Wpis z mikrobloga

Zatrudnilem sie na produkcji, wychodze z szatni o 22 ( zmiana 22-6) jetem na hali a kierownik do mnie co tak pozno xD mam byc o 21:30 bo material mam naszykowac xD pyta sie mnie czy mam nozyk tapicerski i szczypce to mowie ze nie dostalem a on ze mam sobie kupic, mowie mu ze to firma ma mi zalatwic a on do mnie, ze tu są inne zasady xD
#pracbaza #zalesie #bekazpodludzi #gownowpis
  • 228
@loczyn: kodeks pracy nie okresla jednoznacznie od ktorego momentu liczyc czas rozpoczecia pracy i powinno to byc okreslone w regulaminie wewnetrznym zakladu. Zwykle jest to czas stawienia sie na stanowisku pracy a nie czas wejscia na sam zaklad, czy do szatni. Kupe w domu i czas dojazdu zbiorkomem tez chcialbys wliczyc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przykład

Pracodawca zatrudnia pracowników na halach produkcyjnych, które rozłożone są na powierzchni
@testowyandrzej twój artykuł jest z 2012, rok temu zaś interpretacja była taka że czas pracy to czas w pozostawianiu do dyspozycji pracodawcy, czyli w gotowości do wykonywania obowiązków. W sensie takie jest minimum prawne, bo pracodawca w regulaminie może sobie inaczej postanowić (ale tylko na korzyść)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tigermass: a teraz tak sie zastanawiam: kiedyś robiłem na produkcji w firmie, gdzie oczekiwali że ludzie będą gotowi 15min przed zmianą na stołówce, bo lider prowadził mini szkolenia/motywował/przekazywał informacje. Wtedy byłem młody i głupi, a w dodatku i tak miałem jedyny autobus wcześniej więc na to chodziłem, ale teraz bym się na to #!$%@?ł. Co na to przepisy?