Wpis z mikrobloga

Zatrudnilem sie na produkcji, wychodze z szatni o 22 ( zmiana 22-6) jetem na hali a kierownik do mnie co tak pozno xD mam byc o 21:30 bo material mam naszykowac xD pyta sie mnie czy mam nozyk tapicerski i szczypce to mowie ze nie dostalem a on ze mam sobie kupic, mowie mu ze to firma ma mi zalatwic a on do mnie, ze tu są inne zasady xD
#pracbaza #zalesie #bekazpodludzi #gownowpis
  • 228
@testowyandrzej: dyspozycyjny dla pracodawcy jestes w momencie kiedy jestes gotowy do pracy - we wlasnych ubraniach nie jestes gotowy do pracy na produkcji. Celowo nie zacytowalem fragmentu, ktory Ty przytoczyles poniewaz "zdanie inspekcji pracy" nie jest wykladnia prawa i ma takie samo znaczenie w tym przypadku co zdanie pana Miecia spod biedronki. Podaj wyrok sadu w takiej sprawie, wtedy przyznam racje i Tobie i anonimowej osobie z inspekcji pracy, ktorej to
@loczyn: niby tak, ale jednak nie do konca. Placa za 8h, wiec masz byc gotowy i robic te 8h. Ja tez mam z tym maly problem, bo fabryka w ktorej robie jest ogromna. Z parkingu do szatni, a pozniej na miejsce pracy mam dobry kilometr, wiec na parkingu musze być 20min przed praca. Z drugiej strony tez tak to dziala, ze kończysz o 22 i choćby sie fabryka palila, bylo mnóstwo
interpretacja była taka że czas pracy to czas w pozostawianiu do dyspozycji pracodawcy, czyli w gotowości do wykonywania obowiązków.


@Dziekciu: co dla stanowiska wymagającego odzieży roboczej oznacza bycie w pełnej gotowości czyli w tejże odzieży zatem odnośnie OP prawda leży po środku - pracownik ma być ubrany i gotowy rozpocząć wykonywanie pracy, ale nie ma obowiązku przygotowywać przed rozpoczęciem pracy materiału (odzież robocza jest potrzebna jemu, ale materiał jest czynnikiem zewnętrznym)
@coo84: W sumie nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem że praca zaczyna się od wejścia do szatni. A jak pracujesz w sklepie i otwierasz o 8? Wydaje mi się w takim razie że większość kraju jest niewolnikami, bo praktycznie wszędzie wymaga się bycia ma stanowisku o 8 a nie dopiero wejścia do zakładu o tej godzinie.
są wyroki sądu, że przygotowanie do pracy, tj np przebranie się, to też świadczenie pracy dla pracodawcy.


@Jason_Stafford: jakiego szczebla są to sądy? Bo nie kojarzę żeby ta kwestia była raz na zawsze wyjaśniana i dlatego właśnie panuje taki chaos wykorzystywany przez wszelakie kołchozy