Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi podać jeden konkretny powód, dla którego miałbym płacić jeszcze wyższe podatki od tego co aktualnie płacę (pic rel) po wprowadzeniu #polskilad?

Powiem Wam coś - Mam 26 lat, zaczynałem karierę w IT kilka lat temu - wchodząc do tej branży właściwie z niczym (wręcz z ulicy, bez doświadczenia i wykształcenia) i pracowałem dość ciężko (nauka po godzinach, poboczne projekty, siedzenie ile się da) żeby coś osiągnąć.

Dlaczego mam oddawać co miesiąc społeczeństwu więcej niż 80% z Was zarabia przez 3 miesiące? Czy ja korzystam bardziej z dróg? Częściej wzywam policję? Częściej chodzę do lekarza?

Nie jestem przeciwnikiem podatków jako takich - ale krew mnie zalewa kiedy muszę płacić takie sumy i w zamian dostawać jedno wielkie gówno. Jaką mam gwarancję, że jakość usług publicznych zwiększy się po tych zmianach w prawie? Żadnej, prawda?

Moi klienci to w większości duże firmy - i nie płacą żadnych (albo płacą minimalne) podatków w Polsce. Dlaczego linki prowadzą takie nagonki na kuca/lekarza/prawnika/drobnego geszefciarza, a o opodatkowaniu korporacji nie mówi się nic?

Dlaczego nie miałbym przenieść się do Włoch lub Portugalii (gdzie przez kilka pierwszych lat rezydentury mam duże ulgi podatkowe - więc pewnie realnie zapłacę mniej niż aktualnie) i płacić mniej za lepszą jakość usług? Albo przenieść się na Belize czy inne Seszele (policzcie sobie, wydaje mi się, że powoli już mnie na to stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nie płacić prawie nic? Albo idąc trochę inaczej - czemu mam nie założyć spółki z o.o. i agresywnie zoptymalizować się podatkowo? Albo alternatywnie - czemu nie miałbym przenieść się do Niemiec lub Skandynawii i płacić procentowo podobnie, ale za to nie musieć stukać kijem w okno przychodni jak się rozchoruję?

#!$%@? z wami, od 2022 nie będę dokładał nawet złotówki.

Tak, #zalesie i #chwalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610690662cf3e1000bf5756c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi ...
źródło: comment_1627820265flrR5Xub2sbbJ4ro2T1DyL.jpg
  • 193
RóżowyRozbójnik: @mat888: porządne wykształcenie i bycie sędzią? Nikt nie broni się wykształcić. Uczyć się do matury, iść na studia, zdawać aplikacje itp. To jest długa droga nie do przebycia dla każdego, choćby przez podejście do życia. Zresztą, co to za argument. Skoro ktoś jest w stanie zostać programista to czemu nie sędzią?

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@masz_fajne_donice Pracuje jako programista od wielu lat, widziałem wiele osób które sobie z tym nie poradziły mimo, że chciały i wiem dlaczego, bo konkretne cechy są niezbędne do tego zawodu i kompletnie nie chodzi o samą inteligencję. Nie chcę mi się tego nawet tłumaczyć gościowi któremu odpisałem, kiedy on ma takie głupie podejście w stylu "op wydziwia przeciez kazdy debil może być programista to nie rocket science".
@m-wjeczur: na podstawie artykulu w sieci, czy firmy ktora optymalizuje podatki?

Masz w tym jakis pakiet socjalny?
Co w przypadku wypadku?
Co w przypadku niezdolnosci do pracy?
Operacja wyroska?
Zlamana reka?
Wypadek i spiaczka - beda leczyc Cie w PL, przewioza do siebie - czy stwierdza, ze nalezy Cie odlaczyc lub rodzina musi pokryc koszty ubezpieczenia XD
Ubezpieczenie dla rodziny? zony, dzieci? Porod?
---------------------
Mozesz cos z tego odliczyc?
Jak rozwiazesz
@bystrygrzes: XDDDD

Przecież OP potencjalnie chce się tam przenieść, więc zakładam, że ubezpieczenie będzie płacił normalnie - tak jak każdy, kto tam mieszka.

Tak, wiem, że ubezpieczenie jest droższe niż w PL, ale biorąc pod uwagę ulgi (zdaje się, że w Portugalii da się zejść efektywnie do 0% podatku dochodowego, co przy ubezpieczeniu kosztującym ~20% powoduje, że jest to nadal opłacalny ekonomicznie interes) przy podobnej cenie otrzymasz normalną jakość usług, a
@m-wjeczur już czytałemXD

Myślę, że zarabiając 150€ na godzinę nie złapiesz się na wiele ulg. Z moich obserwacji wychodzi, że Polska jest stosunkowo tanim krajem jeśli chodzi o podatki. Myślę tez, ze jakość usług zdrowotnych w Portugalii będzie na podobnym poziomie co u nas - Portugalia jako kraj nie jest wiele bogatsza od polski.
Dodatkowo, pomimo znajomości j. Angielski dojdzie problem z językiem, nie każdy lekarz na zachodzie ma ochotę rozmawiać po
@bystrygrzes: No pewnie, przecież OP się przeniesie i nigdy nie nauczy języka, w końcu jest prostym magazynierem, którego interesuje wyłącznie polski sklep, 10 euro na godzinę i blant po robocie.

No i wiadomo, że Portugalia (lub Włochy - które dają od 70 do 90% ulgi) przypadkiem są dużo wyżej we wszelkich rankingach służby zdrowia w porównaniu z Polską. Zresztą takie rankingi są lewackie, no nie?

Aha, zdaje się, że te ulgi
@AnonimoweMirkoWyznania: Płacisz po to aby rząd mógł za twoje pieniądze dofinansować korporacje i stworzyć dla nich odpowiednie warunki, aby one mogły cię zatrudnić. Już w niedalekiej przyszłości będziesz im dziękował że możesz sobie od nich wynająć mieszkanie za 1/3 twoich zarobków, pojechać z rodziną na wakacje, albo zrobić darmowy zabieg medyczny tylko za 9% twoich dochodów miesięcznie.