Wpis z mikrobloga

Chyba nie dam rady.

Jestem na setnej stronie i jako agnostyk czytanie przez 15 stron tłumaczenia czemu w Edenie bóg zesłał węża mnie dobija.

Myślałem, że to będzie wartościowa książka z przykładami z życia a nie popieranie własnych schematów streszczeniami biblii.

Ogromne rozczarowanie.

#ksiazki #czytajzwykopem #psychologia #samorozwoj
Pobierz BananowyKrol - Chyba nie dam rady.

Jestem na setnej stronie i jako agnostyk czytanie...
źródło: comment_1629991722uebE4fx6KeGJSB3w60r6Dc.jpg
  • 66
@BananowyKrol: Opinia zaczerpnięta z Lubimy czytać:
Wywód logiczny dla zasady nr 3

Przyjaźnij się z ludźmi, którzy życzą ci jak najlepiej

Przyjaźnij się z ludźmi, którzy życzą ci jak najlepiej = daleka prowincja kanaday = długie zimy = -40 stopni Celsjusza = odmarzające kotom uszy i ogony = koty umierają próbując ogrzać się na silnikach samochodów = beznadziejny Chris = wygląd zewnętrzny pickupa Chrisa odzwierciedla stan psychiczny Chrisa = Ed młodszy
@BananowyKrol: jakbyś szanował swój czas to byś kupił audiobooka i słuchał podczas robienia czegoś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°) po drugie on tam się nie powołuje na biblijne przypowieści ciągle a z tego co pamiętam raczej ciąg logiczny tam był.
Moim zdaniem, zanim wypłynął, to jego niektóre wypowiedzi były niekiedy ciekawe i na pewno nie raz pomocne. Prostym językiem i przykładami trafiał do młodzieży, która tego potrzebowała. Promował przecież dobre wartości i zdrowy tryb życia. Potem, gdy zaczął się robić coraz popularniejszy, zaczęło to iść w stronę powielania schematów, wciskania banałów i radykalizowania się. Nie wiem czy nie skorelowalo się to z pogorszeniem zdrowia jego córki, a potem jego nałogu. Nie śledziłem
@BananowyKrol zgadzam się, że Peterson za dużo nawiązuje do wiary i mocno to męczy w czasie czytania. Zamiast tej książki, którą oceniam 5/10, polecam Ci dwie inne 10/10 - Nowa psychologia sukcesu & Metoda Czarnej Skrzynki.