Wpis z mikrobloga

Chyba nie dam rady.

Jestem na setnej stronie i jako agnostyk czytanie przez 15 stron tłumaczenia czemu w Edenie bóg zesłał węża mnie dobija.

Myślałem, że to będzie wartościowa książka z przykładami z życia a nie popieranie własnych schematów streszczeniami biblii.

Ogromne rozczarowanie.

#ksiazki #czytajzwykopem #psychologia #samorozwoj
Pobierz
źródło: comment_1629991722uebE4fx6KeGJSB3w60r6Dc.jpg
  • 66
@BananowyKrol: Mnie to zastanawia bo czytając reddit mam wrażenie, że lewica go nie lubi nie za bzdury, które wypisuje ale za to, że jest bardzo popularny i często odwołuje się do konserwatywnych wartości. Tak jakby nie potrafili go skrytykować za bzdury, które opowiada. Taki przykład: uczepili się różnic między kobietą a mężczyzną, które on bardzo logicznie zresztą wykazuje. Nie mogą mu nic zarzucić, więc piszą, że jest idiotą. I tak zazwyczaj
@zaltar: Ta książka jest mega, szczególnie jak się ma hiperestezję i o tym nie wie. Najlepiej czytać w wakacje bo wtedy mózg zupełnie inaczej przetwarza informacje, jest też druga część, ta z rózową okładka, ale nie miałem jeszcze okazji dorwać, chyba jest jak myśleć LEPIEJ, ale nie pamiętam dokładnie.
@XSpeedyX: @slapdash:
Błagam, takie wrzucanie do worka wszystkich którzy interesują się twórczością Petersona jest mega słabe.
Jasne że sa fanboye z plakatami na ścianach i każde słowo biorą jakby było od samego boga, ale ja uważam że sam Peterson jest mega inteligentną osobą, która potrafi porwadzić dyskusję, dotyka często problemów i tematów które są wrażliwe, szczególnie dla facetów bez ojców - daje jakieś poczucie motywacji. Hehe clean your room to
@BananowyKrol: hmm... myślę że ci co podchodzą do Petersona powinni zauważyć jedną rzecz - on bardzo często odwołuje się do Junga, jego psychoanalizy i widocznie Jung to jego intelektualny mentor. A podstawą filiozofii Junga są archetypy - czyli że w całej cywilizacji ludzkiej istnieją uniwersalne motywy postrzegania i rozumienia świata oraz roli człowieka, a objawia się ona przede wszystkim w religiach, mitach, eposach o bohaterach, i również w szeroko pojętej