Wpis z mikrobloga

Chyba nie dam rady.

Jestem na setnej stronie i jako agnostyk czytanie przez 15 stron tłumaczenia czemu w Edenie bóg zesłał węża mnie dobija.

Myślałem, że to będzie wartościowa książka z przykładami z życia a nie popieranie własnych schematów streszczeniami biblii.

Ogromne rozczarowanie.

#ksiazki #czytajzwykopem #psychologia #samorozwoj
Pobierz
źródło: comment_1629991722uebE4fx6KeGJSB3w60r6Dc.jpg
  • 66
@BananowyKrol Ok, ale jakby co to wiesz, że te to nie jest tłumaczenie dlaczego Bóg zesłał węża, a tłumaczenie dlaczego ta historyjka została napisana w ten a nie inny sposób i co można z tego wywnioskować? Co w sumie nie jest jego odkryciem, tylko jest stricte oparte na rozważaniach Junga na temat pisma świętego.
Z resztą w swojej poprzedniej książce "Maps of Meaning" bardzo duża część jest przeznaczona rozwojowi wielu mitologii, w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BananowyKrol: miałem dokładnie tak samo. Słuchając go w różnych programach byłem pozytywnie nastawiony do tej książki ale sam wstęp po polsku już był męczący. To co było potem przeplatało wartościowe i ciekawe rzeczy z ciężką przeprawa przez dywagacje religijne. Trochę się przez to zraziłem, na kindlu mam też wersję po angielsku i wcale nie jest lepiej.
@BananowyKrol Peterson wychodzi z zalozenia, ze madrosc calych narodow została zapisana w przypowieściach religijnych, w mitach. Przeciez mnóstwo historii z biblii przyszlo z indii jeszcze. Doswiadczenia setek tysiecy ludzi spisanych nie naukowym jezykiem tylko jezykiem obracow opartych na intuicji. One maja pomoc zrozumiec istote problemu i noe ma to nic wspolnego z wiarą, czy religią.
@BananowyKrol: u mnie było identycznie. Z początku miałem wielkie oczekiwania, głównie z powodu dosyć ciekawych wykładów na YT, po czym przyszło olbrzymie rozczarowanie. Być może jestem za głupi aby zrozumieć to biblijne #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯
@BananowyKrol: Peterson imo jest spoko, ale czasem odplywa, no i trzeba miec troche IQ by zrozumiec co chce przekazac, a sa ludzie ktorzy wyrywaja slowa z kontekstu i buduja sobie nowe teorie wykrzykujac ze to jego slowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogolnie troche posluchalem typa, fajnie gada, mozna by bylo z nim pare slow zamienic w ciekawej konwersacjj. Ale zeby od razu tak wielbic, cytowac czy nawet
@BananowyKrol: @batq: @koszyk2: Też przeczytałem i jak oglądałem jego wykłady były ok , ale sama książka to nie wiem. Gość nie umie przelać wiedzy na papier cała książka bardziej mi przypomina luźną jego wypowiedz bez żadnych poprawek. Bardzo mocno przypomina mi ona terapię u psychoterapuety jakieś gadanie na około , zamiast krótkiej rady. Ale tak już oni działają . Książka strasznie mnie męczyła , mało co z niej zapamiętałem
XD To be fair, you have to have a very high IQ to understand Jordan Peterson


@strfkr: zle sie wyrazilem ( ͡° ͜ʖ ͡°) chodzilo mi o to by nie byc ameba umyslowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Okreslenie jakoby trzeba byc nader inteligentnym osobnikiem by zrozumiec co mowi peterson jest mocnym przeszacowaniem, i sluzy jako "argument ostateczny" dla jego wyznawcow gdy juz im