Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi podać jeden konkretny powód, dla którego miałbym płacić jeszcze wyższe podatki od tego co aktualnie płacę (pic rel) po wprowadzeniu #polskilad?

Powiem Wam coś - Mam 26 lat, zaczynałem karierę w IT kilka lat temu - wchodząc do tej branży właściwie z niczym (wręcz z ulicy, bez doświadczenia i wykształcenia) i pracowałem dość ciężko (nauka po godzinach, poboczne projekty, siedzenie ile się da) żeby coś osiągnąć.

Dlaczego mam oddawać co miesiąc społeczeństwu więcej niż 80% z Was zarabia przez 3 miesiące? Czy ja korzystam bardziej z dróg? Częściej wzywam policję? Częściej chodzę do lekarza?

Nie jestem przeciwnikiem podatków jako takich - ale krew mnie zalewa kiedy muszę płacić takie sumy i w zamian dostawać jedno wielkie gówno. Jaką mam gwarancję, że jakość usług publicznych zwiększy się po tych zmianach w prawie? Żadnej, prawda?

Moi klienci to w większości duże firmy - i nie płacą żadnych (albo płacą minimalne) podatków w Polsce. Dlaczego linki prowadzą takie nagonki na kuca/lekarza/prawnika/drobnego geszefciarza, a o opodatkowaniu korporacji nie mówi się nic?

Dlaczego nie miałbym przenieść się do Włoch lub Portugalii (gdzie przez kilka pierwszych lat rezydentury mam duże ulgi podatkowe - więc pewnie realnie zapłacę mniej niż aktualnie) i płacić mniej za lepszą jakość usług? Albo przenieść się na Belize czy inne Seszele (policzcie sobie, wydaje mi się, że powoli już mnie na to stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nie płacić prawie nic? Albo idąc trochę inaczej - czemu mam nie założyć spółki z o.o. i agresywnie zoptymalizować się podatkowo? Albo alternatywnie - czemu nie miałbym przenieść się do Niemiec lub Skandynawii i płacić procentowo podobnie, ale za to nie musieć stukać kijem w okno przychodni jak się rozchoruję?

#!$%@? z wami, od 2022 nie będę dokładał nawet złotówki.

Tak, #zalesie i #chwalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610690662cf3e1000bf5756c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz
źródło: comment_1627820265flrR5Xub2sbbJ4ro2T1DyL.jpg
  • 193
Chodzi głównie o różnice kulturowe i technologicznie, gdyby sprowadzić ich do Polski to tych wszystkich lokalnych programistów szybko czekałoby przebranżowienie


@Kaktus80: Różnice kulturowe i technologiczne? po prostu większość z nich jest #!$%@? i tyle ich kultura tu nie ma nic do rzeczy, a pracują na takim samym sprżecie i wtakich samych technologiach co my.

Masz pojęcie o IT jak świnia o gwiazdach
@AnonimoweMirkoWyznania:
Podatek 36L wzrasta de facto do 28 procent z 19.
Problem jest szerszy niż opisujesz. W mojej ocenie wzrosną ceny i szara strefa.

Przykładowo lekarz, który brał 200 zł odprowadzał 38 zł podatków teraz będzie musiał odprowadzić 56 zł. Jeszcze jak doliczymy wzrost kosztów, inflacje, to będzie musiał podwyższyć do 250 zł (przynajmniej).

Dostępność do służby zdrowia raczej od tego nie wzrośnie :)
Polski ład to wyjątkowe gówno dla populistycznego
@StefanEm:

Bezmyślne, niekompetentne robactwo uważa że ktoś mądrzejszy i bardziej przedsiębiorczy od nich miał po prostu "farta".


Miło mi cię poznać, ładnie się przedstawiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@amantadeusz:

Ostatni raz tak się przejąłem gdy menel pod żabką obraził się, bo nie dałem mu pieniążka.


I jak wspominasz spotkanie ze swoim ojcem pomimo tego przykrego incydentu?

e tam, zarabianie kilkunastu tysięcy to nie jest jakiś wielki sukces.


Na poziomie rocznym w Polsce z pewnością nie, ale jeżeli ktoś w skali miesiąca tyle zarabia to jak najbardziej należy go opodatkować w ramach solidaryzmu społecznego. Ale o tym dowiesz się za
@AnonimoweMirkoWyznania już tłumaczę

Większość osób zarabia mniej plus emeryci więc rząd trafia w ich gusta, tzn Ci ludzie w większości chcą żeby było korzystniej dla nich. Nie ma to nic wspólnego ze sprawiedliwościa, ot zwykła słabość demokracji, z tego samego powodu mamy 13 emeryturę. Większość przegłosuje mniejszość, tylko korpo są przez ponad prawem i ruchają wszystkich. Więc gniew proletariatu można skierować najłatwiej na tych którzy sobie w życiu poradzili trochę lepiej.