Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi podać jeden konkretny powód, dla którego miałbym płacić jeszcze wyższe podatki od tego co aktualnie płacę (pic rel) po wprowadzeniu #polskilad?

Powiem Wam coś - Mam 26 lat, zaczynałem karierę w IT kilka lat temu - wchodząc do tej branży właściwie z niczym (wręcz z ulicy, bez doświadczenia i wykształcenia) i pracowałem dość ciężko (nauka po godzinach, poboczne projekty, siedzenie ile się da) żeby coś osiągnąć.

Dlaczego mam oddawać co miesiąc społeczeństwu więcej niż 80% z Was zarabia przez 3 miesiące? Czy ja korzystam bardziej z dróg? Częściej wzywam policję? Częściej chodzę do lekarza?

Nie jestem przeciwnikiem podatków jako takich - ale krew mnie zalewa kiedy muszę płacić takie sumy i w zamian dostawać jedno wielkie gówno. Jaką mam gwarancję, że jakość usług publicznych zwiększy się po tych zmianach w prawie? Żadnej, prawda?

Moi klienci to w większości duże firmy - i nie płacą żadnych (albo płacą minimalne) podatków w Polsce. Dlaczego linki prowadzą takie nagonki na kuca/lekarza/prawnika/drobnego geszefciarza, a o opodatkowaniu korporacji nie mówi się nic?

Dlaczego nie miałbym przenieść się do Włoch lub Portugalii (gdzie przez kilka pierwszych lat rezydentury mam duże ulgi podatkowe - więc pewnie realnie zapłacę mniej niż aktualnie) i płacić mniej za lepszą jakość usług? Albo przenieść się na Belize czy inne Seszele (policzcie sobie, wydaje mi się, że powoli już mnie na to stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nie płacić prawie nic? Albo idąc trochę inaczej - czemu mam nie założyć spółki z o.o. i agresywnie zoptymalizować się podatkowo? Albo alternatywnie - czemu nie miałbym przenieść się do Niemiec lub Skandynawii i płacić procentowo podobnie, ale za to nie musieć stukać kijem w okno przychodni jak się rozchoruję?

#!$%@? z wami, od 2022 nie będę dokładał nawet złotówki.

Tak, #zalesie i #chwalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610690662cf3e1000bf5756c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz
źródło: comment_1627820265flrR5Xub2sbbJ4ro2T1DyL.jpg
  • 193
@AnonimoweMirkoWyznania wzglednie tak, ludzie ktorzy lepiej zarabiają średnio no wiecej skorzystali z edukacji.gosc po podstawowce kosztowql iles a lekarz po medycynie kilkadziesiat razy wiecej. Przy czym to nie są indywidualne rozliczenia to i tak sie opieramy na teoretyzowaniu. Caly cywilizowany swiat zbiera podatki % a nie ryczaltowe, nie ma za bardzo podstawy dlaczego tak jest uczciwie ale co zrobisz. W bardziej rozwinietych krajach te progi sa jeszcze bardziej bolesne dla najlepiej zarabiających
@amantadeusz: Twoja nauka w 8 klasie szkoły podstawowej to tym bardziej nie praca, ale tak jak już pisałem, jak dorośniesz i pójdziesz na ten magazyn którym tak gardzisz to szybko się wyleczysz z kucykowania w internecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@misiekss: Ciężko ci będzie wskoczyć na mój poziom bo to co dla mnie jest podłogą, dla ciebie jest sufitem
Dlaczego nie miałbym przenieść się do Włoch lub Portugalii (gdzie przez kilka pierwszych lat rezydentury mam duże ulgi podatkowe - więc pewnie realnie zapłacę mniej niż aktualnie) i płacić mniej za lepszą jakość usług?


@Kaktus80: Polecam Maltę... Promem rzut beretem na Sycylię- na lato mozesz wracac do Polski, bo akurat lipiec -sierpien są zabójcze temperatury, ale tak cały rok- pogoda kozacka
@AnonimoweMirkoWyznania: Masz 26 lat, zarabiasz ponad 100k miesięcznie (zakładam, ze to co wrzuciłeś to jest ryczałt 15% + ZUS bez ulgi, bo przecież byś nie wrzucał tutaj screenu z VATem) i nie umiesz tego lepiej zoptymalizować podatkowo? Rozumiem, ze w tym wieku dopiero pierwszy rok płacisz podatki wiec jeszcze nie jesteś przyzwyczajony ale nie martw się - to przyjdzie z czasem.