Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi podać jeden konkretny powód, dla którego miałbym płacić jeszcze wyższe podatki od tego co aktualnie płacę (pic rel) po wprowadzeniu #polskilad?

Powiem Wam coś - Mam 26 lat, zaczynałem karierę w IT kilka lat temu - wchodząc do tej branży właściwie z niczym (wręcz z ulicy, bez doświadczenia i wykształcenia) i pracowałem dość ciężko (nauka po godzinach, poboczne projekty, siedzenie ile się da) żeby coś osiągnąć.

Dlaczego mam oddawać co miesiąc społeczeństwu więcej niż 80% z Was zarabia przez 3 miesiące? Czy ja korzystam bardziej z dróg? Częściej wzywam policję? Częściej chodzę do lekarza?

Nie jestem przeciwnikiem podatków jako takich - ale krew mnie zalewa kiedy muszę płacić takie sumy i w zamian dostawać jedno wielkie gówno. Jaką mam gwarancję, że jakość usług publicznych zwiększy się po tych zmianach w prawie? Żadnej, prawda?

Moi klienci to w większości duże firmy - i nie płacą żadnych (albo płacą minimalne) podatków w Polsce. Dlaczego linki prowadzą takie nagonki na kuca/lekarza/prawnika/drobnego geszefciarza, a o opodatkowaniu korporacji nie mówi się nic?

Dlaczego nie miałbym przenieść się do Włoch lub Portugalii (gdzie przez kilka pierwszych lat rezydentury mam duże ulgi podatkowe - więc pewnie realnie zapłacę mniej niż aktualnie) i płacić mniej za lepszą jakość usług? Albo przenieść się na Belize czy inne Seszele (policzcie sobie, wydaje mi się, że powoli już mnie na to stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nie płacić prawie nic? Albo idąc trochę inaczej - czemu mam nie założyć spółki z o.o. i agresywnie zoptymalizować się podatkowo? Albo alternatywnie - czemu nie miałbym przenieść się do Niemiec lub Skandynawii i płacić procentowo podobnie, ale za to nie musieć stukać kijem w okno przychodni jak się rozchoruję?

#!$%@? z wami, od 2022 nie będę dokładał nawet złotówki.

Tak, #zalesie i #chwalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610690662cf3e1000bf5756c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz
źródło: comment_1627820265flrR5Xub2sbbJ4ro2T1DyL.jpg
  • 193
@Kaktus80: przecież nikt nie zatrudnia Hindusów, bo mają zerową efektywność. A w świecie pracy zdalnej to nie byłby żaden problem


@amantadeusz: tu się nie zgodzę, jeszcze 5 czy 10 lat temu to gadanie o słabym hindusie było w 200% prawdą, ale z roku na rok u nich jakość kodu i pracy wzrasta. Już teraz miałem do czynienia z kilkoma gośćmi, specjalistami z Indii i w żaden sposób nie byli gorsi
Zresztą IT to też nieraz jest praca o wiele cięższa niż zwykły etat. Często musisz siedzieć do wieczora, zarwać nockę itd. Raz przez wymagania kontraktowe zdarzyło mi się pracować przez prawie 3 tygodnie na dwu etatach jednocześnie. Efektywnie jakieś 14-15 godzin dziennie.


@amantadeusz: podajesz to jako argument o który nikt nie pytał i nikt nie prosił. Jeśli ktoś chce zarabiać hajs to niech haruje, ale jeśli ktoś sobie chce przez kilka
niesprawiedliwe


@Hylfnur: Niesprawiedliwe to może być co najwyżej to, że ludzie na etacie płacą za dużo, a nie że my płacimy za mało. Powinno się zlikwidować 500+ czy tam inny pisowski socjal i podnieść kwotę wolną od podatku do takiego poziomu, żeby ludzie zarabiający do 3-4k nie płacili PITu w ogóle. Zostałoby jeszcze z 30 'wolnych' miliardów, które można by było przeznaczyć na służbę zdrowia.

@Pozytywny_gosc: A to akurat ciekawe.
Pobierz
źródło: comment_16278305533YwVhvzPcAPb2mLzhhM7RL.jpg
@Gluptaki: Jako drugi kraj wymienił Portugalię, gdzie rezydenci przez pierwsze 10 lat mają liniowy 20% + 0% podatków od zysków kapitałowych. Natomiast expaci zarabiający kasę poza krajem z dobrym księgowym mogą ten liniowy zbić sobie nawet w okolicach zera. Nie wygląda to zbyt skomplikowanie na moje oko.

btw z tego co pamiętam to dla ludzi z zasobniejszym portfelem Portugalia za większe inwestycje jest w stanie rozdać swoje obywatelstwo z pominięciem procesu
Jako drugi kraj wymienił Portugalię, gdzie rezydenci przez pierwsze 10 lat mają liniowy 20% + 0% podatków od zysków kapitałowych.


@amantadeusz: Portugalia jest na 33 miejscu skomplikowania prawa podatkowego, równie wyśmienity kandydat xD https://taxfoundation.org/country/portugal

Mógłbym spędzić teraz kilka godzin analizując co oferuję ale patrząc na podsumowanie podziękuję. Dla podejścia z CiT i spółki wolę jednak Estonię lub Łotwę, a dla JDG Czechy.
@amantadeusz: To napisz szczerze że nie wytrzymujesz presji jaką sprawia ci jechanie po rajtach w moim wykonaniu zamiast kryć się za tymi projekcjami o waleniu prętem. No i standarowo komusze zarobki, praca u janusza, co następne - gruba feministka? Ja przynajmniej nie jestem mitomanem który buduje sobie wizerunek człowieka sukcesu siedząc cały dzień na wykopie xD
Pobierz
źródło: comment_1627832280hJ4CBBXRz2m5JHwcsrgtbR.jpg
@yami: To wykopowy bolszewik. Jak tylko usłyszał, że ktoś zarabia ponad średnią krajową to zacisnął pięść i zwieracze ze złości. Ma przejawy agresji bardzo dużo fantazji o mordowaniu takich ludzi.

https://www.wykop.pl/wpis/59446781/wszystkie-swinki-sa-rowne-ale-niektore-sa-na-rozni/

kiedyś się chwalił, że potrzebuje broni żeby strzelać do 'faszystów'. Dość skrajny przypadek.

@Hylfnur: No bardzo mi przykro, że nie jestem zespołem ekonometryków z MF i nie wyliczę ci teraz z marginesem błędu 1% ile ludzi dokładnie byłoby zwolnionych
: To napisz szczerze że nie wytrzymujesz presji jaką sprawia ci jechanie po rajtach w moim wykonaniu


@Kaktus80: No to prawda. Ostatni raz tak się przejąłem gdy menel pod żabką obraził się, bo nie dałem mu pieniążka.

który buduje sobie wizerunek człowieka sukcesu siedząc cały dzień na wykopie xD


@Kaktus80: e tam, zarabianie kilkunastu tysięcy to nie jest jakiś wielki sukces. To zwykła pensja pozwalająca na życia na poziomie klasy