Wpis z mikrobloga

@szyderczy_szczur: @Acozord: mam dla was protip - idziecie do salonu Levi's, kupujecie model 501, 511, 512, albo którykolwiek z tych klasycznych, w zależności od tego, czy wolicie węższe, czy szersze nogawki. Płacicie przy kasie. Macie klasyczne dżinsy bez żadnych udziwnień na kolejne 5-10 lat.

A jak 400 zł za dobrej jakości spodnie to za dużo, to wystarczy iść do HM na dział basic i tam można czasami za mniej niż
@szyderczy_szczur: @Acozord: ale tagujcie to jako jakieś urojenia xD

https://www.zalando.pl/wrangler-greensboro-jeansy-straight-leg-the-master-wr122g07u-k17.html
https://www.zalando.pl/pullandbear-jeansy-relaxed-fit-blue-grey-puc22g0e7-k11.html
https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0993887001.html (ok, tutaj joggery jeansowe, ale wyglądają jak normalne spodnie)

Dosłownie 1-2 minut klikania xD

Naprawdę, to że wybór jest trochę większy i można też dorwać jakiś fikuśne spodnie z dziurami czy z jakimiś zwężeniami, to nie znaczy, że nie można kupić klasycznych jeansów.
@Acozord: ale ja nie mówię o żadnych bajkach, rozciąganiu końmi czy spodniach na całe życie xD Napisałem, że w zależności od stopnia użytkowania, dobrej jakości spodnie będą się trzymały od 5 do 10 lat.

A temat zaczął się ogólnie od wyglądu, a nie jakości. I też o tym pisałem, że jak nie chcesz wydawać tak dużo na jeansy, to można kupić w HM za niecałą stówkę spodnie, które będą miały klasyczny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@pekak: taaa jak się chodzi w spodniach raz na rok to może i wytrzymują. Zwykłe spodnie jak inne za 120 zł i tyle, tylko płacisz za markę która i tak nic nie znaczy. Dobre jeansy to cena 120-15p zł i wytrzymują tyle ile mogą czyli do dwóch lat. Płacenie więcej (a przynajmniej dużo więcej) to frajerstwo. Koedyś kupiłem 3 pary jeansów z tesco 30 zł za sztukę i #!$%@?, wytrzymały tyle
Macie klasyczne dżinsy bez żadnych udziwnień na kolejne 5-10 lat.


@pekak: 10 lat temu owszem, spodnie Levisa czy Wranglera, Lee starczały na klika lat, teraz jak wytrzymają rok to jest sukces. 10 lat temu były szyte w Polsce, w Łodzi i Płocku. Wrangler zamknął fabrykę w Łodzi, Levis w Płocku nie wiem, ale wszystkie które ostatnio mierzyłem, miały made in Azja.
@szyderczy_szczur: ja mam na to sprawdzony sposób:
W związku z tym, że jestem ulańcem, to znalezienie rozmiaru spodni na mnie w sieciówkach jest raczej niemożliwe, bo albo są dużo za małe (kto wymyślił w ogóle rozmiar XXL Sllim Fit XD ) albo jak jużsię znajdzie jakiś "plus size" to są #!$%@? parę numerów za duże.
Więc dzwonię do mojej kochanej teściowej, Level 99 Master Wizard jeśli chodzi o szperanie w lumpeksach
@szyderczy_szczur: @Acozord: mam dla was protip - idziecie do salonu Levi's, kupujecie model 501, 511, 512, albo którykolwiek z tych klasycznych, w zależności od tego, czy wolicie węższe, czy szersze nogawki. Płacicie przy kasie. Macie klasyczne dżinsy bez żadnych udziwnień na kolejne 5-10 lat.


A jak 400 zł za dobrej jakości spodnie to za dużo, to wystarczy iść do HM na dział basic i tam można czasami za mniej niż
@pekak: Nie wiem czy Levis to teraz synonim jakości. Miałem stamtąd dwie pary jeansów i obie porwały się w kroku po paru miesiącach noszenia. No ale mogłem trafić na jakieś wadliwe pary szyte przez chińczyka co miał gorszy dzień.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kylasek:

Miałem 501 i trzymaja tyle ile typowe szmaty z HMu czy Zary czyli 1-2 lata max.


Jak masz jedną parę jeansów i #!$%@? w nich dzień w dzień, to może i wytrzymają 1-2 lata. Jak o nke dbasz to wytrzymają dłużej.
Mam Wranglery, które kupiłem z 5 lat temu i wciąż są w dobrym stanie.
@Loloman: dokłądnie, miałem parę Wranglerów to #!$%@?ły suę w kroku po pół roku. Złożyłem reklamację. Wymienili na nowe. Po pół roku to samo. Z tym że już ich nie wymienili bo biegły który zajmował się reklamacją uznał że źle w nich chodzę. Nie chciało mi się z nimi szarpać i olałem temat. Jeansów 'premium' na pewno już nie kupię.
Macie klasyczne dżinsy bez żadnych udziwnień na kolejne 5-10 lat.


@pekak: chyba że akurat się przetrą w kroku po kilkunastu miesiącach, a sklep odrzuci reklamacje bo z ich super analizy (polegającej zapewne na wklejeniu losowej templatki odrzucenia) wyjdzie że prałeś je na prawej stronie zamiast na lewej, tak jak trzeba (nieważne, że to nieprawda) ¯\_(ツ)_/¯ spodnie fajne, ale obsługa klienta po zapłaceniu 5 stów za parę woła o pomstę do nieba