: Nie rozumiem do końca Twojej logiki i argumentacji. Jeśli ktoś, potrzebuje mieć mieszkanie, płaci komuś za wynajem, to jaka różnica jest między wynajmem, a kredytem? Dla Ciebie może być bardziej atrakcyjny wynajem, bo cenisz sobie zwinność zmiany miejsca zamieszkania, a dla innych stabilność oraz własne mieszkanie. Nie rozumiem trochę tego hejtu i stwarzania narracji 'beki' z kogoś, że wziął kredyt. Edit: zakładam, że potrzeba posiadania miejsca zamieszkania jest stała dla
  • Odpowiedz
narracji 'beki' z kogoś, że wziął kredyt


@Gavlosq: Nie ma beki z wzięcia kredytu, tylko z wzięcia kredytu, którego działania totalnie ktoś nie rozumie, a jak odkrywa jak działa to żali się na fb, że lichwa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
czy ja wiem czy podobne do najmu? Wynajmowanie nie zbliża Cię do stania się właścicielem mieszkania

@estetka:

Kredyt też cię nie zbliża do srania się właścicielem mieszkania bo stajesz się nim od razu w momencie kupna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Od miesiąca powtarzam, że każdy kto wziął pożyczkę na full pod dom, mieszkanie w czasie ostatnich 2 lat prawdopodobnie będzie spłacał ją do końca życia.

@nophp:

Dlaczego do końca życia? Jeśli wziął na 20 lat to będzie spłacał 20 lat i ani dnia dłużej.
  • Odpowiedz
@Krupier: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Gdy Cię na to stać i będziesz spłacał raty tak jak Ci bank wyznaczy, a co jeśli rata przekroczy Twoją pensję? Już odpowiadam, że przedłużą Ci okres kredytowania w najlepszym wypadku.
  • Odpowiedz
@Krupier: I tak i nie. Jeśli kogoś przygniecie rata, może starać się refinansować kredyt w innym banku przy jednoczesnym wydłużeniu okresu kredytowania. Więc w praktyce może to faktycznie być sporo dłużej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Gdy Cię na to stać i będziesz spłacał raty tak jak Ci bank wyznaczy, a co jeśli rata przekroczy Twoją pensję? Już odpowiadam, że przedłużą Ci okres kredytowania w najlepszym wypadku.

@nophp:

No to mów, że masz na myśli sytuację, w której kogoś nie będzie stać
  • Odpowiedz
@estetka: Ostatnio na kalkulatorach zdolności i wysokości rat kredytu hipotecznego,
zauważałem z cena najmu zaczyna być niższa niż koszt kredytu.

Przykład, kredyt 400K na mieszkanie 3 pokojowe.

Kredyt: 2500/m + czynsz + wkład własny
Najem: 2000/m

Tak masz racje, jesteś bliżej swojej nieruchomości. Osobiście dla mnie to już przesądzający argument za najmem.
  • Odpowiedz