Wpis z mikrobloga

@kezioezio: no to u nas znowu nie moga zmusić, równo 14 czy tam 22 wychodzę i kompletnie nic mnie nie interesuje. Kiedys paru liderow próbowało przekonać do nadgodzin, tym ze nie przedłuża umowy to zostali zwolnieni dyscyplinarnie za szantaż.
@Tigermass: to poczytaj kodeks pracy czy aby na pewno nic cie nie interesuje, bo jesli pracodawca ma uzasadniona koniecznosc zostawienia cie na nadgodzinach to na uop nie mozesz odmowic. Podobnie jest z urlopem na zadanie, ktorego pracodawca moze odmowic jezeli ma uzasadniona koniecznosc ze masz byc w pracy. Najlepiej jest #!$%@? na januszy na prawo i lewo a samemu nie ogarniac ze jako pracownik oprocz praw masz rowniez obowiazki
Proponuje zagwarantowac jeszcze kazdemu pracownikowi miejsce parkingowe jak najblizej jego szatni


@Prusti: a ja proponuję myśleć zanim się coś napisze. Stosujesz tutaj fallacia accidentis podsuwając do tego wymyślony przez siebie scenariusz. Płacenie od odbicia karty nie sprawi nagle, że będzie się opłacało fundować miejsce parkingowe pracownikowi na minimalnej.
Ludzie co wy #!$%@?, jak zaczynacie o 6 to o 6 macie być na terenie zakładu pracy i tyle, a nie przebrani.
Gdyby wasza praca wymagała przebrania się w jakis skafander, którego założenie trwa godzinę to byście dymali do roboty półtora godziny wcześniej?
Bo o tych własnych narzędziach to już nawet nie mówię xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pracowalem swojego czasu w Szkocji. Tam firma zapewniala wszystko a nawet wiecej, oprocz... narzedzi typu mlotek, suwmiarka itp. Wlasciciel, skadinad slusznie zalozyl, ze gdy beda mieli wlasne, to beda o nie dbac. Pomijajac fakt, ze sie nie pomylil, to dochodzilo do sytuacji gdy pokupowali sobie jakies “mercedesy” wsrod mlotkow, poozdabiali po swojemu i szanowali je bardziej niz wlasne dzieci. Znaczy - zadzialalo

@richard73p: U mnie (bardziej na południe) wręcz nie można
@krne: typie ale pokaz mi w ktorym miejscu ja napisalem ze masz sobie przyszykowac material przed rozpoczeciem zmiany? Napisalem ze o wyznaczonej godzinie masz rozpoczac prace.

No dalej, jedziesz z konkretami
@Smol_PP: Ten moj byly zareagowal tylko ma fakt niszczenia/znikania narzedzi. Ale jak jeden z drugim wyda na mlotek 50£ zamiast 5, to niech zdobi jak chce, byleby umial z tym robic. Mnie to zwisa, ja przez warsztaty tylko przechodzilem sporadycznie. Zreszta Szkoci to inna kultura, tam musi byc ozdobnie i czasem wrecz oczoj ebnie.
@Veillo: Ci co piszą, że zarzutka to chyba naprawdę życia nie znają i jak to wygląda na produkcji xD Z drugiej strony pewnie pracują w korpo i tam też robią nadgodziny za darmo, nawet nie zdając sobie sprawy że walą nadgodziny
@Prusti: Proszę bardzo: wyrok Sądu Okręgowego w Gliwicach z dnia 4 kwietnia 2019 r. (VIII Pa 175/18). Takich orzeczeń jest więcej.

Brak było jednak podstaw do przyznania powodowi wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych za okres od lutego 2014 r. do czerwca 2015 r. (poza czasem pomiędzy godziną zjazdu i wyjazdu), bowiem prawo do takiego wynagrodzenia należy się pracownikowi za wykonaną pracę. Natomiast przyjście do pracy wcześniej, aby się przebrać i