Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi podać jeden konkretny powód, dla którego miałbym płacić jeszcze wyższe podatki od tego co aktualnie płacę (pic rel) po wprowadzeniu #polskilad?

Powiem Wam coś - Mam 26 lat, zaczynałem karierę w IT kilka lat temu - wchodząc do tej branży właściwie z niczym (wręcz z ulicy, bez doświadczenia i wykształcenia) i pracowałem dość ciężko (nauka po godzinach, poboczne projekty, siedzenie ile się da) żeby coś osiągnąć.

Dlaczego mam oddawać co miesiąc społeczeństwu więcej niż 80% z Was zarabia przez 3 miesiące? Czy ja korzystam bardziej z dróg? Częściej wzywam policję? Częściej chodzę do lekarza?

Nie jestem przeciwnikiem podatków jako takich - ale krew mnie zalewa kiedy muszę płacić takie sumy i w zamian dostawać jedno wielkie gówno. Jaką mam gwarancję, że jakość usług publicznych zwiększy się po tych zmianach w prawie? Żadnej, prawda?

Moi klienci to w większości duże firmy - i nie płacą żadnych (albo płacą minimalne) podatków w Polsce. Dlaczego linki prowadzą takie nagonki na kuca/lekarza/prawnika/drobnego geszefciarza, a o opodatkowaniu korporacji nie mówi się nic?

Dlaczego nie miałbym przenieść się do Włoch lub Portugalii (gdzie przez kilka pierwszych lat rezydentury mam duże ulgi podatkowe - więc pewnie realnie zapłacę mniej niż aktualnie) i płacić mniej za lepszą jakość usług? Albo przenieść się na Belize czy inne Seszele (policzcie sobie, wydaje mi się, że powoli już mnie na to stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nie płacić prawie nic? Albo idąc trochę inaczej - czemu mam nie założyć spółki z o.o. i agresywnie zoptymalizować się podatkowo? Albo alternatywnie - czemu nie miałbym przenieść się do Niemiec lub Skandynawii i płacić procentowo podobnie, ale za to nie musieć stukać kijem w okno przychodni jak się rozchoruję?

#!$%@? z wami, od 2022 nie będę dokładał nawet złotówki.

Tak, #zalesie i #chwalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610690662cf3e1000bf5756c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi ...

źródło: comment_1627820265flrR5Xub2sbbJ4ro2T1DyL.jpg

Pobierz
  • 193
Dlaczego nie miałbym przenieść się do Włoch lub Portugalii (gdzie przez kilka pierwszych lat rezydentury mam duże ulgi podatkowe - więc pewnie realnie zapłacę mniej niż aktualnie) i płacić mniej za lepszą jakość usług? Albo przenieść się na Belize czy inne Seszele (policzcie sobie, wydaje mi się, że powoli już mnie na to stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nie płacić prawie nic? Albo idąc trochę inaczej -
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi podać jeden konkretny powód, dla którego miałbym płacić jeszcze wyższe podatki od tego co aktualnie płacę (pic rel) po wprowadzeniu #polskilad?


Powinna nastąpić redystrybucja zarobków, bo w obecnym systemie i naszym społeczeństwie rozbieżność majątkowa i dochodowa jest zbyt wielka.

Nie jestem przeciwnikiem podatków jako takich - ale krew mnie zalewa kiedy muszę płacić takie sumy i w zamian dostawać jedno wielkie gówno. Jaką mam gwarancję,
@AnonimoweMirkoWyznania: płacenie większych podatków w ramach wyższych zarobków jest normalne i zdrowe, ale progi powinny być ustalone sensownie a nie jak w p0lsce 18k euro jako 2 próg podatkowy.

Co do jednoosobowej działalnosci spokojnie i tak pewnie nie zaplacisz (o ile jestes na liniówce) bo dla programistów/branzy it beda znizki albo zmiana na ryczalt i wtedy doplata 3-4% (prawodpodobnie).

A wszystkie pół mózgi które porównują osoby zarabijące 10k miesięcznie do korporacji
@amantadeusz:

ja i tak zresztą nawet nie pracuję dla Polaków


Bo w ogóle nie pracujesz, jesteś przecież jakimś 13-latkiem który wyobraża sobie co będzie robił jak będzie dorosły a generalnie w żadnym temacie (czy to historia czy gospodarka) nie masz zielonego pojęcia xD.

@komuher: Wiara że programiści zawsze będą złotym zawodem jest naiwna, jeszcze parę lat i to się skończy
@Kaktus80: Polecam zignorować użytkownika amantadeusz, gdyż jest to zwykły przegryw i dzieciak wyposażony jedynie w manię własnej wielkości i nic poza tym, który gada z tobą tylko po to żeby na siłę wyszukać gdzieś w twoich wiadomościach jakiegoś fragmentu który mu się nie spodoba, a potem na klej, ślinę i sporą garść oszustw i manipulacji zacząć ostrzegać przed tobą że jesteś wariatem / spoconą feministką / nierobem na zasiłku / etc.