Wpis z mikrobloga

@proszebardzo2: Trochę zabawne, bo Sopot to miasto o największej ilości samochodów na 1000 mieszkańców w całej Polsce xD. Jednocześnie to jedno z nielicznych tak bogatych miast, gdzie faktycznie da się żyć bez auta. No ale nie oszukujmy się, kogoś kogo stać na mieszkania za 1-5 mln złotych stać także na 2 SUVy które potem stoją w korkach na obwodnicy i zagracają to malutkie miasto xD
@proszebardzo2

#!$%@? gdzie oni robią te badania. Tutaj też połowa ludzi zrezygnowałaby z auta by zapobiec zmianom klimatu?

No z reguły na ulicy. Na przystanku tramwajowym, przystanku autobusowym itd. ;)
Zależnie od oczekiwanego(zamówionego) wyniku, można też przeprowadzić taką ankietę na parkingu centrum handlowego, parkingu przy hipermarkecie (najlepiej budowlanym), czy w strefie ekonomicznej zlokalizowanej na uboczu miasta lub w pobliżu WORDU, najlepiej rano, w godzinach jak sie odbywają kursy ;)
@proszebardzo2: Wydaje mi się, że muszą zmyślać takie wyniki. Żyje, jak na Polskie warunki, w dość liberalnej bańce: duże miasto, większość znajomych raczej dobrze zarabia, niektórzy nawet głosują na lewicę (Ci gorzej zarabiający xD), a dosłownie nikt by nie zrezygnował z auta ze względu na klimat (co innego z innych powodów typu bycie leniwą bułą i jeżdżenie wszędzie taxi).