Wpis z mikrobloga

Zatrudnilem sie na produkcji, wychodze z szatni o 22 ( zmiana 22-6) jetem na hali a kierownik do mnie co tak pozno xD mam byc o 21:30 bo material mam naszykowac xD pyta sie mnie czy mam nozyk tapicerski i szczypce to mowie ze nie dostalem a on ze mam sobie kupic, mowie mu ze to firma ma mi zalatwic a on do mnie, ze tu są inne zasady xD
#pracbaza #zalesie #bekazpodludzi #gownowpis
  • 228
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smol_PP: Ten moj byly zareagowal tylko ma fakt niszczenia/znikania narzedzi. Ale jak jeden z drugim wyda na mlotek 50£ zamiast 5, to niech zdobi jak chce, byleby umial z tym robic. Mnie to zwisa, ja przez warsztaty tylko przechodzilem sporadycznie. Zreszta Szkoci to inna kultura, tam musi byc ozdobnie i czasem wrecz oczoj ebnie.

@richard73p: Mieszkam i pracuję jakieś 20 mil od "granicy" ze Szkocją więc tak około 1/3 pracowników
o 22.00 to masz juz byc na stanowisku pracy, przygotowany i ta prace rozpoczac a nie dopiero wychodzic z szatni. Jak chcesz krytykowac zaklad to najpierw sam badz w porzadku.


@Prusti: xDDD, to powiedz mi gdzie jest granica bycia "przygotowanym"? Jak Janusz powie że masz być od 19 bo tir przyjedzie z materiałem i masz go rozładować to grzecznie będziesz #!$%@?ł? Bo bez rozładowania tira nie bedziesz gotowy do pracy. Szanuj
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dziekciu:
No tak miałem. Taki był system. Ale najśmieszniejsze, że te ostatnie 15 minut musiałem czekać jak debil przy maszynie i nie mogłem iść do szatni. Prezes organizował nawet łapanki tych kapiących się "szybciej" XDD
@Veillo: Jak na produkcji pracowałem to się przegotowywało materiały dla następnej zmiany(w godzinach pracy), tak aby mogli spokojnie przez jakiś czas nie martwić się o materiał. Pracę rozpoczynało się 10 minut przed pełną godziną, ale i kończyło się 10 minut przed pełną godziną. Były 2 przerwy 15 minutowe, ale siedzieliśmy po 25/30 minut na jednej przerwie. Przerwy rotacyjne.
@Veillo: teoretycznie twoja praca polega na obsludze maszyny jesli masz zmiane o 22 to o 21 59 powinnas stac juz przy maszynie gotowa do pracy. a przebieranie sie nie jest wliczane do czasu pracy bo nie przebranie sie to brak gotowosci do pracy dlatego ja wypieprzylem z produkcji po 5dniach it eraz pracuje 2lata w ine branzy
@majkelito-_-: Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego (wyrok SN z 10 listopada 2009 r., II PK 51/09, OSNP 2011/11-12/150; wyrok SN z 23 czerwca 2005 r. II PK 265/04, OSNP 2006/5-6/76; wyrok SN z 11 kwietnia 2000 r., I PKN 586/99, OSNP 2001/18/556; wyrok SN z 26 czerwca 1998 r., I PKN 195/98, OSNP 1999/14/453) przez pozostawanie w dyspozycji pracodawcy należy rozumieć stan, w którym pracownik może niezwłocznie, na wezwanie pracodawcy, podjąć
@Prusti: no, ale mowie jak u nas jest. W 30 letniej historii firmy bylo tylko pare prob zmuszneia do nadgodzin, ktore kończyły sie zwolnieniem przełożonego. To nie jest januszex tylko firma zatrudniajaca 10k ludzi.
@niebieskieniebo: a co to pracowników interesuje, zwłaszcza na prostych fizycznych stanowiskach. Można zatrudnić kogoś kto będzie przygotowywał materiał i stanowiska, mozna o zgrozo zapłacić za dodatkowy czas, dać do odebrania, umówić się że na jednej zmianie przychodzą wcześniej ale za to na innej zmianie wychodzą szybciej. To jest mega prosty problem, ale ludzie się dają ruchać. Wiem bo sam kiedyś byłem w takiej pracy, bez materiału, z wymaganiami żeby przychodzić wcześniej,