Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi podać jeden konkretny powód, dla którego miałbym płacić jeszcze wyższe podatki od tego co aktualnie płacę (pic rel) po wprowadzeniu #polskilad?

Powiem Wam coś - Mam 26 lat, zaczynałem karierę w IT kilka lat temu - wchodząc do tej branży właściwie z niczym (wręcz z ulicy, bez doświadczenia i wykształcenia) i pracowałem dość ciężko (nauka po godzinach, poboczne projekty, siedzenie ile się da) żeby coś osiągnąć.

Dlaczego mam oddawać co miesiąc społeczeństwu więcej niż 80% z Was zarabia przez 3 miesiące? Czy ja korzystam bardziej z dróg? Częściej wzywam policję? Częściej chodzę do lekarza?

Nie jestem przeciwnikiem podatków jako takich - ale krew mnie zalewa kiedy muszę płacić takie sumy i w zamian dostawać jedno wielkie gówno. Jaką mam gwarancję, że jakość usług publicznych zwiększy się po tych zmianach w prawie? Żadnej, prawda?

Moi klienci to w większości duże firmy - i nie płacą żadnych (albo płacą minimalne) podatków w Polsce. Dlaczego linki prowadzą takie nagonki na kuca/lekarza/prawnika/drobnego geszefciarza, a o opodatkowaniu korporacji nie mówi się nic?

Dlaczego nie miałbym przenieść się do Włoch lub Portugalii (gdzie przez kilka pierwszych lat rezydentury mam duże ulgi podatkowe - więc pewnie realnie zapłacę mniej niż aktualnie) i płacić mniej za lepszą jakość usług? Albo przenieść się na Belize czy inne Seszele (policzcie sobie, wydaje mi się, że powoli już mnie na to stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nie płacić prawie nic? Albo idąc trochę inaczej - czemu mam nie założyć spółki z o.o. i agresywnie zoptymalizować się podatkowo? Albo alternatywnie - czemu nie miałbym przenieść się do Niemiec lub Skandynawii i płacić procentowo podobnie, ale za to nie musieć stukać kijem w okno przychodni jak się rozchoruję?

#!$%@? z wami, od 2022 nie będę dokładał nawet złotówki.

Tak, #zalesie i #chwalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610690662cf3e1000bf5756c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz
źródło: comment_1627820265flrR5Xub2sbbJ4ro2T1DyL.jpg
  • 193
@Kaktus80: No już sobie poprawiłeś humor. A jutro rano znów do Janusza do magazynu na minimalnej, jęczeć że zły kapitalizm cię wyzyskuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiara że programiści zawsze będą złotym zawodem jest naiwna, jeszcze parę lat i to się skończy


@Kaktus80: te robolskie przemyślenia :3

@MtEverest: W zasadzie to moda na Hindusów trwała przez moment jakoś w 2008-11. Ale bardzo szybko się z
@Lordon: Gdzie? W polskich kołchozach AKA korpo? xD

Przez ostatnie 5-6 lat przyszło mi pracować z masą narodowości: Żydzi, Kanadyjczycy, Anglicy, Szwedzi, Ukraińcy, Amerykanie, Szwajcarzy, Marokańczycy (wbrew pozorom super ogarnięci goście), ale na Hindusa jeszcze nigdy nie trafiłem. Z tego co wiem to przeważnie hinduskie nazwiska są z miejsca skreślane. Gdzieś mi tu nawet mignęło pod #programista15k jak jeden Miras prowadził rekrutację i pewien Hindus podrobił swoje CV tak żeby wyglądało,
@amantadeusz: No skoro matka musi ci myć podłogę i sprzątać w kuchni (czyli zakładam że w pokoju też) to miło by było gdybyś się jej w przyszłości, jak już wejdziesz na rynek pracy odwdzięczył, wiecznie neetować jako #przegryw w końcu nie możesz. Chętnie bym jej pomógł skoro ma takiego niewdzięcznego syna i to nawet charytatywnie ale ani ja nie mam na to czasu ani ty de facto nie podałbyś mi swojego
@AnonimoweMirkoWyznania: mialeś farta że dostałeś się do IT, i nie rób z programowania nie wiadomo czego, to nie fizyka kwantowa.

Moi klienci to w większości duże firmy - i nie płacą żadnych (albo płacą minimalne) podatków w Polsce. Dlaczego linki prowadzą takie nagonki na kuca/lekarza/prawnika/drobnego geszefciarza, a o opodatkowaniu korporacji nie mówi się nic?


No, z tym jest problem. I nie wiem czy w innych krajach udało się to rozwiązać.
Jeśli
@hansschrodinger: LOL. No to przeczytaj i policz (chyba, że na studiach tego nie miałeś).

W każdym razie powiem Ci, że takie kwoty nie są czymś najczęstszym w branży i generalnie jeżeli tyle zarabiasz to Twój kod ma więcej wspólnego z fizyką kwantową niż Ci się wydaje. A już na bank więcej niż system do zamawiania pizzy w restauracji Pepperoni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: No ja #!$%@?, przestań płakać i się przenieś #!$%@? w końcu. Mam już dosyć słuchania 20+ letnich płaczków dla których podatki to największa tragedia w życiu. Ja #!$%@?ę. Też #!$%@? robię w IT i to dla takich firm z G i M na początku. I doskonale sobie #!$%@? zdaję sprawę że mam 20+ % klinu podatkowego a nie 40% jak ludzie zarabiający ode mnie mniej. I #!$%@? oczywiście że mi